Novinky 5.B

Kurz anglického jazyka

Novinky 5.B

Celý tento týden probíhá i v 5. B kurz anglického jazyka. Každý den se těšíme, co si pro nás lektoři připraví nového. Povídáme si, hrajeme hry, luštíme, kreslíme i tančíme. Moc se nám to líbí.

Netradiční hodina anglického jazyka

Novinky 5.B

V hodině anglického jazyka jsme si vyzkoušeli novou výukovou metodu. Pomocí mobilních telefonů a nainstalované čtečy jsme načítali kódy. Zakódované anglické věty měli žáci za úkol přeložit a souřadnice, které po správném přeložení věty vyčetli, zaznamenat. Žáky hodina bavila a určitě si ji někdy zopakujeme.

Evropa, poznej své sousedy

Novinky 5.B

Ve středu 22. března se naše třída vydala se studiem Karavana na putování po Evropě.  Díky divadelnímu představení Evropa, poznej své sousedy jsme se vtipnou a naučnou formou dozvěděli mnoho zajímavého o Řecku, Francii, Velké Británii a Slovensku. S několika dalšími třídami 1. stupně jsme si ověřili naše vědomosti a naučili i něco nového.

Vybíjená dívky

Novinky 5.B

V úterý 21. 3. 2017 jely vybrané dívky z pátých tříd do Teplic na ZŠ Metelkovo náměstí na okrskové kolo turnaje ve vybíjené. Tohoto turnaje se účastnilo i několik dívek z naší třídy.  Po urputných bojích jsme obsadily třetí místo. Poděkování a pochvala patří Tereze Hubáčkové z 5. A, Zině Pavlíčkové z 5. A, Adéle Soukupové z 5. A, Natálii Čihákové z 5. B, Nikole Gajarské z 5. B, Kateřině Mojžišové …

Evropská unie v číslech v 5. B

Novinky 5.B

Ve středu 1. března 2017 proběhl v 5. B projektový den Evropská unie v číslech. Každá skupina si vybrala některou ze zemí EU a poznatky o ní sdělila třídě. Dozvěděli jsme se spoustu věcí o Belgii, Estonsku, Finsku, Francii, Itálii, Kypru, Německu, Rakousku, Řecku, Slovensku a Švédsku. Prohlédli jsme si fotografie, státní vlajky, různé drobnosti z návštěv těchto zemí a dokonce jsme ochutnali finské…

Peříčkování v 5. B

Novinky 5.B

V pondělí 20. února se v naší třídě konala tradiční dvojhodinová výtvarná výchova, Tentokrát jsme pomocí tuže zdobili peříčka a celá třída se opravdu moc snažila. Obrázky se povedly všichni si odnesli domů jedničku.

Mezitřídní utkání

Novinky 5.B

V rámci přípravy na nadcházející Celostátní soutěž ve vybíjené základních škol 4. - 5. tříd proběhlo v pátek 10. února utkání mezi třídami 5. B a 5. C. Všichni hráči se moc snažili, ale tentokrát byla lepší 5. C. Příště snad vyhrajeme my.

Zimní kouzlení v 5. B

Novinky 5.B

Letos zažíváme opravdovou zimu. V 5. B je dost šikovných malířů, kteří umí namalovat zimní kouzlení. Některé obrázky se opravdu povedly. Už se ale těšíme na jaro.

Divadlo pro prvňáčky

Novinky 5.B

V hodině literatury si žáci 5. B zahráli na dramatiky a vymýšleli pohádky. Povedené pohádkové příběhy nacvičovali s loutkami. Ve středu 19. října páťáci pozvali první třídy a divadlo jim zahráli. Prvňáčkům se divadelní představení líbilo.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.