Novinky 2.C

Den dětí

Novinky 2.C

V pátek 1. června si také děti z 1. C odpočinuly od učení a oslavily Mezinárodní den dětí. Na školním hřišti pro ně bylo připraveno plno soutěží a her. Děti si celé dopoledne užily a už se těší na prázdniny.  

1. C v Zooparku v Chomutově

Novinky 2.C

Ve středu 30. května jsme podnikli výlet do Zooparku v Chomutově. I přes to, že jsme celé dopoledne strávili v pláštěnkách, jsme si výlet za zvířátky moc užili.  

Prvouka v 1. C

Novinky 2.C

Prvouka je pro prvňáčky taková malá věda o nás a našem světě. S prvními jarními paprsky se začneme učit o jarní přírodě. Budeme poznávat rostliny i zvířata a jejich mláďata. Zatím si ale opakujeme a prohlubujeme znalosti o svém těle, zdravé výživě, nemocech a úrazech. Při projektovém vyučování jsme se nejdříve protáhli v tělocvičně, zhlédli pohádku o zubním kazu a pracovali ve výukovém programu. N…

Máme rádi básničky

Novinky 2.C

Děti v 1. C mají moc rády básničky a umí je pěkně recitovat. Nelinka Hrůnková, Emička Šrámková, Anežka Hamanová, Denísek Řehák a Lukášek Peksa naši třídu reprezentovali ve školním kole recitační soutěže. Všichni byli úspěšní, a proto později reprezentovali naši školu také v soutěži Bílinská čarodějnice. Denísek a Lukášek si za společnou básničku odnesli diplom za druhé místo v kategorii skupinové …

Učíme se spolu

Novinky 2.C

Někdy je toho na jednoho moc, víc hlav víc ví a někdy se také hodí každá ruka. Proto rádi pracujeme ve dvojicích s kamarádem nebo kamarádkou, nebo také ve skupině. Společně řešíme úlohu z matematiky, skládáme čtenářské domino, počtářské loto, hrajeme hry s čísly i písmeny. I když jsme teprve prvňáčci, už se dokážeme dohodnout, poradit si a společně najít správná řešení.

Pískáme si v 1. C

Novinky 2.C

Konečně nám dorazily objednané flétničky a my je mohli při hudební výchově poprvé vyzkoušet. Všichni už víme, že naše flétna se správně jmenuje zobcová a že má hlavici s náustkem, tělo a nožku. Víme také, jak o ni pečovat a jak jemně do ní foukat dúdúdú. Při první lekci jsme se naučili zapískat pěkně rytmicky své jméno s první notou h, které budeme říkat Honzík. Už se těšíme na další lekci, novou …

První slabikování

Novinky 2.C

V 1. C už čteme první slabiky. Maminkám pro radost umíme složit a přečíst i první slovo MÁMA. Čtení nás moc baví a těšíme se na další písmenka. Brzy si přečteme celé věty a potom celou pohádku.

Podzim v 1. C

Novinky 2.C

O podzimním období toho zná naše třída 1. C už opravdu hodně. Děti vyjmenují podzimní měsíce, pozorují a popisují změny v přírodě a také práci na zahrádce i na poli. Hravě poznají a roztřídí zeleninu a ovoce. Svou třídu si samy vyzdobily podzimními obrázky a výrobky. Velkou radost si také udělaly zaslouženou jedničkou za pěknou podzimní básničku.

Poprvé v počítačové učebně

Novinky 2.C

Prvňáčci z 1. C si našli nové kamarády také mezi čtvrťáky. Děti ze 4. A nám prvňáčkům totiž ochotně pomáhaly při naší první hodině v počítačové učebně. Přečetly nám zadání, vysvětlily, jak na to a dohlédly, abychom při práci ve výukovém programu správně vyřešili všechny úkoly. Moc čtvrťákům děkujeme.

1. C v knihovně

Novinky 2.C

Podzim jsme přivítali v městské knihovně. Paní knihovnice si pro nás připravila podzimní povídání, čtení z malovaných knížek a spoustu otázek. Nejenže jsme správně odpovídali, ale navíc jsme pani knihovnici odměnili i několika hezkými podzimními písničkami. I paní učitelce jsme udělali radost a určitě se do knihovny zase někdy vydáme.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.