Jarní prázdniny jsou stanoveny na týden od 25. února do 1. března

Novinky 5.C

Na sněhu

Novinky 5.C

Tak to venku vypadá, že se počasí alespoň na chvilku umoudřilo a je vidět, že se zima nestydí ukázat. Svou typickou sněhovou nadílkou pokryla i naše město, proto jsme tělesnou výchovu pojali zábavně a na sněhu. Dováděli jsme, že jsme ani chladivé počasí nepocítili. Na své si přišli bobisté, sáňkaři, střelci se sněhovými koulemi i andílci.

Vysvědčení

Novinky 5.C

Jako všichni žáci po republice, i my žáci třídy 5. C dostali hodnocení za 1. pololetí. Vždy jsou na dětech vidět různé emoce. Jsou to už páťáci a své výsledky umí dopředu zhodnotit, nebyli tolik překvapení. Do dalších momentů nejen v páté třídě jim přeji co nejlepší výsledky. Každý nemůže mít samé jedničky, ale svých svědomitým úsilím může mít prospěch co možná nejlepší v rámci svých předpokladů. …

Poutavých 100 let republiky

Novinky 5.C

Od vzniku Československa uplynulo 100 let a my jsme si toto výročí připomenuli naučným a poutavým představením studia Karavana. Formou soutěží a dramatického vystoupení jsme si osvojili významná jména i události posledních 100 let naší vlasti.

Adventní čas v 5. C

Novinky 5.C

V čase předvánoční jsme si vyzkoušeli něco nového. Naše škole poprvé pořádala předvánoční akci s představením žáků školy a s vánočními trhy. I naše třída prodávala své výrobky, na kterých usilovně pracovala v adventním období. Také jsme si již tradičně užili příchod Mikuláše v doprovodu čertů a andělů. Teď už nás čeká ta velmi příjemná záležitost, ukončit tento kalendářní rok a společně s kamarády…

Jak se psalo našim předkům?

Novinky 5.C

Celá naše třída absolvovala exkurzi v duchu malých písařů. Měli jsme možnost vyzkoušet psaní husím brkem, sedět ve starých lavících a nebo psát hlaholicí. Ukázali nám i některé učebnice, které si pamatují naše babičky a nakoupili jsme si malé prezenty.

Práce s přírodninami

Novinky 5.C

Opět jsme využili příležitosti a ukázali si, jak jsme zruční. Tentokrát jsme své šikovné ruce zaměstnali vytvářením ježků z kartonu a přírodnin. Ježečkové nám teď zdobí spojovací chodbu ve škole.

Zruční páťáci

Novinky 5.C

Nový školní rok je v plném proudu a my nezaostáváme v žádných dovednostech. V hodině pracovních činností jsme si troufli rovnou na zdánlivě obtížné pletení náramků z bavlnky. Každý si zvolil svému oku líbivou barevnou kombinaci a vyrobil si kulatý náramek. Buď jsme si ho rovnou uvázali na ruku nebo překvapili doma rodiče pěkným dárečkem.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.