11.10.2021, Vladimíra Ulipová

Výprava do minulosti

Jezdíme kolem ní, chodíme kolem ní, nedá se přehlédnout…Je dominantou našeho náměstí, přesto jsme o ní mnoho nevěděli. Ale to jsme napravili a vydali se na výstavu ke 110. výročí bílinské radnice. Navštívili jsme výstavní síň u kostela, kde byly vystavené zajímavé fotografie s texty o historii bílinské radnice a také malby a kresby dětí z bílinských škol a školek, které se jim opravdu moc podařily. Pečlivě jsme si vše prohlédli, přečetli a začali plnit úkoly, které pro nás připravila paní učitelka. Už víme, kdo přišel s nápadem výstavby radnice, kolik stála stavba, jak vysoká je radniční věž a jiné zajímavé informace. Určitě se opět vydáme na další výstavu, abychom se zase něco nového dozvěděli nejen o našem městě, ale o životě vůbec.

Fotogalerie


Další články

Čtení trochu jinak

Novinky 4.B

Na jedné hodině čtení jsme nezůstali ve třídě, ale využili jsme relaxační prostor v naší škole. Občas se nám do čtení moc nechce, ale tentokrát jsme si vybrali knížku, která by se nám mohla líbit, uvelebili se na velkých polštářích a na koberci s polštářky a dali se s chutí do čtení. Hodina nám ubíhala v poklidné atmosféře a my zjistili, že u knihy se dá docela příjemně relaxovat.

Cvičíme v přírodě

Novinky 4.B

Na začátku školního roku jsme využili pěkného počasí a domluvili se, že si zacvičíme venku. Na dětském hřišti jsme si procvičili rychlou chůzi a běh, překonávání překážek, při rozcvičce si protáhli celé tělo. Hodinu jsme si užili, všechny překážky jsme hravě překonali. Při cvičení jsme ukázali svoji obratnost, vytrvalost a odvahu. Již se těšíme se na další hodiny tělesné výchovy.

Poslední hodina informatiky

Novinky 4.B

Na poslední hodině informatiky v tomto školním roce jsme si vyzkoušeli Ozoboty. Nejprve jsme zjišťovali, jak Ozobot reaguje na barvy, pak jsme se pokusili nakreslit vlastní bludiště s jednoduchýmu ozokódy.S informatikou se loučíme jen dočasně. Příští školní rok budeme v bádání, programování a dalších zajímavých aktivitách pokračovat. 

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.