Ve čtvrtek 12. 12. 2019 se od 16: 00 hod. na školním hřišti koná akce "NECHME SE POHLADIT ČASEM VÁNOČNÍM".
12.06.2019, Nikol Meyerová

Angličtina s QR kódy

Do prázdnin nám už zbývá posledních pár hodin angličtiny, tak si pro nás paní učitelky připravují různé zajímavé aktivity na procvičení všeho, co jsme se za celý školní rok naučili. Na dnešní hodinu jsme si měli přinést mobilní telefony s nainstalovanou čtečkou QR kódů. Naším úkolem v hodině bylo najít dvanáct schovaných kódů, pomocí čtečky je načíst
a k slovnímu spojení přiřadit správný obrázek, který jsme každá dvojice na začátku hodiny obdržela. Některé kódy byly důkladně schovány, a tak nám dalo práci je vůbec najít. Procvičovanou slovní zásobu dobře ovládáme, takže nebyl problém správný obrázek přiřadit. Jeden QR kód, ke kterému nebylo možno přiřadit žádný z poskytnutých obrázků,
jsme měli za úkol nakreslit na zadní stranu papíru.

Kdo měl hotovo, odevzdal a mohl začít pracovat na dalším úkolu. Ten se opět týkal QR kódů, ale tentokrát v jiném pojetí. Měli jsme za úkol opět naskenovat kód a z načtených slov vytvořit větu. Museli jsme dávat pozor nejen na pořádek slov ve větě, ale také na správně vyčasované sloveso. Tu samou větu jsme převedli i do minulého času. Někteří z nás měli s tímto úkolem už menší problémy, ale nakonec se nám všem alespoň pár vět podařilo poskládat. Někteří dokonce zvládli vypracovat všech deset vět.

Tato hodina se nám moc líbila, byla jiná, zábavná a aktivní.

Fotogalerie


Další články

Pozvánka

Aktuality

ZŠ Aléská vás zve na již druhý ročník předvánočního setkání.  Opět se můžete těšit na hudební představení a dramatická vystoupení vašich dětí, výrobky žáků a tentokrát i rodičů, dílničky na výrobu dekorací, malé občerstvení a příjemnou atmosféru u rozsvícení vánočního stromku.

SUDOKUfest 2019

Aktuality

Ve středu 4. prosince pořádala Obchodní akademie v Teplicích SUDOKUfest, soutěž s podtitulem "spolu to dokážeme", ve které se nad logickou hrou sešly multigenerační dvojice. Vedle žáků různých škol tak usedli jejich rodiče, prarodiče a další rodinní příslušníci. Naše základní škola měla v soutěži dokonce dvojnásobné zastoupení a hned na úvod musím poznamenat, že velmi úspěšné. Naše barvy na SUDOKU…

Volitelná informatika

Aktuality

V hodinách volitelné informatiky v 7. ročníku již od začátku školního roku sledujeme a průběžně se seznamujeme s moderními technologiemi. Od září jsme si vyzkoušeli už mnoho zajímavých aplikací, her a nástrojů. Jedním z prvních byla MERGE CUBE. Jedná se o produkt virtuální reality, který umožňuje zážitkové učení a tvorbu obsahu doma nebo ve třídě. Kostku, která z učení dokáže udělat zábavu, si žác…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.