Provozní doba školy: pondělí - pátek 8:00 - 13:00 hod.
16.12.2019, Nikol Šimůnek Meyerová

Vánoční akce se vydařila

ZŠ Aléská pořádala již druhý ročník předvánočního setkání. A musíme konstatovat, že byl opět skvělý. Příjemnou atmosféru u rozsvícení vánočního stromku vyplnila hudební a dramatická vystoupení dětí. Pro návštěvníky byly v prostorách školního hřiště mimo jiné připraveny dílničky na výrobu dekorací a malé občerstvení pro zahřátí. Naše třída měla nejen vystoupení, ale také svůj stánek. V letošním roce se nám všechny ty nádherné práce dětí, rodičů i prarodičů nevešly na jeden stůl. Děkujeme všem, kteří nás podpořili návštěvou a společnou výrobou.

Byli to:
- maminka Kateřiny Fialové: andělíček z břízy
- Zuzanka Gabrielová s maminkou: vánoční ozdobičky z korálků
- maminka Kateřiny Novákové: ušila vánoční srdíčka
- tatínek Kateřiny Novákové: vyřezal vánoční hvězdičky ze dřeva
- babička Klárky Brindzejové: ušila vánoční polštáře a pytlíčky, nasušila nám pytel levandule
- Oliver Vážný s maminkou vytvořili hvězdičky a přinesli deky na zahřátí
- mabička Kubíka Očka: napekla perníčky
- babička a dědeček Natálky Jandové: vyrobili nádherný vánoční strom a svícen do třídy, nařezali kulány na svícny
- maminka Lucinky Hudákové: uháčkovala úžasné postavičky
- Kája Holá a Týnka Holá s babičkou: vánoční stromečky
- maminka Standy Birknera: ušila skřítky, upletla obaly na stojánky a napekla perníčky, ze kterých vytvořila vánoční stromečky
- strýc Standy Birknera: vánoční věnce
- Standa Birkner s tatínkem: tvořili figurky ze šišek
- rodiče Vojty Beneše: zakoupili pro celou třídu perníčky, které budeme příští týden zdobit
….. vyráběly také děti ze 4. B: věnce, ozdobené větvičky, levandulové pytlíčky, výrobky ze šišek, svícny….

Fotogalerie


Další články

Škola v přírodě ve Valdeku

Novinky 5.B

Pobyt se uskutečnil ve středisku u Valdeku ve Šluknovském výběžku, cca 5 km severozápadně od Rumburku. Děti byly ubytovány v dřevěných bungalovech, kde jsou vždy pokoje po 4-5 lůžkách. V rámci pobytu probíhal projekt zaměřený především na rozvoj spolupráce dětí prostřednictvím společných zážitků, poznávání vlastních možností, posilování důvěry a sebedůvěry, prohloubení zodpovědnosti za sebe a osta…

Badatelský klub

Novinky 5.B

Děti ze 4. B baví dělat všelijaké experimenty a poznávat přírodní zákonitosti. V rámci badatelského kroužku získají pocit, že fyzika, chemie, biologie nebo práce s mikroskopem je to, co je žene k touze poznávat dosud nepoznané. Na poslední schůzce jsme navštívili paní učitelku Mgr. Marcelu Rafflerovou v její učebně chemie. Předvedla dětem zajímavé pokusy a slíbila, že jich má ještě několik v zá…

Mikuláš

Novinky 5.B

ŠKOLOU CHODIL MIKULÁŠ A nebyl sám. Opět ho doprovázela skupinka krásných andělů a několik čertů. Letošní rok v naší třídě neměli čerti žádnou práci. Asi u nás nikdo nezlobí, protože listina hříšníků byla prázdná. Děti dostaly v nadílce adventní kalendáře plné čokolád, v rámci projektového vyučování si vyrobily adventní věnce a spoustu krásných ozdob do školy. Nechyběly koledy a dobrá nálada.

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.