Jarní prázdniny jsou stanoveny na týden od 25. února do 1. března

Novinky 2.A

Divadlo

Novinky 2.A

Minulý týden nás spolužáci ze 3. B pozvali na vystoupení. Zahráli nám krásnou pohádku O Sněhurce. Všichni pohádku moc dobře známe, a tak nám ji kamarádi malinko přetvořili. Místo trpaslíků jsme se smáli s malými šmoulíky, také nás překvapily čarodějnice. Pohádka byla moc povedená a již teď se těšíme na další pozvání.

Plavání ve 2.A

Novinky 2.A

Od začátku ledna jsme začali navštěvovat kurzy plavání. První hodinu nás paní instruktorky rozdělili do tří skupin. V dalších hodinách jsme se učili dýchat do vody a splývat. Nyní již trénujeme znak, kraul a prsa. Moc nám to jde a plavání se nám líbí.

2. A v Libochovicích

Novinky 2.A

Ve čtvrtek 29. listopadu jsme se vydali do nedalekých Ploskovic. Dozvěděli jsme se se, že tam mají peklo a nebe trable se skřítkem Zmatkem. Rozhodli jsme se jim pomoci. Po splnění zapeklitých úkolů se nám to nakonec povedlo.

Mikuláš ve 2. A

Novinky 2.A

V úterý 4. prosince k nám do třídy zavítali čerti a mikuláš. Přivedli si samozřejmě i andílky. Nejdřív jsme se trochu báli, ale brzy nás to přešlo. Zazpívali jsme jim písničku a dostali sladkosti. Nakonec jsme se s čertíky a andílky i vyfotili.

Scottie Go!

Novinky 2.A

V několika posledních hodinách informatiky jsme procvičovali pravolevou orientaci. Tentokrát jsme se přenesli do roku 2030 a u nás ve třídě nouzově přistál vesmírný koráb s robotem Scottiem. Naším úkolem bylo mu pomoci a najít náhradní díly na opravu vesmírné lodi.  Ne ... nebojte, žádný mimozemšťan u nás nepřistál. Scottie Go! je skvělá edukační hra, pomocí které se učíme řešit různé problémy, t…

Šipkovaná

Novinky 2.A

Další zajímavá hodina informatiky je za námi. V našich začátcích programování jsme pokračovali. Tentokrát jsme měli za úkol dopravit Jeníčka do chaloupky a cestou posbírat hříbky, které v lese rostou. K dispozici jsme měli určitý počet šipek, které jsme měli využít, správně nastavit směr a dopravit Jeníčka k chaloupce. Občas se nám stalo, že jsme měli šipek nedostatek, párkrát jsme zabloudili a do…

Informatika trochu jinak

Novinky 2.A

Programování je pro děti především ovládání nějaké postavičky, která vykonává jejich příkazy. My jsme si zkusili "naprogramovat" spolužáky a dávat jim různé příkazy. Náš robot měl například dojít k modré kostce, spojit dvě stejně barevné kostky nebo musel obejít naší virtuální zeď a dokonce jsme robota naučili chodit pozpátku. Občas nás trápila pravá a levá strana, ale nakonec robot splnil všechny…

2. A v Ploskovicích

Novinky 2.A

Ve čtvrtek jsme se vydali na výlet na zámek Ploskovice, kde jsme vysvobozovali princeznu ze zajetí zlého čaroděje. Naučili jsme se zaříkávadlo a splnili několik úkolů, získali klíč k bráně a princeznu jsme vysvobodili. Moc se nám to líbilo.

2. A v knihovně

Novinky 2.A

Jelikož jsme již ve druhé třídě, vydali jsme se společně do knihovny. V knihovně jsme se dozvěděli, jaké knihy si zde můžeme půjčit a jak se zde orientovat. Překvapilo nás, že si zde můžeme půjčit i stolní hry a CD s pohádkami. Paní knihovnice nás seznámila s celoroční hrou "Lovci perel". Beseda se nám moc líbila. 

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.