05.02.2021, Ivana Polešovská

Zdravé zoubky

V hodinách prvouky jsme se během měsíce ledna učili o lidském těle. Naučili jsme se poznávat části lidského těla, dozvěděli jsme se také, jaké vnitřní orgány v těle máme a jakými smysly vnímáme své okolí. Povídali jsme si o hygieně a o péči o zuby. Pracovali jsme s interaktivní tabulí, na počítačích, s MAGIC BOXEM, shlédli jsme také výukové pořady o lidském těle. Kapitolu o lidském těle a jeho zdraví jsme zakončili projektovým dnem ZDRAVÉ ZOUBKY. Řešili jsme křížovky, rébusy, dokreslovali jsme obrázky, vybírali jsme zdravé potraviny, po kterých se nám zoubky nekazí. Naučili jsme se správně pečovat o své zoubky. Za odměnu jsme si domů odnesli dárek od obchodního řetězce drogerie DM – zubní kartáček, pastu, přesýpací hodiny a žvýkačky bez cukru. Za dárky moc děkujeme!

Fotogalerie


Další články

Náš volný čas

Novinky 2.A

Ani v době distanční výuky nezahálíme. Sportujeme, pomáháme v domácnosti i u rodičů v zaměstnání, chodíme na procházky do přírody a jezdíme na výlety. Jaro si prostě užíváme.

Čarodějnice

Novinky 2.A

V pátek jsme zakončili týden prezenční výuky projektovým dnem s názvem PRÁCE S UMĚLECKÝM DÍLEM A KONSTRUKČNÍ ČINNOSTI. Zaměřili jsme se na pálení čarodějnic. Přečetli jsme si příběh z knížky Malá čarodějnice, shlédli jsme pohádku, řadili jsme věty v textu, skládali matematické PUZZLE a nakonec jsme si čarodějnici vyrobili. Příští týden nás opět čeká online výuka.

Zpátky ve škole

Novinky 2.A

V pondělí 19. 4. jsme se sešli na týden ve škole při prezenční výuce. Většina dětí se do školy těšila. Po povinném testování jsme si chvilku vyprávěli a pak jsme se hned pustili do učení. Zopakovali jsme si český jazyk, matematiku, četli jsme z čítanky, učili jsme se o jarních kytičkách. V úterý jsme se při prvouce vypravili na vycházku a pozorovali jsme, jak se příroda probouzí. Na cestu jsme měl…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.