30.04.2023, Alexandra Hájková

Matematický klokan

Mám pro Vás skvělou zprávu! Jsme pyšní na žáky naší třídy, kteří se zúčastnili Matematického klokana v kategorii Cvrček a obsadili první tři místa! 

Naši žáci se nejen dobře bavili při řešení zábavných matematických úloh, ale také vykazují vynikající schopnosti a úspěšně porazili mnoho dalších soutěžících. Věříme, že tato úspěšná účast na Matematickém klokanu motivuje naše žáky k dalšímu rozvoji svých matematických dovedností. 

Srdečně gratulujeme našim vítězům a děkujeme jim za reprezentaci naší třídy a školy! 

Matematický klokan je mezinárodní matematická soutěž, která se koná každoročně v březnu. Je určena pro žáky základních a středních škol a cílem je popularizovat matematiku a její vývoj matematického myšlení. Soutěž se skládá z řady úloh, které jsou sestaveny tak, aby byly zajímavé, ale přitom dostatečně náročné. 

Existují různé kategorie, do kterých se soutěží mohou přihlásit. Kategorie Cvrček je určena pro nejmladší soutěže, kteří mají pouze základní znalosti matematiky. V této kategorii jsou úlohy zaměřené především na základní aritmetiku, geometrii a kombinatoriku. 

Fotogalerie


Další články

Úspěšný projektový den na zámku Mirošovice pro žáky 9. B a 3. C

Novinky 3.C

Ve středu 29. listopadu měli žáci deváté třídy a třetího ročníku možnost prožít nezapomenutelný projektový den na malebném zámku Mirošovice. Dopolední program byl plný zajímavých aktivit, které spojily učení a zábavu.Den začal prohlídkou historického zámku, kde měli žáci příležitost ponořit se do minulosti a objevit tajemství každé místnosti. Průvodce, kterým byl pan učitel Jakl, jim podal fascinu…

Halloween

Novinky 3.C

Letošní Halloween ve školních prostorách se nesl v duchu výrazné kreativity a radosti. Už od ranních hodin bylo patrné, jak žáci a pedagogové s oblibou předvádějí své pestrobarevné kostýmy, které zahrnovaly klasické příšery i oblíbené postavy.Halloween letos nebyl jen o kostýmech a sladkostech, ale i o zapojení moderních technologií. Třída dostala sérii QR kódů, které byly rozmístěny po škole. Úko…

Aktivity v DDM

Novinky 3.C

Dům dětí a mládeže nabídl dětem jedinečný mix zábavy, učení a sportu. Nejdříve se děti věnovaly deskovým hrám, kde si zdokonalovaly logické myšlení a schopnost spolupráce. V sousední místnosti rozvíjely svou kreativitu při výrobě pestrobarevných mýdel. Na trampolínkách pak zněl smích a radost z pohybu. Toto dopoledne nejen posílilo pouto mezi dětmi, ale také podnítilo jejich rozvoj dovedností a tv…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.