Novinky 3.A

Ochutnávka mléčných výrobků

Novinky 3.A Pátek, 19.05.2023

V tomto týdnu jsme obdrželi od společnosti BOVYS mléčné výrobky. Ve třídě jsme si udělali ochutnávku jednohubek s přírodním sýrem žervé s příchutí kapie a pažitky a plátkových sýrů Kralevic a Šuhaj. Před ochutnávkou jsme shlédli video o správných stravovacích návycích, o ekologickém zemědělství, proč nemusíme plýtvat s potravinami a jak podpořit regionální farmáře. Druhý video vstup byl o tom, jak…

Den matek

Novinky 3.A Pátek, 12.05.2023

Pro maminky jsem vytvořili krásné dárečky i přání. Přejeme Ti ke Dni matek, ať máš dneska hezký svátek. Ať máš krásný celý den, s bráškou zlobit nebudem.

Návštěva knihovny

Novinky 3.A Pátek, 12.05.2023

Protože čtení je zásadní dovednost pro vzdělávání, je třeba děti ke čtení neustále motivovat a vést. Navštívili jsme dětské oddělení městské knihovny v Bílině, kde jsme se s fungováním knihovny seznámili. Paní knihovnice nám vysvětlila, jak se do knihovny přihlásit, jak se v ní orientovat při vyhledávání knížek a ukázala nám celou řadu knih podle obsahu, ale i velmi zajímavé knihy svou velikostí n…

Výuka s interaktivními pomůckami

Novinky 3.A Středa, 26.04.2023

Výuku si zpestřujeme prací s Blue-boty (velcí broučci), kteří nás naučili používat souřadnicový systém a zároveň jsme si procvičili pravolevou orientaci a programování. Navštívili nás ve třídě spolužáci z devátých ročníků, aby nás seznámili s Ozo-boty (malí robůtci), kteří se pohybují po vyznačené dráze nebo reagují na barvu dráhy. Také jsme si již vyzkoušeli práci na počítači či s tablety.

U nás v Bradavicích

Novinky 3.A Středa, 26.04.2023

Pod tímto názvem se skrývá další výzva žákovského parlamentu naší školy. Jednalo se především o převlekovou akci, kterou jsme si však spojili se zábavnými aktivitami, při kterých jsme popisovali postavu čarodějnice, vymýšleli kouzelné lektvary, hledali stopy čarodějnice Puchřiny, kde bylo důležité číst a přijít na správnou tajenku a spoustu dalších aktivit.

Den Země

Novinky 3.A Středa, 26.04.2023

Den Země si připomínáme každý rok 22. dubna v podobě různých informačních a vzdělávacích akcí zaměřených na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé se Den Země slavil v roce 1970 pouze v USA, a to především na školách. Hlavním cílem Dne Země je posílit veřejný zájem o problematiku životního prostředí a jeho ochranu. Společně ve skupinkách jsme vytvořili v rámci hodiny výtvarné vých…

Soutěž v recitaci

Novinky 3.A Úterý, 21.03.2023

Úspěch v podobě 2. místa v městském kole recitační soutěže O bořeňskou čarodějnici přinesli Terezka Pilná a Sebastian Hamala se svou básní Medvídek. Na recitační soutěž se připravovali i další kamarádi z naší třídy - Max Bačík s básní Hříbek posměváček a dvojice Agátka Paparegová a Lukáš Pulchart s básní Sněhulák. Všem účastníkům gratulujeme a vážíme si jejich snažení.

Plavání končí

Novinky 3.A Úterý, 21.03.2023

V pátek 17.března jsme měly poslední hodinu plavání. Nikdo se nebojí vody, všichni umí skočit i bezpečně do bazénu. Plaveme bez pomůcky nebo s pomůckou znak nebo prsa. Vyplavaly jsme si mokrá vysvědčení - jsou z nás delfínci, kapříci, želvičky nebo žabičky. Hurá, my se vody nebojíme!

Divadlo POPELKA

Novinky 3.A Pátek, 17.03.2023

V pondělí 13.3. jsme shlédli divadelní představení Popelka. Klasický příběh o Popelce zná snad opravdu každý. Pohádkový písničkál o chudé dívce, která najde svého prince díky svým zvířátkům, dobré Víle a třem kouzelným ořechům. Velmi krásné zpracování zahrané herci z Docela velkého divadla z Litvínova. Budeme se těšit na další pohádkový příběh.

Masopust plný převleků

Novinky 3.A Pátek, 24.02.2023

Masopust je období od 6. ledna (od Tří králů) do Popeleční středy (do období příprav na Velikonoce). Konaly se taneční zábavy a průvody masek - lidé se během masopustu veselili a loučili se přitom s masem, které při následujícím předvelikonočním půstu nebudou konzumovat. Dělaly se zabijačky a peklo masopustní pečivo (buchty, koblihy a koláče). Také se oslavovala končící zima. Masky v průvodu byl…

Přejít na stránku: 13
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.