Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2018.

Novinky 5.A

Vánoční besídka

Novinky 5.A

Poslední školní den v roce 2017 jsme si užili. Nejdříve jsme si udělali chlebíčky se šunkou a sýrem, pak připravili cukroví od maminek a čaj. Další aktivity byly již zábavné: hry, diskotéka a rozdávání dárečků. Poslední den jsme si užili a spokojeně jsme odcházeli domů.

Návštěva DDM v Bílině.

Novinky 5.A

11. prosince jsme v DDM Bílina vyráběli dárky pro své nejbližší. Vyráběli jsme papírový adventní věnec na dveře, který určitě udělá maminkám stejnou radost, jakou udělal žákům. Druhá část návštěvy se nesla ve znamení sportu. Žáci se při hudbě vyřádili na trampolínkách a pod vedením paní Věry Ryjáčkové si sportovní aktivitu užili. Pondělní dopoledne se všem velmi líbilo a my se těšíme na další návš…

Vánoční tvoření.

Novinky 5.A

Jako každý rok v tento čas se naši žáci podíleli na výzdobě Hornické nemocnice s poliklinikou a také naší školy. Vždyť vánoce s bílou krajkovou výzdobou a papírovými vločkami jsou krásné. Všichni žáci naší třídy proto stříhali, lepili a zdobili, aby alespoň malou troškou pomohli krásné vánoční výzdobě.

Návštěva Terezína.

Novinky 5.A

V úterý 28. 11. jsme se vydali na exkurzi do Terezína. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o historii tohoto místa. V doprovodu průvodce jsme prošli město, prohlédli si historické sbírky v Magdeburských kasárnách. Seznámili jsme se s národní kulturní památkou Terezín. Žáci si prošli Malou pevnost, prohlédli si cely, vězení, samotky a další místnosti, aby si udělali představu o těžkém životě vězňů, …

Mikuláš, čerti a andělé.

Novinky 5.A

Rok se s rokem sešel a nastal čas vánoční. S tímto obdobím se pojí i příchod Mikuláše se svými věrnými anděly a čerty. Není divu, že se onen den 5. prosince někteří žáci naší třídy báli vykouknout ven ze své třídy. Zřejmě tušili, že by tam mohla být tato vzácná návštěva, která je nepřišla jenom pochválit, ale také je pokárat. Mikuláš letos žáky více pochválil, než káral. Ve třídě tedy panovala dob…

Hudební nástroje

Novinky 5.A

15. listopadu proběhlo na naší škole hudební představení. Každoročně se žáci těší na zajímavé, netradiční vystoupení a letos tomu nebylo jinak. Zaposlouchali jsme se do tónů saxofonu a dalších netradičních elektrických nástrojů. Vyslechli jsme ukázky a zajímavosti z oblasti jazzu, které pan Hrabě žákům názorně předvedl. Na závěr si žáci na nástroje zahráli.

Výlet do Planetária v Mostě

Novinky 5.A

V pátek 10.11. jsme se v dopoledních hodinách vydali vlakem do Planetária v Mostě. Samotná cesta vlakem byla pro některé žáky zážitkem. Jeli totiž vlakem poprvé a tak si cestu užívali. Cesta z nádraží do planetária vedla přes park. Pozorovali jsme podzimní přírodu a těšili se do tepla. Protože jsme měli čas, zašli jsme na dobroty do nákupního centra. Nakupování se nám moc líbilo. Přesně před jeden…

Na návštěvě v Africe

Novinky 5.A

Formou zábavného vyprávění, ukázkami hudby, nástrojů, oblečení a obrázků jsme se 2. listopadu přenesli do Afriky. Žáci se dozvěděli informace o starověkých pyramidách, obrázkovém písmu, kultuře, ale i o tajemné řece Nil a původním obyvatelstvu. Vyprávění bylo velmi poutavé. Žáci si také zasoutěžili v získaných znalostech a spokojeně odcházeli do tříd.

Fantazijní kresba

Novinky 5.A

Na hodině výtvarné výchovy žáci vytvářeli barevné koláže, které upravovali pomocí kyseliny citronové. Po zaschnutí barev a s pomocí fantazie dotvářeli tvary zvířat a věcí, které jim stíny připomínaly. Práce žáky velmi bavila.

Beatles

Novinky 5.A

Dne 24.10. nás po roce navštívil odborník na skupinu Beatles. Z vyprávěním o tvorbě a životě této kapely, se žáci dozvěděli, že kapela Beatles patří mezi komerčně nejúspěšnější a kritiky nejuznávanější kapely v historii populární hudby. Vyprávění doplnil ukázkami ze skladeb této hudební skupiny. Hudba i vyprávění se žákům velmi líbilo.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.