Novinky 5.A

Teplákový den v 5.A

Novinky 5.A

V pátek 14. ledna byl v rámci projektu "Hrdá škola" vyhlášen "Teplákový den". Zapojily se do něj školy z celé republiky a my jsme nechtěli chybět. Během dne jsme se dozvěděli, že tepláky jsou zde s námi již více než sto let. Také, že prvním hercem ve filmu, který proslavil tepláky, byl Silvester Stallone jako Rocky Balboa. No a samozřejmě nechyběla hudební část, kterou zvládla skupina Nightwork s …

Pracovní činnosti v 5.A

Novinky 5.A

Že pracovní činnosti rozhodně nejsou nuda, už dávno víme. Tentokrát jsme si je užili při stavbě z dřevěných kostek. Úkol zněl jasně: "Postavte, co vás napadne". Podívejte se, jak se nám dařilo.

Povánoční besídka v 5.A

Novinky 5.A

3. ledna jsme se vrátili do školních lavic. Jelikož jsme se v prosinci nestihli rozloučit a ochutnat cukroví, rozhodli jsme se, že si besídku uděláme v lednu. V úterý 4. ledna jsme si přinesli cukroví, čaj a malé drobnosti pod stromeček. Hráli jsme hry, šifrovali a moc jsme si to užili.

Ohlédnutí za prosincem v 5.A

Novinky 5.A

V prosinci nás opět zasáhla nemilá zpráva. Celá škola se ocitla v karanténě, ale Mikuláše jsme ještě stihli. Samozřejmě jsme si nenechali zkazit dobrou náladu a online výuka se nesla v příjemném duchu. Také online besídka proběhla. Přejeme Vám všem touto cestou jen to nejlepší do nového roku třída 5.A.

Vesmír v 5.A

Novinky 5.A

V hodinách přírodovědy se učíme o vesmíru. Podrobněji zkoumáme planety a vesmírná tělesa. Neunikla nám ani souhvězdí. Vyrobili jsme si  papírovou lucernu, která je souhvězdí plná. Při výrobě jsme využili i poznatky z geometrie

Halloween v 5.A

Novinky 5.A

31. října se slaví Halloween, my jsme ho slavili již v úterý. Přišli jsme převlečení za různé příšery. Věnovali jsme se hlavně anglickému jazyku. Naučili jsme se písničku, zatancovali si na ni, splnili několik úkolů a poskládali dýni. Den se povedl a těšíme se zase příště.

Predátoři v 5.A

Novinky 5.A

Dnes nás navštívila paní Kučerová a vyprávěla nám o zvířecích predátorech. Představila nám deset nejobávanějších zvířat. Komár nás velmi překvapil. Přednáška se nám líbila, což dokazovali i zvídavé otázky.

Anglický jazyk v 5. A

Novinky 5.A

Již třetím rokem se učíme anglický jazyk. Nejdříve jsme si troufli jen na slovní zásobu a lehké věty, ale dnes již čteme texty. Občas samozřejmě potřebujeme slovníky, ale to nás vůbec nezastaví. Čteme, překládáme, tvoříme otázky, odpovídáme na ně a moc nás to baví.

5. A znovu ve škole

Novinky 5.A

Rok se s rokem sešel a znovu jsme ve školních lavicích. Tento rok je pro nás poslední, který si užijeme na prvním stupni. Jelikož si pamatujeme rok minulý a neradi bychom se znovu učili online, pokoušíme se tomu předcházet. Každé ráno vyběhneme ven a chvilku si zacvičíme. Je to příjemný začátek každého dne.  

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.