Na dny 30. 4. 2018 a 7. 5. 2018 je vyhlášeno ředitelské volno.

Novinky 5.A

Jazykový kurz

Novinky 5.A

Od 3. dubna do 6. dubna se někteří žáci naší třídy zúčastnili jazykového kurzu. Intenzivně mluvili anglickým jazykem, psali, hráli hry a soutěžili. Žáci si za čtyři dny rozšířili své jazykové znalosti a získali množství nových informací do dalšího studia. Žáci byli pracovití a kurz se jim velmi líbil.

Velikonoce

Novinky 5.A

Velikonoce jsou významným křesťanským svátkem a také obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara. Žáci naší třídy se zapojili svým uměním nejen do velikonoční výzdoby třídy a nástěnky, ale i do pečení. Všechny žáky práce velmi bavila a šla jim od ruky.

2. světová válka

Novinky 5.A

Páté třídy byly na zajímavé přednášce o 2. světové válce, kterou vedl pan učitel Jakl. Žáci se dozvěděli o prvotních náznacích války, o vzájemných smlouvách, bojových liniích, ale i perličky z bojů a spojeneckých vojsk. Všechny informace žáci sepsali ve skupinách na velký arch a prezentovali je svým spolužákům. Ukázky vyznamenání, potravinových lístků, deníků atd. byly bonusem přednášky.

Evropská hra v číslech

Novinky 5.A

Páteční den se nesl v jiném duchu než běžné školní dny. Žáci pracovali ve skupinách na zajímavém projektu. Na začátku hodiny si vylosovali stát, v učebně výpočetní techniky  o něm vyhledávali informace. Např. památky, řeky, města, obyvatelstvo, ale i jídlo. Ve třídě jsme za pomoci atlasu informace zapisovali na velké plakáty. Dalším úkolem, který žáci museli zvládnout, byla hra, která prověřila je…

Čarodějnický učeň

Novinky 5.A

Včerejší divadelní představení se neslo v pohádkovém duchu. Krásné kulisy, dynamika děje a dialogy proložené zpěvem, žáky velmi upoutaly. Představení bylo krásné a my jsme z něj odcházeli spokojení. Už se těšíme na další.

Brusle

Novinky 5.A

V hodině výtvarné výchovy jsme zdobili brusle. Žáci brusli museli načrtnout, vystřihnout, vybarvit a bělobou vyzdobit. Práce nám šla pěkně od ruky a ozdobené brusle byly velmi zajímavé. 

Vikingové v 5. A

Novinky 5.A

Na začátku ledna se na nás po roce přijela podívat historická skupina. Během hodinového představení se žáci seznámili se životem Vikingů, jejich oděvy a zbraněmi. Představení bylo pro žáky velmi zajímavé, ale přesto je nejvíce zaujal závěrečný souboj dvou bojovníků. Boj s meči a štíty sledovali s napětím. Představení se žákům velmi líbilo a spokojeni odcházeli do tříd.

Vánoční besídka

Novinky 5.A

Poslední školní den v roce 2017 jsme si užili. Nejdříve jsme si udělali chlebíčky se šunkou a sýrem, pak připravili cukroví od maminek a čaj. Další aktivity byly již zábavné: hry, diskotéka a rozdávání dárečků. Poslední den jsme si užili a spokojeně jsme odcházeli domů.

Návštěva DDM v Bílině.

Novinky 5.A

11. prosince jsme v DDM Bílina vyráběli dárky pro své nejbližší. Vyráběli jsme papírový adventní věnec na dveře, který určitě udělá maminkám stejnou radost, jakou udělal žákům. Druhá část návštěvy se nesla ve znamení sportu. Žáci se při hudbě vyřádili na trampolínkách a pod vedením paní Věry Ryjáčkové si sportovní aktivitu užili. Pondělní dopoledne se všem velmi líbilo a my se těšíme na další návš…

Vánoční tvoření.

Novinky 5.A

Jako každý rok v tento čas se naši žáci podíleli na výzdobě Hornické nemocnice s poliklinikou a také naší školy. Vždyť vánoce s bílou krajkovou výzdobou a papírovými vločkami jsou krásné. Všichni žáci naší třídy proto stříhali, lepili a zdobili, aby alespoň malou troškou pomohli krásné vánoční výzdobě.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.