Novinky 2.A

Těšíme se na Velikonoce

Novinky 2.A Pondělí, 01.04.2024

Před velikonočními prázdninami jsme si naplánovali projektové vyučování. Povídali jsme si o tradicích v pašijovém týdnu, plnili velikonoční úkoly a vyráběli velikonoční výzdobu. Nakonec jsme si protáhli těla při vybíjené. Domů jsme odcházeli jarně naladěni a těšili se na Velikonoce a koledu.

Bezpečný dům

Novinky 2.A Pondělí, 01.04.2024

V prvouce jsme se učili o mimořádných situacích, ke kterým rozhodně patří i požár v domě. Jak se v takové situaci bezpečně zachovat nám poradil starší spolužák Standa Birkner z 8. třídy. Také nám vyprávěl o svém týmu dobrovolných hasičů a ukázal nám spoustu potřeb a pomůcek, které potřebují dobrovolní hasiči při závodech. Děkujeme za hezkou hodinu a posíláme velkou pochvalu.

Městské divadlo v Mostě

Novinky 2.A Čtvrtek, 14.03.2024

Do divadla se vždy moc těšíme a tentokrát ještě víc, protože jsme vyrazili do Městského divadla v Mostě. Už na první pohled nás zaujala velká moderní budova a společenské prostředí. Usadili jsme se do měkkých křesel a nechali se vtáhnout do pohádky o Lotrandovi a Zubejdě. Představení plné písniček se nám moc líbilo, proto jsme herce odměnili dlouhým potleskem.

BESIP

Novinky 2.A Neděle, 10.03.2024

Ve škole si často připomínáme, jak se chovat při přecházení silnice a poznáváme i další zásady bezpečného chování v různých situacích. Ve třídě jsme proto rádi přivítali pana strážníka městské policie. Dokázali jsme se do besedy s ním aktivně zapojit a ukázat, že o BESIP už toho hodně známe. Slíbili jsme, že na sebe budeme při pobytu venku opatrní a budeme dodržovat všechny zásady bezpečnosti, kte…

Výtvarka s Pokémony

Novinky 2.A Neděle, 10.03.2024

V naší třídě nosí kluci na zádech batohy a v ruce velké desky. Co v nich mají za vzácnost, že je nikdy nikde nezapomenou? Sběratelské kartičky s Pokémony.  Karetní hra byla poprvé vydána roku 1996 v Japonsku a od té doby se těší veliké oblibě po celém světě. Při vyučování ale musí kartičky zůstat v deskách, jinak se paní učitelka zlobí. Proto nás překvapilo, když jsme si měli na hodinu VV připravi…

Učíme se rýsovat

Novinky 2.A Středa, 24.01.2024

Celý týden jsme se v hodinách matematiky věnovali geometrii. Už umíme vyznačit a správně popsat bod a narýsovat přímku i úsečku. Vyrobili jsme si veselé tužky, které se postaraly o to, aby se nám rýsovalo pěkně zvesela. Geometrie nás baví a už se těšíme, až se zase naučíme něco nového.

Ovoce od Bovýska

Novinky 2.A Středa, 24.01.2024

Bovýsek nám pravidelně dodává zdravou svačinku.  Pochutnáváme si na ovoci, zelenině, ovocných nápojích, mléku a mléčných výrobcích. Občas nás ale překvapí i ochutnávkou tropického ovoce. Tentokrát jsme ochutnali nashi hrušky a granátová jablka. Mňam, to byla dobrota.

Plavání

Novinky 2.A Středa, 24.01.2024

Sotva jsme odložili brusle, začali jsme s plaveckým výcvikem. Už máme za sebou tři lekce. Při plavání se učíme správně dýchat, splývat a také nacvičujeme kraulové nohy. I neplavci už umí na hladině předvést krásnou hvězdici. Po lekci si zajdeme za odměnu do bufetu. Nakupujeme párky v rohlíku i malé sladkosti a procvičujeme si matematiku v praxi.

Advent v 2.A

Novinky 2.A Úterý, 02.01.2024

Celý adventní čas jsme se ve 2. A těšili na Vánoce.  Četli jsme zimní pohádky a zpívali vánoční koledy. Čerti sice přišli s velkým pytlem, ale všem našim zlobidlům dali ještě šanci se polepšit. Ve třídě nám na podlaze zbyla jen památka na čertí kopyta a třpytky z andělských křídel. Dlouhé čekání na Vánoce jsme si krátili zdobením třídy a vyráběním přáníček, ozdob a andílků. Ozdobili jsme si strome…

Bruslení

Novinky 2.A Úterý, 14.11.2023

Každé druhé úterý vyrážíme na zimní stadion, abychom zjistili, že společné bruslení je prostě super. Bruslíme, padáme, honíme se za míčem, chytáme obruče, sbíráme míčky, vozíme kužely, překonáváme překážky…Už toho na bruslích zvládáme hodně. Všichni si to užíváme a těšíme se na každou další lekci. S pány trenéry je legrace a my jim moc děkujeme za naše pokroky.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.