Novinky 2.A

2. A v DDM

Novinky 2.A

14. a 15. března jsme se bavili v DDM Bílina. Objevovali jsme dávno zapomenuté řemeslo - pekař. Hned v úvodu jsme se rozdělili do dvou skupin a procházeli zadaná stanoviště. Na každém nás čekal jiný úkol: pečení koláčků, výroba vodního mlýnku, malování kraslic, převážení pytlů s obilím, potisk pekařské zástěry a luštění kvízů. Akce se nám všem moc líbila a těšíme se na návštěvu opravdového mlýna, …

Bovýsek v 2. A

Novinky 2.A

V rámci projektu "Ovoce do škol" dostáváme každé úterý zdravou svačinku.  V pátek 8. března nás navštívil kamarád Bovýsek, kterého známe z obalu jablečného pitíčka. Dával nám záludné otázky a také nás zkoušel ze znalostí ovoce a zeleniny. Ukázali jsme mu, že nám to opravdu jde. Za odměnu jsme dostali papírovou skládanku. 

Plavání v 2. A

Novinky 2.A

Ve čtvrtek 21. března jsme si užili poslední hodinu plavání. Mohli jsme si přinést různé hračky do vody a hrát si s nimi. Poté nás čekaly soutěže o nejlepšího plavce a plavkyni. Všichni jsme statečně bojovali, ale první může být jen jeden. V našem případě to za děvčata byla Lucie Slačíková a mezi chlapci Jakub Seifert. Plavání jsme si užili a těšíme se na další lekce přístí rok.

Divadlo

Novinky 2.A

Minulý týden nás spolužáci ze 3. B pozvali na vystoupení. Zahráli nám krásnou pohádku O Sněhurce. Všichni pohádku moc dobře známe, a tak nám ji kamarádi malinko přetvořili. Místo trpaslíků jsme se smáli s malými šmoulíky, také nás překvapily čarodějnice. Pohádka byla moc povedená a již teď se těšíme na další pozvání.

Plavání ve 2.A

Novinky 2.A

Od začátku ledna jsme začali navštěvovat kurzy plavání. První hodinu nás paní instruktorky rozdělili do tří skupin. V dalších hodinách jsme se učili dýchat do vody a splývat. Nyní již trénujeme znak, kraul a prsa. Moc nám to jde a plavání se nám líbí.

2. A v Libochovicích

Novinky 2.A

Ve čtvrtek 29. listopadu jsme se vydali do nedalekých Ploskovic. Dozvěděli jsme se se, že tam mají peklo a nebe trable se skřítkem Zmatkem. Rozhodli jsme se jim pomoci. Po splnění zapeklitých úkolů se nám to nakonec povedlo.

Mikuláš ve 2. A

Novinky 2.A

V úterý 4. prosince k nám do třídy zavítali čerti a mikuláš. Přivedli si samozřejmě i andílky. Nejdřív jsme se trochu báli, ale brzy nás to přešlo. Zazpívali jsme jim písničku a dostali sladkosti. Nakonec jsme se s čertíky a andílky i vyfotili.

Scottie Go!

Novinky 2.A

V několika posledních hodinách informatiky jsme procvičovali pravolevou orientaci. Tentokrát jsme se přenesli do roku 2030 a u nás ve třídě nouzově přistál vesmírný koráb s robotem Scottiem. Naším úkolem bylo mu pomoci a najít náhradní díly na opravu vesmírné lodi.  Ne ... nebojte, žádný mimozemšťan u nás nepřistál. Scottie Go! je skvělá edukační hra, pomocí které se učíme řešit různé problémy, t…

Šipkovaná

Novinky 2.A

Další zajímavá hodina informatiky je za námi. V našich začátcích programování jsme pokračovali. Tentokrát jsme měli za úkol dopravit Jeníčka do chaloupky a cestou posbírat hříbky, které v lese rostou. K dispozici jsme měli určitý počet šipek, které jsme měli využít, správně nastavit směr a dopravit Jeníčka k chaloupce. Občas se nám stalo, že jsme měli šipek nedostatek, párkrát jsme zabloudili a do…

Informatika trochu jinak

Novinky 2.A

Programování je pro děti především ovládání nějaké postavičky, která vykonává jejich příkazy. My jsme si zkusili "naprogramovat" spolužáky a dávat jim různé příkazy. Náš robot měl například dojít k modré kostce, spojit dvě stejně barevné kostky nebo musel obejít naší virtuální zeď a dokonce jsme robota naučili chodit pozpátku. Občas nás trápila pravá a levá strana, ale nakonec robot splnil všechny…

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.