30.11.2021, Nikol Šimůnek Meyerová

Nová informatika

V loňském školním roce sice žáci již aplikaci Teams při online výuce používali, ale od záři jsme se na ni společně s šesťáky trochu více zaměřili a seznámili. Teamsy budou žáci používat i v jiných předmětech až do 9. třídy.
V rámci informatiky jsme se zúčastnili také soutěže Bobřík informatiky a také celosvětové Hodiny kódu, což je aktivita, která má za úkol přiblížit programování komukoliv a kdekoliv na světě a rozšířit tak zájem o informatiku.
Pracovali jsme také v programu Scratch. Jedná se o vizuální jazyk navržený pro výuku programování a pro tvorbu jednoduchých her či animací. Zde jsme si také naprogramovali první vlastní halloweenskou hru. Pak jsme začali zkoumat malého robůtka Ozobota. Ten se nám moc líbí a mnozí bychom si ho přáli k Mikuláši nebo k Vánocům. Už pro něj umíme sestavit program a nahrát ho do něj. Aby to bylo ještě zábavnější, trochu jsme si robůtky oblékli a začínáme závodit a soutěžit. Během tří měsíců jsme toho zvládli poměrně hodně, co říkáte?
Osmáci se momentálně ve volitelném předmětu ICT seznamují s Micro:bitem. Jedná se o jednoduše programovatelný mikropočítač. S Micro:bitem jsme si zahráli hru, kterou jsme naprogramovali v blokovém programovacím jazyce.  V poslední hodině jsme sestavili Ring:bit car (autíčko) a příští hodnu nás čeká sestavení programu, nahrání do mikropočítače a samotné rozjetí auta.

A zde už malá ochutnávka z našich hodin:


Další články

Informace o testování žáků

Aktuality

Vážení rodiče, po návratu do školy se budou VŠICHNI žáci (i očkovaní i po prodělání nemoci) preventivně testovat antigenními testy. Od 3. do 16. ledna dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Od 17. ledna jedenkrát týdne, vždy v pondělí.

P

Uzavření školy

Aktuality

Vážení rodiče, na základě rozhodnutí KHS je naše škola od 7. 12. do 20. 12. 2021 (včetně) z důvodu vysokého počtu pozitivně testovaných žáků a z důvodu vysoké nemocnosti žáků dána do karantény. Žáci by po tuto dobu karantény neměli navštěvovat žádné zájmové kroužky a jiné mimoškolní aktivity.Ve dnech 21. – 22. 12. je žákům uděleno ředitelské volno. Družina bude v těchto dvou dnech v provozu pro j…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.