14.01.2019, Nikol Meyerová

Buňka pro digitální gramotnost

Naše škola je zapojena do projektu Implementace Krajského akčního plánu pro Ústecký kraj. Cílem projektu je podpora škol, prohloubení partnerství škol a firem, podpora gramotností i společné vzdělávání. 
Na konci kalendářního roku 2018 se naše škola stala Buňkou pro digitální gramotnost. Převzali jsme pomůcky k výuce programování – Bee-Boty, Blue-Boty, ozoboty a MagicBox.
Bee-Bot je malý robot, který se pohybuje ve 4 směrech, lze ho naprogramovat až na 40 kroků a zvládá se otočit o 90°.
Blue-bot využívá technologie Bluetooth. Ovládá se pomocí tabletu nebo počítače. Program, který následně do robota nahrajeme, můžeme sestavit na obrazovce svého zařízení a Blue-bot se dle zadaných instrukcí začne pohybovat.
K těmto robotům máme k dispozici i různé podložky k výuce např. s geometrickými tvary, městem, farmou, abecedou, krásami světa a další.
Další pomůckou jsou Ozoboti. Jsou to inteligentní miniroboti, které je možné rychle a snadno programovat. K tomu se využívají tzv. ozokódy. Robot se pohybuje podle čar, které žák nakreslí na papír nebo ho naprogramuje pomocí počítače a nahraje do Ozobota. Tento robot rozvíjí kreativitu, logiku a zábavnou formou učí základy programování a robotiky.
Magicbox je určen předškolákům a žákům 1. stupně. Jedná se o interaktivní koberec, na který lze promítat zábavné úkoly. Děti a žáci si formou kolektivní hry ve skupině mohou zpříjemnit nejen výuku, ale zdokonalí si i postřeh a procvičí pozornost.
Na práci s jednotlivými pomůckami jsme se moc těšili, a tak jsme ještě před vánočními prázdninami vyzkoušeli, co vše se dá s Blue-Boty a Ozoboty dělat. Nadšení žáků bylo opravdu veliké a všichni se těší na další hodiny.


Další články

Bořeňská čarodějnice ve zpěvu

Aktuality

Dne 11. 4. 2019 jako každý rok se konala pěvecká soutěž. Osm žáků ZŠ Aléská bylo vybráno, aby reprezentovalo naši školu ve všech kategorich. Za jednotlivce to byla Lucie Hudáková z 1. stupně a Adéla Heřmánková z 2. stupně a za skupiny to byli žáci 1. stupně Hana Beránková a Lucie Hudáková, Anna Jandová a František Novák, Lenka Dragounová, Viktorie Charvátová a Elizabeth Palečková. Všichni soutěžíc…

Akce v DDM

Aktuality

Během květnového ředitelského volna nabízí DDM Bílina zajímavé akce pro žáky naší školy. Přihlásit své děti můžete na recepci DDM v Havířské ulici. 

Bořeňská čarodějnice

Aktuality

Měsíc březen je každý rok věnován recitačním soutěžím. Do školního kola se přihlásilo celkem 62 žáků z I. stupně a 9 žáků z II. stupně. Porota to měla opět těžké, protože směla vybrat pouze tři recitátory z každé kategorie. Podle výsledků městského a okresního kola bylo vidět, že vybrala správně. Všem žákům za reprezentaci naší školy děkujeme a těšíme se na soutěžící v pěvecké soutěži. Bořeňská č…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.