14.11.2023, Pavlína Zemanová

Zlatovláska

Opět jsme dostali pozvání od Divadla rozmanitostí v Mostě. Tentokrát jsme se mohli těšit na pohádku o Zlatovlásce. Před začátkem pohádky jsme všichni připravili do dlaně kouzelný bonbón. V pravou chvíli jsme si na něm pochutnali a náhle jsme porozuměli řeči všech zvířátek, která Jiříkovi pomohla získat pro zlého krále Zlatovlásku. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadlo. Zlo bylo potrestáno a Jiřík se Zlatovláskou nám zamávali na šťastnou cestu zpátky do školy.

Fotogalerie


Další články

Dětský den

Novinky 2.A

Předzvěstí letních prázdnin je dopoledne plné her a soutěží na školním hřišti. Učení vystřídají nové zážitky, legrace a radost ze splněných disciplín. Tentokrát jsme od deváťáků nesbírali na stanovištích body, ale písmenka do tajenky. Za vyluštěnou tajenku jsme si zaslouženě pochutnali na lízátku.

Olympiáda Mimoňů

Novinky 2.A

Také letos jsme využili šanci účastnit se olympiády Mimoňů, kterou každoročně pořádá DDM Bílina pro MŠ a malé školáky. S našimi výkony jsme obhájili 3. místo. Užili jsme si pohodové sportovní dopoledne a převzali medaile a sladkou odměnu od kamaráda Mimoně. S poledním sluníčkem nad hlavou jsme se unaveně, ale spokojeně, vlekli zpátky do školy. 

Sýry od Bovýska

Novinky 2.A

V sýru najdeš sílu a tu ke konci školního roku potřebujeme, protože finišujeme ze všech sil.  Snad právě proto nám Bovýsek přichystal ochutnávku sýrů. Nabídl nám čerstvý termizovaný sýr s kapií nebo pažitkou a také plátkový eidam nebo goudu. Po ochutnávkách ovoce a zeleniny to byla další příležitost k doplnění zdravého jídelníčku. Bovýskovi děkujeme za dobroty, kterými nás hostí nejen při ochutnáv…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.