Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2018.

Novinky 1.B

Vánoce v 1. B

Novinky 1.B

V pátek 22. prosince jsme naposledy v tomto kalendářním roce usedli do lavic. Byl to hezký den, jedli jsme cukroví, vyráběli stromeček, vyprávěli jsme si o Vánocích a pracovali  s interaktivní tabulí. Nakonec jsme se šli podívat pod stromeček. Našli jsme tam dárky, pastelky, gumy a hlavně pero, s kterým po vánočních prázdninách budeme psát. Moc se těšíme na Vánoce a hlavně na Ježíška.

Mikuláš

Novinky 1.B

V úterý 5. prosince chodil naší školou Mikuláš a se svými pomocníky anděly a čerty. Zavítal i do 1. B. Děti recitovaly připravené básničky a zpívaly písničky. Zlobivější přísahaly na berlu, že se polepší. Za odměnu dostaly sladkost a pergamen, na kterém je napsáno, že v 1. B jsou jenom hodné děti. Budou se prý snažit, aby jim to vydrželo.

Projektové vyučování 1. B - Rodina

Novinky 1.B

Ve čtvrtek 30. 11. proběhl v našich prvních třídách další projektový den, tentokrát na téma "Rodina". Ve třídě nám vyrostla veliká řepa a několik rodin s pomocí zvířátek se ji pokoušelo vytáhnout. Při rodinné oslavě jsme snědli obložené chleby s máslem, které namazaly dívky (maminky) klukům (tatínkům). Všem moc chutnalo. Děti byly nadšené a už se těší na další projekt.

Městská policie v 1. B

Novinky 1.B

Ve čtvrtek 16. listopadu 2017 nás přišel navštívit preventista  MP pan Ferenc. Besedoval s námi o BESIPU. Beseda byla poučná, osvěžili jsme si poznatky z prvouky a dozvěděli jsme se i něco nového, Na závěr si děti mohly vybrat reflexní přívěšek.  Budeme se těšit na další návštěvu. 

1. B na hudebním pořadu

Novinky 1.B

V úterý 14. listopadu se 1. B zúčastnila představení o hudebních nástrojích. Na představení jsme se naučili netradiční verzi písně Skákal pes a někteří prvňáčci si zkusili zahrát na hudební nástroje. Byla to legrace a moc se nám to líbílo.

Představení Tajemná Afrika

Novinky 1.B

Ve středu 1. 11. v rámci primární prevence navštívilo naši školu Studio Karavana s pořadem Tajemná Afrika. I naše třída se byla na představení podívat. Dozvěděli jsme se zábavnou formou mnoho věcí z historie i součastnosti tohoto kontinentu. V pořadu jsme si i zasoutěžili. Těšíme se na další představení.

Těšíme se na Halloween

Novinky 1.B

I v 1. B se těšíme na Halloween. Tento svátek, který se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, postupně přichází i k nám. My se také rádi trochu bojíme. Ve středu 25. října jsme si v hodině pracovní činnosti vyrobili šablonku na dýni, která je tradičním  znakem tohoto svátku. Nakonec jsme dýni podle  šablon namalovali.

Společné zpívání

Novinky 1.B

Dnešní hodinu hudební výchovy nás přišla navštívit třída 1. C. Děti se rozdělily do skupinek a každá si vybrala písničku, kterou se v letošním školním roce naučila. O bodování se starala porota, která skupinky hodnotila. Tentokrát vyhrála skupinka z 1. C, ale budeme se snažit a pilně cvičit, aby jsme příště zvítězili my.

Začínáme číst

Novinky 1.B

Už umíme tři písmenka. Čteme z tabule, z učebnice, ze čtecích listů. Skládáme první slabiky a slova. Docela nám to jde.

Podzimní kouzlení v 1. B

Novinky 1.B

V tento krásně barevný čas se v 1. B učíme v prvouce o podzimu. I v hodinách pracovní činnosti a výtvarné výchovy jsme vyráběli a malovali pěkné výrobky a výkresy k tomuto ročnímu období.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.