Novinky 5.A

4.A v pohádkovém lese

Novinky 5.A

V pátek 4. června jsme se vydali do pohádkového lesa v Bílině. Cesta byla příjemná a zanedlouho jsme dorazili na místo. Prohlédli jsme si pohádkové postavičky, zopakovali si pohádky, ve kterých se objevili. Cestou zpátky jsme si zasoutěžili na hřišti. Návštěva pohádkového lesa určitě nebyla poslední. V nejbližších dnech nás čeká pohádkový les v Hrobčicích.

Den dětí ve 4.A

Novinky 5.A

V úterý 1. června je Mezinárodní den dětí, nezapomněli jsme na něj a den jsme si skvěle užili. Dostali jsme se na různé planety. Konala se totiž marťanská konference. Naším úkolem bylo vytvořit vizitky a plakáty s planetami, vypočítat nelehké slovní úlohy a nakonec je také vymyslet. 

Výtvarná výchova ve 4.A

Novinky 5.A

Během online výuky jsme měli pouze hlavní předměty. Výchovy nám chyběly, a tak si je teď užíváme. Podařilo se nám vytvořit udivené sovy, vyjukané pštrosy, ale také rozlétané motýlky. No a jak se zpívá v jedné písničce: I přes vodopády řeky plynou dál svět se točí, točí, točí. Vyzkoušeli jsme si i ty vodopády. Jestli se nám obrázky podařili, se můžete podívat ve fotogalerii.

Pracovní činnosti ve 4.A

Novinky 5.A

V dubnu nám štěstí přálo a vrátili jsme se se spolužáky do školy. Při pracovních činnostech jsme využili krásného počasí a vydali se tvořit ven. Práce nás bavila a hodinu jsme si moc užili.

Distanční výuka 4

Novinky 5.A

Během distanční výuky jsme se naučili pracovat v mnoha programech. Zaujali nás programy na komiksy. Vyzkoušeli jsme si dva. Podívejte se, jak se nám dařilo.

Distanční výuka 3

Novinky 5.A

Při hodinách matematiky pracujeme také s tangramem. Je to hlavolam založený na principu puzzle. Tangramy se vyrábí z různých materiálů, nám stačil zalaminovaný papír. Při skládání si užijeme spoustu legrace a někdy jsou skládačky opravdu záludné.

Distanční výuka 2

Novinky 5.A

V hodinách matematiky, kromě počítání a řešení záludných úloh, stavíme stavby z kostek. Občas to není vůbec jednoduché. Někdy se nedaří a kostky z rozpadlé stavby hledáme všude. 

Distanční výuka 1

Novinky 5.A

Distanční výuka trvá již nějaký ten měsíc a občas je potřeba si ji trochu zpestřit. My jsme se rozhodli kreslit do čtverečkovaných sešitů podle číselného návodu.

Novinky ze 4.A

Novinky 5.A

První měsíc školního roku se nám chýlí ke konci a my jsme ho zvládli se ctí. V hodinách pilně opakujeme, hrajeme hry a procvičujeme. Soutěžíme za tři kouzelnické školy a to Kruval, Krásnohůlky a Bradavice. V lednu se dozvíme, jak nám to šlo.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.