Na dny 4. října 2019, 31. října a 1. listopadu 2019 vyhlásila ředitelka školy ředitelské volno.
02.07.2019, Magdalena Nedbálková

Přírodopisná exkurze

Ve čtvrtek 20. 6. jsme se vydali na přírodovědnou exkurzy po přilehlém okolí našeho města Bíliny. Nejprve jsme vystoupali do prudkého kopce, kde na nás čekali ornitologové. Mezi stromy měli již od brzkého rána natažené sítě a puštěné vábničky, aby pro nás odchytli některé druhy ptactva, žijící ve zdejších křovinách. Postupně nám ptáky ukazovali, kroužkovali je, vážili a měřili a vše zapisovali do sešitu. Ke každému ptáčkovi nám toho i dost pověděli. Velmi se nám povídání líbilo, bylo zajímavé a ptáčci překrásní. Všem se nejvíce líbil Krutihlav, který opravdu dostál svému jménu a mohl si hlavu vykroutit, aby si nás všechny prohlédl. Po vypuštění všech odchycených ptáků jsme se s ornitology rozloučili. Po svačince jsme pomocí botanického klíče určovali rostliny, které na stanovišti rostly. Když už nám bylo velké horko, seběhli jsme z kopce k brodu přes potok, kde si ti odvážnější smočili nohy. Na závěr povedené exkurze jsme se odměnili studeným nanukem.

Fotogalerie


Další články

Jump aréna

Novinky 8.C

Dne 7. 6. jsme se vypravili na třídní výlet. Naším cílem byla Jump aréna v Ústí nad Labem. Do Ústí jsme se dopravili vlakem a k našemu vytouženému cíli nás přiblížil autobus městské hromadné dopravy. V Jump aréně nás přivítal instruktor, který nás poučil o pravidlech chování v objektu. Celou dobu pak na nás dohlížel, ukazoval, co kde můžeme vyzkoušet. Po hodině skákání jsme všichni byli unaveni a …

Přednáška s městskou policií

Novinky 8.C

Dne 21. 5. 2019 proběhla beseda s městskou policií na téma bezpečnost silničního provozu.S příslušníkem městské policie jsme si povídali o pravidlech silničního provozu. Jak se má chovat cyklista, chodec i řidič automobilu, aby nikoho neohrozil. Zopakovali jsme si také, jaké bezpečnostní a ochranné prvky musíme používat, jedeme-li na kole. Přednáška byla zajímavá a důležitá, protože sami jsme čast…

Primární prevence - dospívání

Novinky 8.C

     V pondělí 8. dubna se děvčata naší třídy zúčastnila přednášky s p. Podlahovou na téma dospívání. Na úvodní přednášku pak navázala přednáška o dospívání pro chlapce. Během zajimavého povídání jsme se vtipnou formou dozvěděli o tělesných i psychických změnách probíhajících v pubertě. Probrali jsme různá specifika dospívání u děvčat a chlapců, důležitou hygienu a zbyl čas také na naše dotazy.

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.