Novinky 1.A

1. A se učí v terénu

Novinky 1.A Čtvrtek, 23.05.2024

Dnes jsme měli jedinečnou příležitost zažít výuku jinak – venku na dětském hřišti a v přilehlém parku. Tento inovativní přístup ke vzdělávání nejen osvěžil jejich denní rutinu, ale také přinesl mnoho nových a vzrušujících zkušeností. Nápad na venkovní výuku se zrodil z potřeby oživit tradiční vzdělávací metody a využít krásného jarního počasí. Úlohy z českého jazyka se plnily formou různých přesmy…

Čarodějnické učení v 1. A

Novinky 1.A Neděle, 12.05.2024

Lektvary ze žížalek, močálních žab a slin z jiných potvůrek, to nás minulo o kočičí fous. Naštěstí jsme plnili úkoly z českého jazyka i matematiky, ale čarodějnice nechyběly. Nakonec jsme vše zlé s těmi čarodějnicemi vyhnali.

Beseda se včelařem

Novinky 1.A Čtvrtek, 09.05.2024

Tak dnes to bylo velmi zajímavé dopoledne! Navštívili jsme prostory bílinské knihovny. Byli jsme pozváni na besedu se včelařem. Bylo hned od začátku vidět, že pan Bidrmann je odborník a včelařství je jeho velkým koníčkem. Dověděli jsme se mnoho zajímavého, odpověděl na všechny naše všetečné otázky a ukázal nám vše, co je pro chov včelstev nezbytné. Viděli a vyzkoušeli jsme si včelařské nástroje, v…

Malí házenkáři z 1. A

Novinky 1.A Pondělí, 06.05.2024

Školáčci jsme úspěšní a rodí se z nás čtenáři. Zvládáme počítat, poradíme si i s úkoly v prvouce a vždy se rádi odreagujeme v hodinách výtvarné výchovy nebo třeba tělocviku. Tentokrát jsme zažili, jak vypadají tréninky házené. Přijel nás poučit sám trenér úspěšných talentů házené v Mostě. 

1. A v knihovně

Novinky 1.A Pondělí, 29.04.2024

Konec školního roku a naší první třídy se blíží a my můžeme s čistým svědomím rozhlásit, že už nám čtení nedělá problémy.  Abychom si více uvědomili, proč jsme se číst učili, zašli jsme se podívat do knihovny. Zde nám ukázali mnoho krásných a poutavých publikací a každý z nás si našel tu svou, která by se mohla stát třeba tou první přečtenou. Díky knihám se nám otevře svět našich potřeb a zájmů, d…

Na velikonoční cestě

Novinky 1.A Úterý, 02.04.2024

Pěkná vycházka to byla! Máme malé nožky, ale co na této cestě zvládly, to byste koukali! Dlouhá cesta do Pohádkového lesa nás odměnila veselými úkoly v přírodě, které pro nás byly hračkou. Počasí nám přálo, tak byl celý den o to veselejší. Zpestřili jsme si putování i překážkovou chůzí a na konci cesty jsme si všichni zasloužili sladkou odměnu. Obrovská pochvala patří všem zúčastněným!!!

V 1. A máme blýskavé zoubky

Novinky 1.A Čtvrtek, 21.03.2024

Zdravé zoubky jsou základ! I když se snažíme o své zoubky správně pečovat, nikdy není marné znovu si zopakovat, jak se správně čistí. Tak jsme si ve škole vyzkoušeli, jak si čistit zoubky a nakonec to byla docela zábava.

1. A dělá velké pokroky na bruslení

Novinky 1.A Čtvrtek, 14.03.2024

V únoru a v březnu jsme měli možnost zúčastnit se výcviku bruslení. Od počátečního bruslení uplynulo mnoho dní a na ledu jsme se sešli pouze třikrát. Přesto bylo velmi znát, že jsme se výrazně posunuli a zlepšili v technice. Pochvaly se na nás hrnou nejen od paní učitelky, ale i od instruktorů, kteří se nám plně věnovali.

Maškarní veselí v 1. A

Novinky 1.A Pondělí, 11.03.2024

To vám byl rej masek, rej zvířátek. Vyrobili jsme si škrabošky a samé zvířátkové. Zatančili si společně s ostatními spolužáky a dověděli jsme se plno novinek o masopustním období.

1. A poprvé pracuje s tablety

Novinky 1.A Pondělí, 11.03.2024

Ano, jsme ve škole teprve půl roku a svoji výuku jsme dokázali přenést do digitálního světa. Vyzkoušeli jsme si procvičování českého jazyka i matematiky na tabletech. Už umíme využít čtečku QR kódů a spouštět přes ni velmi zábavné výukové programy. Ty nás vnesly jak do velkého soupeření tak i do spolupráce v týmech. Už teď se těšíme na pokračování. S tím vším nám velmi pomohli žáci ze 6. B. Mrknět…

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.