Novinky 3.B

Projekt Zapomenutá řemesla

Novinky 3.B

Říká se, že dobrou mouku pozná mlynář po čichu.V rámci projektu Zapomenutá řemesla jsme se měli možnost seznámit s prací mlynáře. Vernerův mlýn v Brlohu u Loun byl naší první zastávkou v rámci tohoto projektu. Jedná se o historický mlýn o dvou složeních na vrchní vodu. Tento mlýn byl v roce 2007 prohlášen Národním památkovým ústavem za kulturní památku. Vznik brložského mlýna je někdy kolem roku 1…

SNĚHURKA - pohádka pro první třídy

Novinky 3.B

Poslední leden je pro všechny školáky dnem, kdy dostávají svá pololetní vysvědčení. Pro prvňáčky je to jejich úplně první ohodnocení jejich práce. Žáci 3. B jim za jejich snahu připravili malý dárek v podobě pohádky. Podle smíchu a potlesku bylo znát, že se jim pohádkový příběh líbil. Všichni třeťáci hráli skvěle a zaslouží si uznání.

Informatika nově

Novinky 3.B

Naše škola patří mezi ty moderní nejen duchem, ale i vybavením. Na konci kalendářního roku 2018 se proto stala tzv. Buňkou pro digitální gramotnost a získala pomůcky k výuce programování. Žáci 3. B si v hodině informatiky rozvíjeli logické myšlení a učili se jednoduché programování Blue-botů. Práce ve skupinách je velmi bavila a těší se na další práci s malými roboty.

DIVADLO MOST

Novinky 3.B

Ve středu 16. ledna 2019 jsme navštívili inscenaci textu dnes nejúspěšnějšího britského autora her pro děti a mládež.  Na jeviště přináší současný příběh, který pracuje s dětskou fantazií a podezřívavostí, která do reality projektuje motivy z klasické pohádky Perníková chaloupka. Jde o trochu strašidelný příběh, ve kterém škodolibá Mařenka vyděsí svého brášku Jeníčka tak, až tomu začne sama věřit.…

MIKULÁŠ

Novinky 3.B

Mikuláš chodil naší školou i letos. Opět jej provázela skupinka andělů a čertů. Někdo se trošku bál, ale nakonec vše dobře dopadlo. Na každého čekala i sladká odměna.

VÁNOČNÍ VÝTVARKA

Novinky 3.B

Blíží se nejkrásnější svátky v roce, kdy si lidé přejí hodně lásky, zdraví a pohody. Těm, kterým zdravíčko právě moc neslouží, zpříjemnila naše škola návštěvu POLIKLINIKY. Díky šikovným rukám našich žáků se oblékla do vánoční atmosféry.

Anglický jazyk ve 3. B

Novinky 3.B

Třeťáčky angličtina moc baví. Barvy a čísla si procvičili zajímavou hrou.

Podzimní výtvarka ve 3. B

Novinky 3.B

Listy stromů jsou na podzim jasně červené a žluté. Půvabně krouží ve větru a snášejí se k zemi, kde vytvářejí měkký šustivý koberec. Víte, že listnatých stromů jsou na světě desetitisíce druhů?Žáci 3. B nasbírané listy využili v hodinách výtvarné výchovy.

Halloween

Novinky 3.B

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a „koledují“ o sladkosti. V Česku nejde sice o tradiční svátek, ale přesto se na některých místech objevují tradičními znaky Halloweenu: vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, dále čarodějky, duchové, černé…

Staré pověsti české

Novinky 3.B

V pátek 26. 10. 2018 se žáci 3. B a 3. C vydali na společnou akci do Prahy. Již samotná cesta byla dobrodružství, protože Praha byla plná automobilů a návštěvníků. Pořad paní Lenky Pospíšilové měl název Staré pověsti české a začal putováním Slovanů pod vedením bratrů Čecha a Lecha. Žáci se tak na hodinu a půl ponořili do dávných věků naší minulosti. Hudebně-pohybová dílna s prvky dramatiky, která …

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.