Novinky 5.A

Velikonoční tvoření

Novinky 5.A

Před velikonočními svátky děti vyráběly různé velikonoční dekorace.  V pondělí pletly košíky z papírových proužků, které naplnily malovanými vajíčky, v úterý si z vlněných bambulí vyrobily zajíčka a ve středu si nazdobily perníková vajíčka nebo zajíčky. Některé děti si perníčky odnesly domů, někdo je snědl ještě dřív, než poleva uschla. Všem přejeme krásné Velikonoce.

Pyžamový den

Novinky 5.A

V pondělí 1. dubna probíhala výuka netradiční formou v aprílovém duchu. Byl vyhlášen PYŽAMOVÝ DEN. Děti strávily celé dopoledne v pyžamech a veselých overalech. Nezapomněly si přinést i své oblíbené plyšáky. Ráno jsme se přivítali znělkou Večerníčka a shlédli jsme jeden díl Pata a Mata. Potom následovala módní přehlídka, soutěž pro náměsíčníky, psaní napínavého pyžamového příběhu a řešení pyžamový…

Beseda o 2. světové válce

Novinky 5.A

Ve středu 3. dubna přišli do naší třídy vybraní žáci z 9. A v uniformách německé, sovětské a československé armády a vyprávěli páťákům o 2. světové válce. Ukázali jim výzbroj a výstroj, kterou vojáci ve válce používali. Děti si mohly uniformy i výzbroj vyzkoušet. Na konci hodiny kladli páťáci deváťákům otázky, na které jim deváťáci odpovídali. Hodina se všem moc líbila a deváťáci si zaslouží velko…

Beseda s MP v Bílině

Novinky 5.A

V pátek 15. března se v naší škole konala přednáška Městské policie na téma TRESTNÝ ČIN. Strážník MP nám nejprve vysvětlil, co je trestný čin a jaké jsou jeho znaky. Dále nám řekl, jaká má práva oběť trestného činu, jak se má zachovat svědek a nakonec jsme si zopakovali důležitá telefonní čísla, která si už všichni bezpečně pamatujeme.

Evropská unie v číslech

Novinky 5.A

Ve čtvrtek 14. března proběhl v 5. A projektový den Evropská unie v číslech. Nejprve jsme si ve třídě přečetli článek o Evropské unii, poslechli jsme si hymnu EU a rozdělili se do skupin. Na další dvě hodiny jsme se přesunuli do počítačové učebny, kde děti vyhledávaly informace o členských státech Evropské unie a své poznatky prezentovaly před třídou. V hodinách pracovaly ve skupinách, zaokrouhlov…

Programátoři v 5. A

Novinky 5.A

V pondělí 18. března jsme si na hodinu pracovních činností přinesli interaktivní robotické pomůcky Bee-boty a Blue-boty. Naším úkolem bylo naprogramovat robota tak, aby se na podložce přemístil z jednoho bodu do druhého a zastavil se na předem určeném místě. V této hodině jsme rozvíjeli logické myšlení a učili jsme se jednoduché programování Blue-botů. Práce s roboty nás všechny bavila.

Vlastivěda hravě

Novinky 5.A

V pondělí jsme při hodině vlastivědy využili novou školní pomůcku – koberec s mapou České republiky. Přiřazovali jsme kraje, města, pohoří, nížiny a řeky. Na pomoc jsme si vzali příruční mapu ČR. Do práce jsme se zapojili všichni a hravě jsme všechny úkoly zvládli na jedničku.

Dárky pro budoucí prvňáčky

Novinky 5.A

Zápis do prvních tříd proběhne sice až v dubnu, ale my se na něj připravujeme už nyní. Aby se měly děti do školy na co těšit, začali jsme pro ně v hodině pracovních činností vyrábět drobné dárečky. Tentokrát to byli veselí klauni z papíru a všem se moc povedli.

Turnaj v přehazované

Novinky 5.A

Po Vánocích se čtvrťáci a páťáci vrhli na trénink přehazované, protože je čekal turnaj. Do soutěže se přihlásily všechny bílinské školy. Na turnaj, který se konal na ZŠ Za Chlumem, bylo nakonec vybráno deset žáků, kteří reprezentovali naši školu. Hráli velice dobře, umístili se na druhém místě a zaslouží si velikou pochvalu.

Vánoční čtení

Novinky 5.A

Ve čtvrtek 13. prosince se páťáci rozdělili  do dvojic a vypravili se do nižších ročníků přečíst dětem vánoční pohádku, aby jim zkrátili čekání na Ježíška. Připravili si také otázky a úkoly, které mladší žáci plnili. Za správnou odpověď je odměnili malým dárkem.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.