15.05.2019, Nikol Meyerová

Hezký den v "Domečku"

Ve čtvrtek 2. 5. jsme byli pozváni do DDM v Bílině, abychom se zúčastnili projektového vyučování s názvem „Zapomenutá řemesla – mlynář“. Děti si upekly koláče, které se jim moc povedly, trochu zavzpomínaly na velikonoční svátky a nazdobily si vajíčka různými technikami, vyrobily mlýnek z dřívek a nazdobily zástěru tiskem na látku. Netradiční vyučování velmi rychle uteklo a dětem se moc líbilo. Děkujeme všem z DDM, že nám připravili zajímavé tvoření a výborně se o nás starali. Opravdu jsme se cítili jako doma. Rádi opět přijmeme pozvání na další zajímavé odpoledne. Již se těšíme, že se seznámíme s dalšími řemesly, která si určitě  zaslouží, abychom na ně nezapomněli.

Fotogalerie


Další články

Návštěva městské policie

Novinky 1.B

V úterý 7. 5. jsme  navštívili služebnu městské policie.  Nejdříve nám strážník městské policie ukázal kamerový systém v našem městě, dále vybavení policisty, nejvíce se nám  líbila ukázka zbraně. Velmi nás zaujal výcvik policejního psa Boba, který je velmi rychlý a hlavně poslušný. Návštěva byla pro nás velmi naučná a zajímavá. Teď už víme, kdo nás v Bílině hlídá a chrání.

Svátky jara

Novinky 1.B

Poslední týden před Velikonocemi jsme měli velmi napilno. V hodině pracovních činností jsme zaseli osení, které nám krásně vyrostlo, na hodině výtvarné výchovy jsme vytvářeli velikonoční dekorace a domů si odnesli pěkné výrobky. V hodině českého jazyka a matematiky jsme řešili různé velikonoční úkoly a příklady, doplňovali vhodná slova a vymýšleli různé věty o jaru, zvířátkách a všem, co k Velikon…

Poznáváme lidské tělo

Novinky 1.B

Ve středu 27. března jsme si v naší třídě udělali projektové vyučování s názvem „Lidské tělo“. Lidské tělo je označení pro veškerou hmotu, která tvoří člověka a my jsme se pokusili toto seskupení rozplést a trochu se v lidském organismu vyznat. Vyučování jsme zahájili hádankami, které se týkaly lidského těla, bavili nás přesmyčky, ve kterých jsme hledali jednotlivé části těla. Děti si také přinesl…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.