Novinky 1.C

Perníčkování

Novinky 1.C Úterý, 28.11.2023

V pondělí 27. listopadu k nám zavítala milá návštěva. Přišla paní vychovatelka Martina Knorová a přinesla spoustu voňavých perníčku. Popovídali jsme si o jejich vzniku. O koření a všech ingrediencích, které do perníčků patří. Nakonec nás čekalo zdobení. Každý z nás si vyzkoušel nazdobit svůj perníček. Zjistili jsme, že to vůbec není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Perníčky jsme si přip…

Rodina - projektový den

Novinky 1.C Neděle, 26.11.2023

V pátek 24. listopadu proběhl v prvních třídách projektový den "Rodina". Nejprve jsme si společně prohlédli fotografie z rodinných alb. Poznávali jsme kamarády jako miminka. Poté jsme usedli do lavic a pracovali na našem albu. Kreslili jsme sebe, maminku i tatínka. Zazpívali jsme si a podívali jsme se na pohádku. Místo svačiny jsme připravili malou rodinnou hostinu. Nechyběly jednohubky, ovoce i z…

Tělesná výchova

Novinky 1.C Neděle, 26.11.2023

V hodinách tělesné výchovy běháme, cvičíme na nářadí, hrajeme si s míčem, soutěžíme a učíme se pravidla. Pravidelně se setkáváme s kamarády z ostatních tříd. Při soutěžích nejsme rozděleni po třídách, ale máme promíchané týmy. Všem se nám skvěle cvičí a na hodiny se moc těšíme.

Návštěva městské policie

Novinky 1.C Neděle, 26.11.2023

Začátkem listopadu nás navštívili strážnici městské policie. Povídali jsme si s nimi o bezpečnosti na silnici i chodníku. Řekli jsme si důležitá telefonní čísla. Naučili jsme se jak telefonovat, pokud se staneme svědky nehody. Nakonec jsme si nakreslili obrázky. Beseda se nám moc líbila. 

Halloween v 1.C

Novinky 1.C Čtvrtek, 02.11.2023

V pondělí 30. října naše škola otevřela dveře všem strašidelným bytostem. Sešlo se nás opravdu hodně. Během dne jsme hledali dýně se slovy, která jsme přepisovali na připravené pracovní listy. V další části jsme si vyrobili čarodějnici i s jejím strašidelným domem. Také jsme vypočítali několik halloweenských slovních úloh. Ke svačině nám maminky připravily báječné občerstvení. Jedli jsme dýně, net…

Písmenkování

Novinky 1.C Úterý, 24.10.2023

V hodinách českého jazyka se učíme stále nová písmenka. Abychom si je lépe zapamatovali, zkoušíme si je i vyrobit. Jelikož nás celý rok provázejí zvířátka, i naše písmenka se změnila ve zvířátka. Objevili jsme lva, aligátora, myš, ale také pštrosa emu. V galerii se můžete podívat, jak se nám povedla. 

Návštěva z 2.B

Novinky 1.C Úterý, 03.10.2023

V minulém týdnu si na nás udělali čas spolužáci z 2.B. Přišli nám zazpívat písničku Abeceda a popřát nám mnoho úspěchů na naší nové cestě. Také jsme od nich dostali krásné dinosaury, které sami vyrobili. Předvedli jsme jim, co jsme se už všechno naučili a společně jsme si zazpívali písničku Září. Věříme, že to nebyla poslední navštěva.

Písmenko M

Novinky 1.C Úterý, 03.10.2023

Začal nám nový měsíc a my jsme se naučili naše první písmenko. Je to písmenko M. V hodinách českého jazyka jsme si zahráli na lovce písmenek a v novinách kroužkovali M. Poté jsme si pomocí barev našli velké a malé písmenko M. A nakonec jsme si v pracovních činnostech vyrobili myšku a jak jinak, než z písmenka M. Už se těšíme na další. Čeká nás aligátor, emu, ale také opice.

Pozor, červená

Novinky 1.C Úterý, 26.09.2023

V hodinách prvouky jsme se vypravili prozkoumat okolí školy. Zopakovali jsme si, jak se chodí po chodníku, kde smíme přecházet vozovku a také dopravní značky. Řekli jsme si, jak nám pomáhá semafor a v hodině pracovních činností jsme si ho také vyrobili. Měli jsme velikou radost, jak se nám všem povedl.

Jsou z nás školáci

Novinky 1.C Úterý, 26.09.2023

V září nám začala nová životní etapa, stali se z nás školáci. Každý den se pilně učíme. Umíme si připravit pomůcky, počítáme do pěti, vytleskáváme slabiky, malujeme a stříháme. Pracujeme sami, ve dvojicích i ve skupinách. Máme spoustu nových kamarádů. Čeká nás hodně zajímavých věcí, na které se moc těšíme.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.