Novinky 2.A

Soutěž v recitaci

Novinky 2.A Úterý, 21.03.2023

Úspěch v podobě 2. místa v městském kole recitační soutěže O bořeňskou čarodějnici přinesli Terezka Pilná a Sebastian Hamala se svou básní Medvídek. Na recitační soutěž se připravovali i další kamarádi z naší třídy - Max Bačík s básní Hříbek posměváček a dvojice Agátka Paparegová a Lukáš Pulchart s básní Sněhulák. Všem účastníkům gratulujeme a vážíme si jejich snažení.

Plavání končí

Novinky 2.A Úterý, 21.03.2023

V pátek 17.března jsme měly poslední hodinu plavání. Nikdo se nebojí vody, všichni umí skočit i bezpečně do bazénu. Plaveme bez pomůcky nebo s pomůckou znak nebo prsa. Vyplavaly jsme si mokrá vysvědčení - jsou z nás delfínci, kapříci, želvičky nebo žabičky. Hurá, my se vody nebojíme!

Divadlo POPELKA

Novinky 2.A Pátek, 17.03.2023

V pondělí 13.3. jsme shlédli divadelní představení Popelka. Klasický příběh o Popelce zná snad opravdu každý. Pohádkový písničkál o chudé dívce, která najde svého prince díky svým zvířátkům, dobré Víle a třem kouzelným ořechům. Velmi krásné zpracování zahrané herci z Docela velkého divadla z Litvínova. Budeme se těšit na další pohádkový příběh.

Masopust plný převleků

Novinky 2.A Pátek, 24.02.2023

Masopust je období od 6. ledna (od Tří králů) do Popeleční středy (do období příprav na Velikonoce). Konaly se taneční zábavy a průvody masek - lidé se během masopustu veselili a loučili se přitom s masem, které při následujícím předvelikonočním půstu nebudou konzumovat. Dělaly se zabijačky a peklo masopustní pečivo (buchty, koblihy a koláče). Také se oslavovala končící zima. Masky v průvodu byl…

PLAVÁNÍ - už jsme se toho hodně naučili

Novinky 2.A Pátek, 10.02.2023

Máme za sebou již polovinu plaveckých lekcí a je vidět, jak se opravdu moc snažíme, abychom se naučili plavat. Pomaličku opouštíme mělčinu, umíme do bazénu skočit, plaveme na břiše i na zádech, odkládáme i plavecké pomůcky a potápění je pro nás hračka.

Projektové vyučování U LÉKAŘE

Novinky 2.A Čtvrtek, 02.02.2023

Dnes jsme si ve vyučování odskočili k lékaři. Žáci i paní učitelka s paní asistentkou se proměnili na lékaře a sestřičky. Žáci si rozšířili slovní zásobu z lékařského prostředí a o lidském těle. V rámci různých aktivit se učili především spolupracovat, komunikovat, vyhledávat informace, vyprávět o svých zkušenostech a prakticky si vyzkoušet hru na lékaře, ta nás bavila ze všeho nejvíce. Také jsme …

Ochutnávka exotického ovoce

Novinky 2.A Čtvrtek, 02.02.2023

V těchto dnech měly děti příležitost ochutnat exotické ovoce dodané společností BOVYS. Ochutnávalo se mango, granátové jablko, kiwi a avokádo, ze kterého nám paní učitelka připravila chutnou avokádovou pomazánku. Děti se také seznámily s přípravou ovoce a odkud ovoce pochází. Někomu cizokrajné ovoce chutná více, někomu nechutná vůbec, ale zkusit ochutnat by měl každý.

Třídění odpadů je důležité!

Novinky 2.A Středa, 11.01.2023

Minulý týden jsme se zúčastnili vzdělávacího programu společnosti EKO-KOM s názvem Tonda Obal, jehož součástí jsou i internetové stránky, na kterých najdete spoustu zajímavých informací, jak správně třídit a o recyklaci. Vedení dětí ke třídění odpadu je důležité pro budování základů jejich odpovědnému chování v dalším životě. Již 73% obyvatel České republiky odpady třídí. Děti už spoustu důležitýc…

Plavání - začínáme

Novinky 2.A Úterý, 20.12.2022

9.12. jsme odstartovali plavecký výcvik. Všichni jsme se těšili, co nás čeká, co budeme moci ukázat, že umíme a hlavně, jak se budeme zlepšovat. A taky, že jo! Máme za sebou 2 lekce a plaváčci se opravdu překonávají. Potápíme se, bubláme do vody, splýváme, plaveme na břiše i na zádech. Hravě se seznamujeme s vodou, plaveme s různými plovacími pomůckami. Plavání je opravdu legrace. Těšíme se na dal…

Do nebíčka do peklíčka

Novinky 2.A Úterý, 20.12.2022

Školní parlament naší školy vyhlásil projekt DO NEBÍČKA DO PEKLÍČKA, kdy se svede boj mezi nebem a peklem. Kdo vyhraje? U nás ve třídě to byli bohužel pekelníci, kterých bylo více. Ale andělíčci jsou natolik dobří, že určitě z našich čertů udělají dobráky:-)

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.