18.11.2021, Gabriela Mašková

Halloween

Měsíc říjen je ve znamení blížícího se konce roku. V tomto měsíci některé národy slaví svátek Halloween (u nás Dušičky), který je spojen s mnoha tradicemi a zvyky. Právě o historii, původu, tradicích, zvycích a říkadlech jsme se dozvěděli při našem projektovém dnu. Několik dní jsme sbírali materiály, abychom získali představu, o čem tento svátek je. V den našeho projektu jsme se převlékli do kostýmů, které k tomu svátku neodmyslitelně patří. K této výzvě se připojili i všichni vyučující. Během našeho projektu jsme vytvářeli plakáty a prezentovali výsledky našeho nekolikadenního pátrání po informacích. Paní učitelka nás průběžně forografovala a naši rodiče dostali mnoho fotografií z našeho vydařeného projektového dne. 


Další články

Leonardo da Vinci

Novinky 6.A

Naše třída se zúčastnila besedy pod názvem Leonardo da Vinci, která se konala dne 26.4.2022 v malé tělocvičně naší školy. Beseda byla rozdělena na dvě části. Na divadelní část, kde nám herci zahráli stručný život Leonarda a na praktickou část, kde si žáci ohmatali vynálezy, které Leonardo vynalezl. Beseda se nám moc líbila.

Volby nanečisto

Novinky 6.A

V pondělí 28. 3. proběhl projekt s názvem "Volby nanečisto". Nejprve jsme si vytvořili své strany, vymysleli vhodný název, logo strany a vymysleli program, kterým jsme měli zaujmout své potencionální voliče, kterými byli spolužáci z ostatních šestých tříd. Po sestavení volebního programu se sešlo 12 nově vzniklých stran, které vzájemně prezentovali svou stranu. V další části projektového dne došlo…

Návrat k normálu ...

Novinky 6.A

Březen ... znamení přicházejícího jara. Sluníčko o sobě dává čím dál častěji vědět a my máme hned lepší náladu. Po velmi dlouhém období končí také nošení roušek a my se vídáme tváří v tvář, usmíváme se a vnímáme naše tváře, které byly tak dlouho schované. V tomto měsící náš čeká další výzva - retro den, jaký asi bude? S radostí plánujeme náš první společný výjezd na ozdravný pobyt ve Valdeku, kter…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.