Novinky 5.C

Ochutnávka mléčných výrobků

Novinky 5.C Pondělí, 22.05.2023

Bovys nás pravidelně zásobuje svačinami. Tentokrát jsme měli možnost ochutnat přírodní sýry a pár druhů plátkových sýrů.  Mnozí z nás se takto stravují běžně, ale někdo opravdu ochutnal poprvé. 

Úklid v átriu

Novinky 5.C Úterý, 16.05.2023

V nedávné době jsme si vyzkoušeli práci na pozemku školy. Uklízeli jsme si átrium. A výsledek se ohromně vydařil. 

Bruslíme o 106

Novinky 5.C Úterý, 07.03.2023

Hodiny tělocviku jsou pro nás vždycky fyzickou aktivitou a dáváme si do těla. Měli jsme v posledních týdnech možnost prověřit své dovednosti i na ledu. Na zimním stadionu zde v Bílině jsme měli umožněn výcvik bruslení. Nešlo úplně jen o výcvik, byla to pro nás zábava. Za těch pár hodin strávených na ledě jsme se mnozí velmi zlepšili a někteří se s bruslemi teprve seznámili, přesto podali pěkný výk…

Ochutnávka exotického ovoce

Novinky 5.C Středa, 25.01.2023

Po několik let nám firma BOVYS dodává pravidelně svačiny do školy. Většinou jde o mléčné výrobky. Dostali jsme například mléko, jogurt, sýr. Protože je účelem zdravá forma stravování, k mléčným produktům dostáváme i ovoce nebo nějakou zeleninu. Velmi často si pak pochutnáme na jablku, hrušce, mandarince, švetskách a jiných druzích ovoce. Tentokrát jsme měli možnost ochutnat exotické ovoce. Většina…

Třídíme odpad

Novinky 5.C Středa, 04.01.2023

Absolvovali jsme velmi poutavou besedu o třídění odpadu. Zajímavá  byla i z toho důvodu, že jsme mohli vidět dost názorných pomůcek, osahali jsme si různé materiály a zkusili si třídit odpad hned na místě.  Dozvěděli jsme se, jak pracuje spalovna a máme přehled o počtu spaloven v Evropě. Jako páťáci jsme dost informací doplnili i z vlastních zkušeností a již poznaných vědomostí, tak jsme si ke kon…

Vybíráme si povolání

Novinky 5.C Pátek, 09.12.2022

Už jsme páťáci. Nebude dlouho trvat a výběr povolání bude aktuální téma. Někteří z nás mají jasno. Jeden chce být  policistou, jiný se chce stát architektem, děvčata by si přála pracovat se zvířaty nebo být  kadeřnicí. Deváťáci si pro nás připravili velmi poutavě besedu s názornými scénami k některým profesím. Ukázky se nám moc libily a inspirovaly nás. 

Čerti měli napilno

Novinky 5.C Pondělí, 05.12.2022

Jako každý rok! I letos měli v naší třídě čerti napilno. Přišel si na své i Mikuláš, ten poučil hříšníky a pochválil vzorné děti. Sladkou odměnou ocenil žáky, ti mu písničkou odplatili své nezbedy a čerti  vrátili ty zlobivější.  Tak zase někdy příště. 

Povedený koncert v kostele

Novinky 5.C Neděle, 04.12.2022

Máme za sebou 2. adventní neděli. Děti z naší školy se postaraly o vkusnou předvánoční atmosféru v kostele sv. Petra a Pavla. Pro návštěvníky kostela bylo připraveno pásmo koled a vánočních písní.  Písně děti obohatily mluveným slovem o svaté rodině. Reakce obecenstva byly velmi pozitivní. Tak ještě dvě neděle a můžeme se všichni těšit na velké oslavy narození Ježíška. 

Máme šikovné ruce

Novinky 5.C Sobota, 03.12.2022

V adventním čase se každým rokem pod rukama celé naší třídy uplatňuje zručnost a vznikají výrobky, které zdobí školu i třídu. Některá díla vyrábíme na vánoční akci, která se uskuteční 15. 12. v areálu školy.  Tradičně si zde i my zařídíme stánek, v němž nabídneme všem přítomným spoustu dekorativních ozdob a roztomilostí z naší dílny.  U příležitosti zveřejnění tohoto článku všechny zveme na akci,…

Poklad z knihovny

Novinky 5.C Pátek, 11.11.2022

Naše třída navštívila městskou knihovnu v Bílině. Díky exkurzi jsme zavítali i tam, kam bychom se obyčejně nedostali a lépe jsme pochopili chod celé knihovny. Tolik knížek k zapůjčení a takový přehled o tom,  kde se která publikace nachází. Někteří z nás knihovnu nenavštěvují, jiní už si několik pěkných knížek přečetli. 

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.