11.05.2018, Nikol Meyerová

ŠvP 2018 - INDIÁNI PŘED ODJEZDEM

Před 500 lety se tři španělské lodě, jimž velel Kryštof Kolumbus, přeplavily přes Atlantský oceán a dorazily k neznámé pevnině. Kolumbus byl přesvědčen, že se dostal do Indie, a tak domorodce, s nimiž se setkal, nazval indiány. Ve skutečnosti doplul k jednomu z ostrovů poblíž velkého kontinentu, o němž Evropané tehdy ještě nevěděli, že existuje. Tento světadíl byl později pojmenován po dalším mořeplavci Ameriko Vespuccim - Amerika. Předkové indiánů přišli na americký kontinent dávno před tím, ve skupinách jako lovci. Pravděpodobně táhli za stády zvěře. Asie tehdy byla spojena s Amerikou a oni tak mohli přejít z jednoho kontinentu na druhý. Obyvatelé Asie a indiáni si byli velice podobní. Měli stejnou barvu pleti, tvar očí, vystupující lícní kosti, černé vlasy. Postupně vytvářeli kmeny, které žily na společném území, mluvily stejným jazykem, měly stejné zvyky a hlavně žily v souladu s přírodou.

A je to tady.....

...... Již pouhé tři dny chybí do odjezdu naší třídy. Kam se chystáme? Na výpravu mezi INDIÁNY do nedaleké Žihle. V rámci pobytu bude probíhat projekt INDIÁNI – CESTA ZA BÁJNÝM POKLADEM, který je zaměřený především na rozvoj spolupráce dětí prostřednictvím společných zážitků, poznávání vlastních možností, posilování důvěry a sebedůvěry, prohloubení zodpovědnosti za sebe a ostatní. Projektu předcházelo několik týdnů příprav, během kterých děti sbíraly body za zručnost, spolupráci, znalosti přírody, matematické dovednosti atd. Seznámily se s životem indiánů, vyrobily si indiánská trika a čelenky, hudební nástroje, poslouchaly příběhy o indiánských kmenech a po získání 100 bodů si mohly vybrat vlastní indiánské jméno.

Dnešní den byl pro děti velmi důležitý, protože se rozdělily do dvou kmenů a učily se vyrábět náramky přátelství. Takže už jen zabalit potřebné věci a v pondělí mohou APAČOVÉ A SIUXOVÉ vycestovat. Ve škole v přírodě je pak čekají další zajímavé aktivity (výroba lapačů snů, různé závody, táborák, výlet do ZOO s programem, Laser game atd.)

           

HOWGH (DOMLUVILA JSEM)

 

Fotogalerie


Další články

Posíláme pozdrav ze školy v přírodě.

Novinky 2.B

Navštívili jsme ZOO a moc se nám tam líbilo. Pobyt utekl jako voda, ani se nám nechce domů. Nikdo neplakal, všichni jsme krásně jedli a užívali si pohodu. V pátek přijedeme mezi 11.00 - 11.15 hod.

DEN ZEMĚ

Novinky 2.B

Dne 22. Dubna země slaví svůj svátek a toto je dobrý důvod si zemi a život na ní přiblížit. Kde jinde nejlépe začít, než v naší třídě.Páteční dopoledne bylo v naší třídě věnováno životnímu prostředí. V prvních hodinách proběhlo povídání o naší planetě, vlasti a městě, ve kterém žijeme. V rámci projektu pak žáci vytvořili pěkné plakáty na témata spojená s přírodou a ekologií, např. les, ochrana ŽP,…

JARO

Novinky 2.B

„Hody, hody doprovody, dejte vejce malovaný, nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý, slepička vám snese jiný…” Velikonoce  jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Vedle toho jsou Velikonoce obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara. V Česku je prastarou tradicí hodování a pomlázka. Na Velikonoční pondělí ráno muži a chlapci chodí po domácnostech svých známých a šlehají ženy a dívky ručně v…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.