Novinky 1.A

Pololetní vysvědčení

Novinky 1.A Středa, 01.02.2023

Už je tu pololetí a s ním i vysvědčení. Všichni žáci z 1.A si domů odnesli samé pěkné známky a udělali tak rodičům velkou radost. Už zvládneme přečíst první věty k obrázkům, pěkně psát písmenka, slabiky i slova a sčítat i odčítat do deseti. Ve druhém pololetí ani trochu nepolevíme, abychom se mohli z pěkného vysvědčení radovat i na konci školního roku.

Matematika s tablety

Novinky 1.A Středa, 01.02.2023

V matematice už sčítáme, odčítáme a řešíme slovní úlohy v oboru do 10. Když přišel čas na pololetní opakování a procvičování, vyměnili jsme tužky a pracovní sešity za tablety. Nejen, že jsme vše dobře zvládli, ale už i víme, jaké webové stránky nám s procvičováním pomohou i doma.

Zdraví od Bovýska

Novinky 1.A Středa, 01.02.2023

Bovýsek nám opět poslal na ochutnání bedýnku plnou vitamínů. Tentokrát jsme si pochutnali na sladkém mangu, kiwi a granátovém jablku. Ve videopořadu jsme se dozvěděli, jak se takové ovoce pěstuje a sklízí a jak si z něj připravit zdravou svačinku. Za takovou mňamku jsme Bovýskovi nakreslili hezké obrázky.

Statečný Nebojsa

Novinky 1.A Středa, 01.02.2023

Do divadla se vždy těšíme, do Rozmáňa v Mostě obzvlášť. Tentokrát jsme si vybrali pohádku o Nebojsovi. Protože se Nebojsa vydal do světa, aby se naučil bát, byla pohádka tak trochu strašidelná. Ale my už víme, že v pohádkách vždy vše dobře dopadne, tak kdo by se bál?

Třídíme odpad

Novinky 1.A Pondělí, 09.01.2023

V uplynulém týdnu jsme si připomněli, jak a proč správně třídit odpad. Viděli jsme zajímavé ukázky recyklace papíru, skla i plastů a také ukládání nevytříděného odpadu. Vůbec se nám nelíbil pohled na rozsáhlé skládky. Pro mnohé z nás už je třídění odpadu samozřejmostí, a proto jsme při zkoušce ukládání obrázků odpadu do správného kontejneru obstáli na jedničku.   

Od Adventu po Tři krále

Novinky 1.A Pondělí, 09.01.2023

Celý adventní čas jsme se v 1.A těšili na Vánoce. Zpívali vánoční písničky a koledy. Ve třídě nám na podlaze zbyla už jen památka na čertí kopyta a všude kolem třpytky z andělských křídel. I když čerti přišli s velkým pytlem, dali všem našim zlobidlům ještě šanci. Ozdobili jsme stromeček a napsali dopis Ježíškovi. Dlouhé čekání na Vánoce jsme si krátili zdobením třídy a vyráběním přáníček, andílků…

V počítačové učebně

Novinky 1.A Pondělí, 09.01.2023

Prvňáčci z 1. A si našli nové kamarády také mezi čtvrťáky. Žáci ze 4. A nám prvňáčkům totiž ochotně pomáhali při naší první hodině v počítačové učebně. Přečetli nám zadání, vysvětlili, jak na to a dohlédli, abychom při práci ve výukovém programu správně vyřešili všechny úkoly. Moc čtvrťákům děkujeme.

V naší škole straší!

Novinky 1.A Neděle, 30.10.2022

V úterý 25. října jsme raději ani nešli do školy. Věděli jsme, že ve škole straší. Místo nás se v naší 1.A usadila jen samá strašidla, čarodějnice a také duchové. Když vypočítali u tabule strašidelné příklady a rozhýbali se u strašidelných písniček, vydali se za svými kamarády do šesté třídy. Tam vyřešili ukrutně těžký monster kvíz a nakonec se odešli posílit do jídelny. Čarodějnice, která je učil…

Šnečí pohádka

Novinky 1.A Neděle, 30.10.2022

Čas nám ve škole rychle utíká. Trochu jsme zpomalili, až když jsme nasadili šnečí tempo. Ne v lavicích, ale v Divadle rozmanitostí v Mostě. Šnečí pohádka se nám moc líbila a už teď se těšíme na další divadelní představení.

Cesta za pokladem

Novinky 1.A Neděle, 30.10.2022

Nedávno se v naší třídě objevil nový pan učitel Marek. Zůstal u nás na praxi dva týdny, potom se už musel vrátit zpět ke studiu na pedagogické fakultě. Na rozloučenou si pro nás připravil dobrodružnou cestu za pokladem, při které jsme si zopakovali všechno, co jsme se s ním naučili. Cesta za pokladem byla plná nástrah, ale radost z bedny plné sběratelských figurek nám všechny útrapy vynahradila. 

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.