Nový školní rok 2017/2018 začíná 4. 9. 2017.

Novinky 5.B

5. B se loučila

Novinky 5.B

Tak už nám zase končí školní rok a žáci z pátých tříd se po prázdninách odstěhují na druhý stupeň, někteří odejdou na gymnázium. 5. B uspořádala rozlučkové dopoledne, kde se všichni dobře napili, najedli a pobavili. Bude se nám stýskat.

Školní televizní studio

Novinky 5.B

Poslední letošní projektové vyučování pátých ročníků proběhlo ve středu 14. června. I naše třída se proměnila v televizní studio a žáci v herce, komentátory, zpravodajce a televizní štáb. Nejprve jsme hledali inspiraci na internetu, pracovali jsme s pracovními listy, zkoušeli jsme si hrát na televizní a rozhlasové noviny a vymýšleli jsme nové reklamy. Nejlepší skupiny předvedly svá vystoupení osta…

5. B na výletě u indiánů

Novinky 5.B

Ve středu 7. června vyjela naše třída do malebné krajiny Českosaského Švýcarska do indiánské vesničky Rosehill v obci Růžová u Děčína. Seznámili jsme se s životem prérijních indiánů, tančili jsme indiánské tance, zazpívali indiánské písně, zastříleli jsme si z luku. Po chutném obědě jsme si zasoutěžili, vyrobili si indiánský náramek a ozdobili se válečnými barvami. Domů se nám vůbec nechtělo. Děku…

5. B na služebně MP Bílina

Novinky 5.B

Ve čtvrtek 25. 5. jsme navštívili služebnu Městské policie v Bílině. Prohlédli jsme si kamerový systém, který sleduje různé části našeho města. Byli jsme seznámeni s prací MP, strážník nám odpověděl na mnoho otázek a ukázal nám pomůcky MP. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, návštěva se nám líbila. Moc děkujeme.

Setkání se včelařem

Novinky 5.B

V úterý 16. 5. se vydala 5. B do Městské knihovny v Bílině na Setkání se včelařem. Včelař, pedagog a muzikant pan Jiří Bidrman nám poutavě vyprávěl o svém koníčku. Ukázal nám včelí produkty, pomůcky pro včelaře i včely. Každý si odnesl vlastnoručně vyrobenou svíčku z včelího vosku a spoustu nových poznatků.

Kurz anglického jazyka

Novinky 5.B

Celý tento týden probíhá i v 5. B kurz anglického jazyka. Každý den se těšíme, co si pro nás lektoři připraví nového. Povídáme si, hrajeme hry, luštíme, kreslíme i tančíme. Moc se nám to líbí.

Netradiční hodina anglického jazyka

Novinky 5.B

V hodině anglického jazyka jsme si vyzkoušeli novou výukovou metodu. Pomocí mobilních telefonů a nainstalované čtečy jsme načítali kódy. Zakódované anglické věty měli žáci za úkol přeložit a souřadnice, které po správném přeložení věty vyčetli, zaznamenat. Žáky hodina bavila a určitě si ji někdy zopakujeme.

Evropa, poznej své sousedy

Novinky 5.B

Ve středu 22. března se naše třída vydala se studiem Karavana na putování po Evropě.  Díky divadelnímu představení Evropa, poznej své sousedy jsme se vtipnou a naučnou formou dozvěděli mnoho zajímavého o Řecku, Francii, Velké Británii a Slovensku. S několika dalšími třídami 1. stupně jsme si ověřili naše vědomosti a naučili i něco nového.

Vybíjená dívky

Novinky 5.B

V úterý 21. 3. 2017 jely vybrané dívky z pátých tříd do Teplic na ZŠ Metelkovo náměstí na okrskové kolo turnaje ve vybíjené. Tohoto turnaje se účastnilo i několik dívek z naší třídy.  Po urputných bojích jsme obsadily třetí místo. Poděkování a pochvala patří Tereze Hubáčkové z 5. A, Zině Pavlíčkové z 5. A, Adéle Soukupové z 5. A, Natálii Čihákové z 5. B, Nikole Gajarské z 5. B, Kateřině Mojžišové …

Evropská unie v číslech v 5. B

Novinky 5.B

Ve středu 1. března 2017 proběhl v 5. B projektový den Evropská unie v číslech. Každá skupina si vybrala některou ze zemí EU a poznatky o ní sdělila třídě. Dozvěděli jsme se spoustu věcí o Belgii, Estonsku, Finsku, Francii, Itálii, Kypru, Německu, Rakousku, Řecku, Slovensku a Švédsku. Prohlédli jsme si fotografie, státní vlajky, různé drobnosti z návštěv těchto zemí a dokonce jsme ochutnali finské…

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.