15.03.2024, Jana Kubastová

Divadelní představení

Školní lavice jsme v tomto týdnu vyměnili za divadelní hlediště a zhlédli jsme pohádkový muzikál Lotrando a Zubejda, který byl zinscenován podle předlohy Karla Čapka. V muzikálu zazněly známé písničky od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Pohádka o zdvořilém loupežníkovi, který ke štěstí přišel, se nám moc líbila.

Fotogalerie


Další články

Trilopark

Novinky 4.A

Při našem dalším projektovém vyučování jsme se seznámili s paleontologií - vědou, která se zabývá pozůstatky pradávných organismů. Vyslechli jsme si poutavé povídání o sbírání zkamenělin, během kterého jsme si mohli jednotlivé fosilie vzít i do ruky. Odkryli jsme dinosauří kostru a vytvořili jsme si sádrové odlitky trilobitů. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí, paleontologie nás bavila.

Vzhůru do vesmíru

Novinky 4.A

Agentura Learniga nám připravila na páteční dopoledne projektové vyučování na téma Vzhůru do vesmíru. Nejprve nám pan Jaroslav vyprávěl o vesmíru, kdy jsme se od něj dozvěděli mnoho zajímavostí, např. o družicích nebo vesmírné stanici ISS. Poté jsme si sestavili vlastní raketu, kterou jsme následně na hřišti vypustili do "kosmu". Jak se žákům rakety povedly, se podívejte ve fotogalerii.

Exkurze na pražském letišti

Novinky 4.A

23. dubna jsme jeli na letiště do Prahy. Součástí této exkurze byly prohlídky části Jih, Sever a Cargo zóny. Děti při vstupu do vyhrazeného bezpečnostního prostoru absolvovaly průchod bezpečnostní kontrolou. Po plochách jsme se pohybovali letištním autobusem, který nás zavezl na parkovací stání pro dopravní letadla. Zde jsme viděli odbavení letadel po příletu i před odletem a navádění letadel na s…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.