Novinky 5.A

2. A běhala pro Terezku

Novinky 5.A

Dne 6. 6. 2019 jsme se zapojili do akce "Běh pro Terezku". Oběhli jsme společně tři kolečka na hřišti a přispěli na léčbu Terezky. Velice děkuji rodičům i dětem.

2. A na exkurzi

Novinky 5.A

V pondělí 27. 5. 2019 jsme se zúčastnili exkurze ve Vernerově mlýně. Stali se z nás zvídaví reportéři. Prohlédli jsme si mlýn, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí o výrobě mouky. Na zahradě jsme opekli vuřty a ochutnali domácí koláče. Exkurze se nám moc líbila.

Ohlédnutí za školou v přírodě 2. A

Novinky 5.A

Na přelomu dubna a května jsme vyjeli do školy v přírodě. Tentokrát se nesla v duchu "Hvězdných válek". Statečně jsme bojovali se soupeři a odměnou nám byla velká spousta zážitků.

2. A v DDM

Novinky 5.A

14. a 15. března jsme se bavili v DDM Bílina. Objevovali jsme dávno zapomenuté řemeslo - pekař. Hned v úvodu jsme se rozdělili do dvou skupin a procházeli zadaná stanoviště. Na každém nás čekal jiný úkol: pečení koláčků, výroba vodního mlýnku, malování kraslic, převážení pytlů s obilím, potisk pekařské zástěry a luštění kvízů. Akce se nám všem moc líbila a těšíme se na návštěvu opravdového mlýna, …

Bovýsek v 2. A

Novinky 5.A

V rámci projektu "Ovoce do škol" dostáváme každé úterý zdravou svačinku.  V pátek 8. března nás navštívil kamarád Bovýsek, kterého známe z obalu jablečného pitíčka. Dával nám záludné otázky a také nás zkoušel ze znalostí ovoce a zeleniny. Ukázali jsme mu, že nám to opravdu jde. Za odměnu jsme dostali papírovou skládanku. 

Plavání v 2. A

Novinky 5.A

Ve čtvrtek 21. března jsme si užili poslední hodinu plavání. Mohli jsme si přinést různé hračky do vody a hrát si s nimi. Poté nás čekaly soutěže o nejlepšího plavce a plavkyni. Všichni jsme statečně bojovali, ale první může být jen jeden. V našem případě to za děvčata byla Lucie Slačíková a mezi chlapci Jakub Seifert. Plavání jsme si užili a těšíme se na další lekce přístí rok.

Divadlo

Novinky 5.A

Minulý týden nás spolužáci ze 3. B pozvali na vystoupení. Zahráli nám krásnou pohádku O Sněhurce. Všichni pohádku moc dobře známe, a tak nám ji kamarádi malinko přetvořili. Místo trpaslíků jsme se smáli s malými šmoulíky, také nás překvapily čarodějnice. Pohádka byla moc povedená a již teď se těšíme na další pozvání.

Plavání ve 2.A

Novinky 5.A

Od začátku ledna jsme začali navštěvovat kurzy plavání. První hodinu nás paní instruktorky rozdělili do tří skupin. V dalších hodinách jsme se učili dýchat do vody a splývat. Nyní již trénujeme znak, kraul a prsa. Moc nám to jde a plavání se nám líbí.

2. A v Libochovicích

Novinky 5.A

Ve čtvrtek 29. listopadu jsme se vydali do nedalekých Ploskovic. Dozvěděli jsme se se, že tam mají peklo a nebe trable se skřítkem Zmatkem. Rozhodli jsme se jim pomoci. Po splnění zapeklitých úkolů se nám to nakonec povedlo.

Mikuláš ve 2. A

Novinky 5.A

V úterý 4. prosince k nám do třídy zavítali čerti a mikuláš. Přivedli si samozřejmě i andílky. Nejdřív jsme se trochu báli, ale brzy nás to přešlo. Zazpívali jsme jim písničku a dostali sladkosti. Nakonec jsme se s čertíky a andílky i vyfotili.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.