Jarní prázdniny jsou stanoveny na týden od 25. února do 1. března

Novinky 5.A

Dárky pro budoucí prvňáčky

Novinky 5.A

Zápis do prvních tříd proběhne sice až v dubnu, ale my se na něj připravujeme už nyní. Aby se měly děti do školy na co těšit, začali jsme pro ně v hodině pracovních činností vyrábět drobné dárečky. Tentokrát to byli veselí klauni z papíru a všem se moc povedli.

Turnaj v přehazované

Novinky 5.A

Po Vánocích se čtvrťáci a páťáci vrhli na trénink přehazované, protože je čekal turnaj. Do soutěže se přihlásily všechny bílinské školy. Na turnaj, který se konal na ZŠ Za Chlumem, bylo nakonec vybráno deset žáků, kteří reprezentovali naši školu. Hráli velice dobře, umístili se na druhém místě a zaslouží si velikou pochvalu.

Vánoční čtení

Novinky 5.A

Ve čtvrtek 13. prosince se páťáci rozdělili  do dvojic a vypravili se do nižších ročníků přečíst dětem vánoční pohádku, aby jim zkrátili čekání na Ježíška. Připravili si také otázky a úkoly, které mladší žáci plnili. Za správnou odpověď je odměnili malým dárkem.

Vánoční dílny v DDM

Novinky 5.A

V úterý 11. prosince 2018 jsme využili nabídky DDM v Bílině a vypravili jsme se na výukový program připravený pro základní školy. Tentokrát jsme zdobili trička. Pomocí šablon a barev na textil vznikaly na tričkách pěkné obrázky. Některé děti si vyrobily krásný vánoční dárek pro své blízké, někdo si ozdobil tričko pro sebe. V tělocvičně si děti pod vedením zkušené cvičitelky zaskákaly na trampolíná…

Planetárium

Novinky 5.A

V pátek 7. 12. 2018 navštívili žáci z 5. A a 5. B Planetárium v Teplicích. Dozvěděli se mnoho zajímavostí o sluneční soustavě, o fázích měsíce. Dále diskutovali o tom, proč se střídají roční období a proč se střídá den a noc. Pan průvodce dětem odpověděl na spoustu otázek, ukázal jim na hvězdné obloze různá souhvězdí. Při exkurzi děti využily znalosti z hodin přírodovědy. Všem se návštěva planetár…

Mikuláš v 5. A

Novinky 5.A

V úterý k nám do 5. A zase po roce zavítal Mikuláš s čerty a anděly. Mikuláš pochválil hodné děti, čerti pohrozili hříšníkům. Společně jsme zazpívali písničku a dostali sladkou odměnu.

Netradiční výuka v 5. A

Novinky 5.A

V pátek se zkusili někteří žáci z 5. A postavit před třídu a převzít roli učitele. Doma si připravili pro své spolužáky různá cvičení, hry a soutěže na hodinu matematiky a českého jazyka. Při vyučování soutěžili a využili také interaktivní tabuli. Pracovali samostatně i ve skupinách. Za správně vyřešené úkoly své spolužáky ohodnotili body a rozdávali sladké odměny.

Pedagogické muzeum v Praze

Novinky 5.A

Ve čtvrtek 22. listopadu jsme se sešli před školou a vypravili jsme se na exkurzi do Pedagogického muzea v Praze. Při příchodu do muzea už na nás čekaly dvě průvodkyně, které se nám celé dopoledne věnovaly. Během prohlídky jsme plnili zajímavé úkoly. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí ze života Jana Amose Komenského. Viděli jsme, jak to vypadalo ve školách dříve, jaké pomůcky žáci při vyučování p…

Výukové programy v DDM

Novinky 5.A

V úterý 16. 10. jsme se zúčastnili výukových programů, které pro nás připravil DDM v Bílině. Všichni jsme si ozdobili tašky, zaskákali si na trampolínách, z korálků vyráběli náramky, náhrdelníky nebo náušnice a zahráli si různé deskové hry. Dopoledne rychle uteklo a my se budeme těšit na další akci, která by se měla konat před Vánocemi.

Pracovní činnosti v 5. A

Novinky 5.A

V pondělí 24. 9. jsme v hodině pracovních činností vyráběli motýly. Pracovali jsme podle návodu. Obkreslili jsme si šablonu, nastříhali proužky z papíru a potom už jen lepili a dokreslovali. Práce se nám všem podařila. Některé obrázky máme vystavené ve třídě, některé zdobí chodbu školy.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.