Novinky 5.A

Hod do dálky

Novinky 5.A

V hodinách tělesné výchovy se učíme správně házet do dálky. Během první hodiny nácviku nám házení moc nešlo, dělali jsme chyby a výsledky nebyly dobré. Nyní jsme již vylepšili techniku a tak házíme dál. 

Škola v přírodě

Novinky 5.A

Naše třída vyjela v sobotu 28. dubna do školy v přírodě do Jiřetína pod Jedlovou. Hned první den jsme vyrazili na pěší výlet. Cílem naší cesty byla Křížová hora a pak za odměnu zmrzlina. Po náročném výstupu přišlo občerstvení vhod. Odpolední a večerní aktivity byly sportovní a nám se líbily.Další den jsme se vypravili na nejvyšší místo v kraji, rozhlednu Jedlová. I když výšlap byl náročný, žáci je…

5. A posílá pozdrav

Novinky 5.A

Také my posíláme pozdrav z Jiřetína. Táborová hra nám dává zabrat, nemáme ani čas si stýskat. Už jsme zvládli vymyslet táborový pokřik a zahráli jsme si i nějaké hry. Výlety také stíháme. 

Jazykový kurz

Novinky 5.A

Od 3. dubna do 6. dubna se někteří žáci naší třídy zúčastnili jazykového kurzu. Intenzivně mluvili anglickým jazykem, psali, hráli hry a soutěžili. Žáci si za čtyři dny rozšířili své jazykové znalosti a získali množství nových informací do dalšího studia. Žáci byli pracovití a kurz se jim velmi líbil.

Velikonoce

Novinky 5.A

Velikonoce jsou významným křesťanským svátkem a také obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara. Žáci naší třídy se zapojili svým uměním nejen do velikonoční výzdoby třídy a nástěnky, ale i do pečení. Všechny žáky práce velmi bavila a šla jim od ruky.

2. světová válka

Novinky 5.A

Páté třídy byly na zajímavé přednášce o 2. světové válce, kterou vedl pan učitel Jakl. Žáci se dozvěděli o prvotních náznacích války, o vzájemných smlouvách, bojových liniích, ale i perličky z bojů a spojeneckých vojsk. Všechny informace žáci sepsali ve skupinách na velký arch a prezentovali je svým spolužákům. Ukázky vyznamenání, potravinových lístků, deníků atd. byly bonusem přednášky.

Evropská hra v číslech

Novinky 5.A

Páteční den se nesl v jiném duchu než běžné školní dny. Žáci pracovali ve skupinách na zajímavém projektu. Na začátku hodiny si vylosovali stát, v učebně výpočetní techniky  o něm vyhledávali informace. Např. památky, řeky, města, obyvatelstvo, ale i jídlo. Ve třídě jsme za pomoci atlasu informace zapisovali na velké plakáty. Dalším úkolem, který žáci museli zvládnout, byla hra, která prověřila je…

Čarodějnický učeň

Novinky 5.A

Včerejší divadelní představení se neslo v pohádkovém duchu. Krásné kulisy, dynamika děje a dialogy proložené zpěvem, žáky velmi upoutaly. Představení bylo krásné a my jsme z něj odcházeli spokojení. Už se těšíme na další.

Brusle

Novinky 5.A

V hodině výtvarné výchovy jsme zdobili brusle. Žáci brusli museli načrtnout, vystřihnout, vybarvit a bělobou vyzdobit. Práce nám šla pěkně od ruky a ozdobené brusle byly velmi zajímavé. 

Vikingové v 5. A

Novinky 5.A

Na začátku ledna se na nás po roce přijela podívat historická skupina. Během hodinového představení se žáci seznámili se životem Vikingů, jejich oděvy a zbraněmi. Představení bylo pro žáky velmi zajímavé, ale přesto je nejvíce zaujal závěrečný souboj dvou bojovníků. Boj s meči a štíty sledovali s napětím. Představení se žákům velmi líbilo a spokojeni odcházeli do tříd.

Přejít na stránku: 13
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.