06.01.2019, Pavlína Zemanová

Od adventu po Tři krále

Celý adventní čas jsme se ve 2. C těšili na Vánoce.  Četli jsme zimní pohádky a zpívali vánoční písničky a koledy. Ve třídě nám na podlaze zbyla už jen památka na čertí kopyta a všude kolem třpytky z andělských křídel. I když čerti přišli s velkým pytlem, dali všem našim zlobidlům ještě šanci. Ozdobili jsme stromeček a napsali dopis Ježíškovi. Dlouhé čekání na Vánoce jsme si krátili zdobením třídy a vyráběním přáníček, andílků nebo svícínků.  Také jsme si zahráli s ostatními druháky turnaj ve vybíjené a vyhráli zlatý vánoční pohár. Závěrem roku nás čekala jedna akce za druhou. Do tělocvičny za námi přijelo studio Karavana se zajímavým vyprávěním o období vzniku naší země. Při jeho představení v dobových kostýmech jsme se poučili i zasmáli. Největší akcí ale byly vánoční trhy na našem školním hřišti. Rodičům i kamarádům jsme za dobrovolný příspěvek nabízeli své výrobky a všechny jsme potěšili vystoupením s písničkou Prosinec. Za několik dní jsme se ocitli opět v pekle. Při pohádce Když je v pekle teplo bylo v kulturním domě Za Chlumem opravdu veselo a nikdo se nenudil ani nebál. Poslední den před vánočními prázdninami jsme si užili ve třídě předvánoční párty. Ochutnali jsme cukroví od svých spolužáků, zpívali koledy a hráli hry. Také jsme prvňáčkům předvedli nacvičené vánoční scénky. Moc se nám povedly a všichni jsme z toho měli velkou radost. Potom už hurá domů na vánoční prázdniny!  Užívali jsme si dva týdny volna a Tři králové doputovali k Ježíškovi dřív, než jsme se my stihli vrátit zpět do lavic. Nezbývá, než ve třídě odstrojit stromeček a popřát si: Šťastný a veselý nový rok!

Fotogalerie


Další články

Perníkové slepičky

Novinky 2.C

Konečně jsou tu Velikonoce a velikonoční prázdniny. Naše šikovná paní asistentka nám opět upekla voňavé perníčky. S jejich zdobením už máme zkušenosti a tak nám šla práce pěkně od ruky. Tentokrát jsme si nazdobili slepičky. Celá třída voněla medem a venku krásně svítilo jarní sluníčko. To se nám to zdobilo! Podívejte se, jak se nám slepičky povedly.

2. C ráda čte

Novinky 2.C

Při projektovém vyučování jsme poznávali knížky pro děti. V pracovních skupinách jsme v knihách listovali, pročítali úryvky a prohlíželi si ilustrace. Potom jsme k ukázkám přiřazovali názvy knih, jejich autory a ilustrátory. Získané informace jsme nalepovali na výukový plakát. Nakonec jsme přidali i vlastní ilustraci k vybrané knize. Práce nás moc bavila a slíbili jsme si, že ani doma nenecháme sv…

Bovýsek ve 2. C

Novinky 2.C

Každé úterý dostáváme v rámci projektu Ovoce do škol něco zdravého na zub. V pátek nás ve třídě překvapil Bovýsek, kterého známe z krabičky jablečného pitíčka. Byl u nás jen chvilku, ale stihli jsme se mu pochlubit vším, co už o ovoci a zelenině známe z hodin prvouky a ze zdravých svačinek. Za odměnu jsme dostali papírovou skládanku. Bovýskovi se u nás líbilo a slíbil, že nás zase brzy navštíví.

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.