Novinky 4.C

Jak jsme se měli ve škole v přírodě

Novinky 4.C Čtvrtek, 02.06.2022

Tak se nám poštěstilo a vyrazili jsme do jiného kraje za jinými zážitky. Máme za sebou nespočet nových zkušeností, měli jsme možnost se spolu vydovádět tak trochu jinak než ve školních lavicích a ani se nám nechtělo domů. Ano, stýskalo se dost, ale to dobrodružství a každodenní program myšlenky na rodiče potlačilo. V galerii je vidno, co nás potkalo za celý týden ve Valdeku.

Úkoly z lesa

Novinky 4.C Čtvrtek, 02.06.2022

Každý zálesák musí být znalec ve svém oblíbeném prostředí a připravený na každou situaci. My jsme si vyzkoušeli postavit řádně velikou hranici z větví, které nám na cestách zanechal hluboký les. Vymysleli jsme svou měřicí jednotku a pečlivě posoudili, kdo postavil nejvyšší hranici. Někteří se pustili do tvoření ze šišek a nechyběla estetická stránka děl.

Zopakovali jsme si dějiny

Novinky 4.C Neděle, 24.04.2022

Na Škaredou středu vůbec  nebylo škaredé počasí,  proto už  nám  nic nemohlo překazit plán.  Naším cílem byla výuka  v terénu. Trochu jsme provětrali nožky,  abychom se dostali na místo určení.  Do tzv. dějin. Rázem jsme se ocitli v krásně se probouzející přírodě a daleko od veškerého městského ruchu. Plnili jsme úkoly  z Vlastivědy, a ty nás zavedly zpět až  k Sámovi. Postupně  jsme se propracova…

Divadélko pro menší

Novinky 4.C Čtvrtek, 07.04.2022

Skupinové práce nám jdou skvěle. Tentokrát jsme ve skupinkách vyráběli divadlo. Ale to není lehký úkol. Zhotovili jsme divadelní scénu, vyrobili kulisy, postavy z pohádek a také nacvičili celé scénáře pohádek. Když se vše zdařilo a dotáhlo do konce, odměnou nám bylo samotné vystoupení před mladšími žáky školy. Ti nám naší práci náležitě ocenili potleskem a sladkými odměnami. Viděli pohádky "O červ…

Kudy kam

Novinky 4.C Úterý, 01.03.2022

Kudy a kam? Pomáhali jsme malé hodné myšce na zapeklité cestě. Překážkou jí byly zatáčky a nelehká cesta. Naprogramováním jsme jí cestu ukázali a myška spokojeně splnila svou misi. Ve skupině jsme si poradili s nejrůznějšími úrovněmi a zapomněli, jak složité může být vytvořit si při práci předem postup a strategii.

Stavaři a chovatelé

Novinky 4.C Úterý, 01.03.2022

V Pracovních činnostech jsme si vyzkoušeli zase trochu té kontrukční aktivity. Zadání směřovalo k návrhům dopravních prostředků nebo do ZOO. Ve skupinkách jsme si zvolili, co je nám bližší a vrhli se do práce. Zručně jsme si poradili s úkolem a pod rukama nám vznikly krásné práce...k nahlédnutí v galerii.

Vyšívání je pro 4. C hračkou

Novinky 4.C Pátek, 21.01.2022

V hodinách Pracovních činností jsme v lednu byli malými švadlenkami. Práce se zprvu zdála velmi složitá, ale s trochou odhodlání se nám povedly moc hezké čepice a toto lednové počasí už nás nepřekvapí.

Ano, my se polepšíme

Novinky 4.C Pátek, 10.12.2021

"Vždyť my se polepšíme", tak to slibujeme pokaždé, když vidíme čerty, ale co bychom to byly za děti, kdybychom občas neměly čertovské úmysly. Naši třídu navštívily všechny postavy, které prochází městy každým rokem 5. prosince. Nadělily nám pár sladkostí a potěšily svou návštěvou i ostatní žáky ve škole.

Sladkosti nejen k jídlu

Novinky 4.C Pátek, 12.11.2021

Byl nám zadán úkol, abychom si do školy donesli bonbony, ale do poslední chvíle jsme netušili, k čemu ve škole tolik sladkostí. Když jsme si je pak měli připravit na hodinu Českého jazyka, bylo jasné, že jde o pomůcku a ne o sladkou svačinku, i když... Tvořili jsme příběhy, ve kterých jsme vhodná slova nahradili bonbonem, co vystihuje právě to slovo. Zapojili jsme se do téhle zábavy naplno, pomáha…

Podzim tvoří s námi

Novinky 4.C Pátek, 22.10.2021

Tužka, papír, vodovky, tempery, modelína, voskovky a další a další. To všechno používáme běžně v Pracovních činnostech a ve Výtvarné výchově. O trochu více nás vždy baví, když použijeme i jiný materiál a jiné pomůcky, tak trochu netradiční, oproti jindy. Tentokrát jsme si osvojili práci s oblíbenou tavnou pistolí a svou fantazii spojili s tím, co pro nás v podzimních měsících připravila příroda. D…

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.