Novinky 4.A

Škola hrou

Novinky 4.A

Ve škole máme novou didaktickou hru, kterou využijeme v hodinách vlastivědy. Učíme se o České republice a pracujeme s mapou. Už známe názvy sousedních států, vyhledáváme významná pohoří a jejich nejvyšší vrcholy, významné řeky a nížiny. Dětem se názorná výuka na koberci líbí.

Naše práce - Zima

Novinky 4.A

V hodinách výtvarné výchovy malujeme a tvoříme na téma Zima. Pro polikliniku a na naše vánoční trhy jsme vytvořili přáníčka a svícny. Třídu a spojovací chodbu nám zdobí paní Zima, zimní krajina, zimní sporty a prošívaní sněhuláci.

Vánoční trhy

Novinky 4.A

Letos se v areálu naší školy poprvé konaly vánoční trhy. Děti nabízely své výrobky, některé zpříjemnily vánoční pohodu svým vystoupením. Kdo si nenechal ujít předvánoční atmosféru s naší školou, odnesl si nejen výrobky dětí, ale mohl si pochutnat i na dobrotách u stánku s občerstvením a zahřát se čajem a kávou. Těšíme se na další setkání pod vánočním stromem.

Když je v pekle neděle

Novinky 4.A

Docela velké divadlo Litvínov nám zahrálo v předvánočním čase veselou pohádku o čertech, kteří zlobí a stále koukají na televizi jako naše děti. Když se čertíkům televizor porouchá, musí si najít jinou zábavu. A tak se rozhodnou, že si zahrají pohádku. Představení se nám líbilo, byla v něm spousta legrace.

100 let ČR

Novinky 4.A

18. 12. 2018 přijelo opět Studio Karavana, které si tentokrát připravilo program k výročí naší republiky. Žáci se dozvěděli o legionářích, o vzniku Červeného kříže, o spolku Sokol a další spoustu zajímavostí z naší historie. Také si zasoutěžili a nakonec si společně zazpívali.

Hodina kódu

Novinky 4.A

Naše třída 4. A se také zapojila do celosvětové kampaně zaměřené na kódování a programování. Žáci si vyzkoušeli zábavnou formou programování Minecraft. Hodina informatiky děti moc bavila, ještě si ji určitě půjdeme zopakovat.

Mikuláš ve 4. A

Novinky 4.A

I letos zavítal do naší třídy Mikuláš s čerty a anděly. Pochválil hodné děti a zjistil, zda se hříšníci od minulé návštěvy polepšili. Čerti nás trošku vystrašili, ale andělé nás ochránili a za básničku pro Mikuláše nás odměnili čokoládovými lízátky.

České muzeum hudby

Novinky 4.A

Ve středu 28. 11. 2018 navštívily třídy 4. A a 4. C České muzeum hudby v Praze. S paní lektorkou Marií si děti vyzkoušely různé hudební nástroje. Z žáků se stali šamani a šamanky a bubnování na plastové barely šlo všem výtečně. Děti si dopoledne užily a dost se při hraní vyřádily. Na závěr jsme měli zklidňující a relaxační cvičení. Vzdělávací program se nám líbil.

Naše práce - Podzim

Novinky 4.A

Máme podzim a tak se i v hodinách výtvarné výchovy věnujeme tomuto ročnímu období. Postupně si zdobíme třídu i spojovací chodbu. Jak se nám práce daří, můžete vidět v naší galerii.

Orientace podle kompasu

Novinky 4.A

V hodinách vlastivědy se učíme o naší vlasti a pracujeme s mapou. Určujeme světové strany podle mapy a orientujeme se v terénu. Na hřišti jsme určovali polohu pomocí kompasů a buzol. Výuka v praxi děti baví.

Přejít na stránku: 2
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.