JARNÍ PRÁZDNINY:  2. 3. - 6. 3. 2020
04.12.2019, Nikol Meyerová

Volitelná informatika

V hodinách volitelné informatiky v 7. ročníku již od začátku školního roku sledujeme a průběžně se seznamujeme s moderními technologiemi. Od září jsme si vyzkoušeli už mnoho zajímavých aplikací, her a nástrojů. Jedním z prvních byla MERGE CUBE. Jedná se o produkt virtuální reality, který umožňuje zážitkové učení a tvorbu obsahu doma nebo ve třídě. Kostku, která z učení dokáže udělat zábavu, si žáci nejprve museli vystřihnout a slepit. Což pro některé byl celkem velký oříšek. Pak už stačilo do mobilu nebo do tabletu nainstalovat potřebnou aplikaci MERGE a začít zkoumat, navrhovat a sdílet virtuální objekty, které žáci drželi ve své dlani. My jsme si na hodině prohlédli vesmír a jednotlivé planety a pak jsme si za odměnu společně zahráli i hru a lovili diamanty.

Na dalších hodinách nás čekal Minecraft Education Edition. Tuto hru zná snad každé dítě. My jsme si ale nehráli, učili jsme se programovat. Nejprve jsme si vysvětlili a názorně předvedli, co to jsou „Události“ a tzv. „Zachytávači událostí“. V dalším kroku jsme se naučili nakonfigurovat zachytávače jednotlivých událostí tak, aby něco vykonal, když hráč chodí. Například jsme během chůze rozhazovali květiny. Když jsme všichni toto zvládli, zkusili jsme si naprogramovat agenta. Agent měl jasně stanovené úkoly, které měl splnit. Mnozí žáci si s těmito úkoly hravě poradili a někteří se dokonce během jedné hodiny dostali až k poslednímu úkolu.

Fotogalerie


Další články

Velký úspěch

Aktuality

V úterý 11. února se žák naší školy, Michal Brožek z VIII.B, velice úspěšně zúčastnil okresního kola v olympiádě v anglickém jazyce, které se konalo v DDM v Teplicích. Michal ve své kategorii A2 (starší žáci) zvítězil v konkurenci dalších 18 účastníků z různých základních škol teplického okresu.  Michal se netají tím, že se hodlá v angličtině usilovně zdokonalovat, že by rád v dohledné době dosáhl…

Futsal (mladší žáci)

Aktuality

Ve středu 12. 2. 2020 se výběr našich žáků zúčastnil školního kola halového fotbalu. Náš vybraný tým byl prakticky nezastavitelný! Porazil všechny soupeře bez jediné prohry. Tímto úžasným výkonem jsme se kvalifikovali do okresního kola do Krupky, které se bude konat 18. 3. 2020. Doufejme, že nám forma vydrží, i když nastoupíme proti silnějším soupeřům.

Slavnostní ukončení 1. pololetí

Aktuality

Ještě vzpomínáme na vánoce a už tu máme pololetí. Ve čtvrtek 30. 1. jsme si rozdali vysvědčení a sešli se v hale školy ke společnému slavnostnímu zhodnocení. Třídy 3. B a 3. C připravily program. Šikovní moderátoři nás provedli básničkami, písničkami, cvičením jógy a tancem. Všichni, kteří dostali samé jedničky sklidili potlesk na podiu. Odměnou za snahu a vytrvalost v učení nám byly pololetní prá…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.