21.12.2018, Nikol Meyerová

Předvánoční čas

Jak jsme si užili předvánoční čas? No prostě báječně. Ve čtvrtek před Vánocemi jsme byli v kulturním domě Kaskáda na pohádce „Když je v pekle neděle“. Pohádka byla legrační a my jsme se skvěle bavili, ani nám nevadila náročná cesta. Celé dopoledne totiž sněžilo, cesta zasněženým městem byla pohádková. V pátek jsme si udělali vánoční besídku, na které nechybělo pohoštění, teplý čaj a také dobrá nálada. Děti si připravily představení o narození Ježíška, tanec a kouzlení. Navštívily nás děti z 2. C, které si pro nás nachystaly pěkný příběh. Nakonec nás čekaly dárky od Ježíška, kterými se děti obdarovaly. Velikou radost nám udělaly dárečky z Domova důchodců v Bystřanech, které pro nás hodné paní ušily. My jako poděkování nakreslíme obrázky, které jim určitě udělají velkou radost. Předvánoční čas nám kvapem utekl a my si ho opravdu báječně užili.

Fotogalerie


Další články

Výlet do minulosti

Novinky 1.B

V pátek 14. 12. jsme s malým divadlem, které nás navštívilo, putovali minulostí. Dozvěděli jsme se něco o naší zemi, o lidech, kteří pro naši zemi něco znamenali. O době, kdy i naše praprababičky a prapradědečkové byli ještě děti. Představení se nám moc líbilo a i my prvňáčci jsme době, která byla před sto lety, trochu porozuměli.

Čerti, kam se podíváš

Novinky 1.B

      Všichni víme, že Mikuláš s andělem a čertem chodí nadělovat 5. 12., ale na naši školu dorazil již v úterý 4. 12. První hodinu jsme měli čertovskou matematiku, děti počítaly kolik čertů má rohy rovné nebo zakřivené, kolik se jich směje nebo brečí a také  musely počítat, kolik je v mikulášské nadílce jablíček, perníčků nebo bonbonů, ale také uhlí. Druhou hodinu nás navštívili krásní andílci, p…

U nás doma

Novinky 1.B

       Ve čtvrtek 29. 12. proběhl v naší třídě projektový den na téma „Rodina“. Tento den jsme zahájili přemýšlením o tom, co pro nás vlastně rodina znamená, pojmenovali jsme jednotlivé členy rodiny a také o nich něco pověděli. Pustili jsme si  pohádku o jedné známé rodině, která nás velmi pobavila, zvlášť ta část, kdy Hurvínek chtěl být hlavou rodiny, ale po svých zkušenostech si to rychle rozmys…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.