11.05.2018, Nikol Meyerová

Škola v přírodě

Naše třída vyjela v sobotu 28. dubna do školy v přírodě do Jiřetína pod Jedlovou. Hned první den jsme vyrazili na pěší výlet. Cílem naší cesty byla Křížová hora a pak za odměnu zmrzlina. Po náročném výstupu přišlo občerstvení vhod. Odpolední a večerní aktivity byly sportovní a nám se líbily.
Další den jsme se vypravili na nejvyšší místo v kraji, rozhlednu Jedlová. I když výšlap byl náročný, žáci jej zvládli dobře a ještě si troufli na sportovní aktivity v lanovém centru a na obří houpačku. Celkem jsme nachodili přes 14 km. Cesta zpět nás nezmohla a večer jsme již pilně nacvičovali taneční kroky a hráli hry. 
V další části pobytu jsme navštívili hrad Tolštejn. Cestou na hrad nám naši spolužáci ze sedmé třídy dávali úkoly, které jsme pečlivě plnili a na zpáteční cestě, jsme jim na dávali úkoly my. Ve čtvrtek se počasí mírně pokazilo, navštívili jsme tedy IQlandii v Liberci a tam si vše vyzkoušeli. Pokusy a vynálezy nás velmi bavily a osobně jsme si je i vyzkoušely. Poslední den se nesl ve znamení celkového bodování a loučení. Určitě se do Jiřetína vrátíme, moc se nám tam líbilo.

Fotogalerie

5.A Škola v přírodě - druhá část.

5.A Skola v přírodě -první část.

5.A Škola v přírodě - třetí část.


Další články

5. A posílá pozdrav

Novinky 5.A

Také my posíláme pozdrav z Jiřetína. Táborová hra nám dává zabrat, nemáme ani čas si stýskat. Už jsme zvládli vymyslet táborový pokřik a zahráli jsme si i nějaké hry. Výlety také stíháme. 

Jazykový kurz

Novinky 5.A

Od 3. dubna do 6. dubna se někteří žáci naší třídy zúčastnili jazykového kurzu. Intenzivně mluvili anglickým jazykem, psali, hráli hry a soutěžili. Žáci si za čtyři dny rozšířili své jazykové znalosti a získali množství nových informací do dalšího studia. Žáci byli pracovití a kurz se jim velmi líbil.

Velikonoce

Novinky 5.A

Velikonoce jsou významným křesťanským svátkem a také obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara. Žáci naší třídy se zapojili svým uměním nejen do velikonoční výzdoby třídy a nástěnky, ale i do pečení. Všechny žáky práce velmi bavila a šla jim od ruky.

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.