Novinky 5.C

Loučení

Novinky 5.C

Loučení se má vzít zkrátka. Ale nám se s Nikolkou a paní asistentkou moc loučit nechtělo, a tak jsme to vzali raději zvesela.  Připravili jsme si něco dobrého na zub, společně jsme ozdobili chlebíčky a uvařili paní asistence dobrou kávu. Nikolce přejeme, aby se jí v nové škole moc líbilo a paní asistentce Hance děkujeme za pomoc. Budeme ji rádi dál potkávat u nás ve škole.

Putování po Evropě

Novinky 5.C

Ve vlastivědě putujeme po Evropě. Učíme se o její poloze ve světě, o nížinách, pohořích i řekách. Ty nejdůležitější znalosti čerpáme z učebnice, ale zajímavosti hledáme také na internetu. Orientujeme se na glóbusu i na mapě. Už se těšíme, až se v létě vydáme do světa nejen prstem po mapě. Musíme cestovat, abychom zjistili, že všude dobře, ale doma nejlépe.  

Jarní výzdoba

Novinky 5.C

V hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy jsme vyráběli veselé broučky a berušky z vyřazených CD a ptáčky z barevných peříček.  Ostatní třídy se k nám připojily a vyrobily stejně hezké motýly a květiny. Nyní zdobí chodbu na našem patře pro jarní náladu.

Přednáška o 1.světové válce

Novinky 5.C

Ve středu 23. února jsme měli přednášku o 1. světové válce. I když dopady války jsou nám velmi dobře známé, čím dál více si je uvědomujeme i v souvislosti se současnými vyhrocenými vztahy ve světě. Dozvěděli jsme se mnoho podrobností o způsobu válčení, ale i o technických výrobcích vzniklých za války, které využíváme v dnešní době. Pan učitel Jakl vyprávěl tak poutavě, že nás vtáhl všechny do děje…

Tělocvik nás baví

Novinky 5.C

Po pololetních a jarních prázdninách jsme se opět těšili na společné hodiny tělocviku. Zdokonalili jsme se ve skoku přes kozu a své síly jsme poměřili v přehazované. Na obou stranách stál velmi silný team, a proto průběh utkání byl vyrovnaný. 

Adventní čas

Novinky 5.C

Končí rok 2021, který jsme přivítali i ukončili online výukou. Rok, kdy jsme se většinou viděli a slyšeli jen u svých monitorů. Přesto jsme se naučili i zažili mnoho nového a naplno využili každý den, kdy jsme se mohli společně potkávat ve třídě. Těšili jsme se na adventní období, vánočně jsme si vyzdobili třídu i školní chodbu. Ve třídě jsme přivítali Mikuláše s anděly a také jsme stihli slíbit č…

Měříme sílu

Novinky 5.C

V přírodovědě si prakticky ověřujeme vše, co se učíme o síle. Tentokrát jsme zjišťovali, jakou gravitační silou jsou přitahovány předměty v naší třídě. Většina z nás se se siloměrem setkala poprvé. Naše nadšení pro vědu by jistě ocenil i Isaac Newton.

Nebezpečná příroda

Novinky 5.C

Na pondělí jsme se všichni moc těšili, protože nás čekala přírodovědná přednáška o deseti nejnebezpečnějších zvířatech světa. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o predátorech, hadech a pavoucích.  Nejvíce nás zaujali žraloci, kosatky, krokodýli, medvědi, vlci a sklípkani. Našich otázek bylo tolik, že nám na ně ani nestačil vymezený čas.

Výtvarka

Novinky 5.C

Školní rok sotva začal a my už máme nástěnky plné obrázků, které se nám opravdu povedly. Pyšně se s nimi chlubíme zatím jen ve třídě, na školní chodbě a také na fotografiích. Později si některé z nich určitě vystavíme v rámečku ve svém pokojíku nebo možná i v obývacím pokoji.

Stavíme podle plánku

Novinky 5.C

Stavět ze stavebnice nás moc baví. Obtížnější bylo stavět přesně podle plánku. I to jsme při pracovních činnostech hravě zvládli, jak je vidět na našich fotografiích. Kluci z naší třídy se rozhodli ve stavění pokračovat i během přestávek. Po celém týdnu práce svůj mega model Titanicu vystavili na chodbě. Vítek si také o potopeném zaoceánském parníku zjistil mnoho zajímavých informací, se kterými n…

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.