Novinky 1.A

Čáry máry v 1.A

Novinky 1.A Úterý, 09.05.2023

V úterý 25. dubna vyhlásil žákovský parlament další převlekovou výzvu pro žáky i učitele. Každý, kdo prošel školní branou, ocitl se v Bradavicích. Škola v tento den vpustila do svých útrob všechny kouzelnice a kouzelníky, čaroděje i čarodějky a každého, kdo ovládal sílu čar, kouzel a zaklínadel. Školní chodby i síně se zaplnily zaparkovanými košťaty a v kabinetech se pořádaly slety vrchních čarodě…

Příšerkový kvíz

Novinky 1.A Úterý, 02.05.2023

S tablety už všichni umíme správně načíst QR kód a přihlásit se ke své třídě v prostředí Lumio by SMART. Nejvíce se pokaždé těšíme na nový příšerkový kvíz. Program nás náhodně rozdělí do týmů a my začneme řešit úlohy. S každou správnou odpovědí posilujeme příšerku ve vajíčku nebo v bedně a pomáháme jí vyrůst. Můžeme tak každý přispět k úspěchu celého týmu a spolupracovat, i když nesedíme vedle seb…

Učíme se společně

Novinky 1.A Úterý, 02.05.2023

Někdy je toho na jednoho moc, víc hlav víc ví a někdy se také hodí každá ruka. Proto rádi pracujeme ve dvojicích s kamarádem nebo kamarádkou, nebo také ve skupině. Společně řešíme úlohu z matematiky, skládáme čtenářské domino, počtářské loto, hrajeme hry s čísly i písmeny. I když jsme teprve prvňáčci, už se dokážeme dohodnout, poradit si a společně najít správná řešení.

Prvouka nás baví

Novinky 1.A Úterý, 18.04.2023

V prvouce se učíme o světě kolem nás. V uplynulém období jsme poznávali různá povolání dospělých a dokázali jsme správně přiřadit věty o jejich práci k obrázkům. Také už dobře známe naše tělo a víme, jak o sebe a své zdraví pečovat. Při projektovém vyučování jsme nacvičovali, jak se zachovat v nebezpečných situacích a jak předcházet nemocem a úrazům. Moc se nám líbilo, jak jsme společně na velký p…

Měříme délku

Novinky 1.A Úterý, 18.04.2023

Při matematice jsme se naučili, jak je dlouhý jeden metr. Odměřili jsme si metrovou stužku a změřili jsme s ní chodbu u naší třídy. Vůbec to nebyl snadný úkol, ale zvládli jsme to. Zjistili jsme, že je dlouhá přibližně 5O metrů. Změřit délku a šířku naší třídy pak pro nás byla hračka. Teď už umíme změřit i svou výšku a ani centimetry navíc nás nepřekvapí.

Zajíčkův poklad

Novinky 1.A Úterý, 18.04.2023

Jak se hledá zajíčkův poklad? To musíte nejdřív splnit spoustu úkolů od našich kamarádů čtvrťáků – složit slova z písmenek, uvázat mašličky na větvičku, spočítat slovní úlohy, složit puzzle, přenést na lžíci vajíčko nebo poznat všechna mláďata hospodářských zvířat. Potom hledáte a hledáte a když na vás konečně vykouknou dlouhé uši a čumáček, můžete si pochutnat na lentilkách a čokoládě jako my.

Pololetní vysvědčení

Novinky 1.A Středa, 01.02.2023

Už je tu pololetí a s ním i vysvědčení. Všichni žáci z 1.A si domů odnesli samé pěkné známky a udělali tak rodičům velkou radost. Už zvládneme přečíst první věty k obrázkům, pěkně psát písmenka, slabiky i slova a sčítat i odčítat do deseti. Ve druhém pololetí ani trochu nepolevíme, abychom se mohli z pěkného vysvědčení radovat i na konci školního roku.

Matematika s tablety

Novinky 1.A Středa, 01.02.2023

V matematice už sčítáme, odčítáme a řešíme slovní úlohy v oboru do 10. Když přišel čas na pololetní opakování a procvičování, vyměnili jsme tužky a pracovní sešity za tablety. Nejen, že jsme vše dobře zvládli, ale už i víme, jaké webové stránky nám s procvičováním pomohou i doma.

Zdraví od Bovýska

Novinky 1.A Středa, 01.02.2023

Bovýsek nám opět poslal na ochutnání bedýnku plnou vitamínů. Tentokrát jsme si pochutnali na sladkém mangu, kiwi a granátovém jablku. Ve videopořadu jsme se dozvěděli, jak se takové ovoce pěstuje a sklízí a jak si z něj připravit zdravou svačinku. Za takovou mňamku jsme Bovýskovi nakreslili hezké obrázky.

Statečný Nebojsa

Novinky 1.A Středa, 01.02.2023

Do divadla se vždy těšíme, do Rozmáňa v Mostě obzvlášť. Tentokrát jsme si vybrali pohádku o Nebojsovi. Protože se Nebojsa vydal do světa, aby se naučil bát, byla pohádka tak trochu strašidelná. Ale my už víme, že v pohádkách vždy vše dobře dopadne, tak kdo by se bál?

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.