13.01.2022, Nikol Šimůnek Meyerová

Život pod mikroskopem

11.01.2022 – první laboratorní práce v přírodopisu
V úterý jsme si poprvé vyzkoušeli v praxi práci s mikroskopem. Čekaly nás dva velmi důležité úkoly, a to zkoumání cibule kuchyňské a pozorování pohybujících se mikroorganismů. Správně jsme si nastavili mikroskop a vložili si do něj první preparát – pokožku suknice cibule. V mikroskopu jsme viděli rostlinné buňky.
Paní učitelka Marcela Očková připravila pro nás senný nálev, ve kterém se pěstují prvoci pro mikroskopování. To byl náš druhý preparát. A v něm se ukrývaly trepky velké. Byli jsme v úžasu, jak dobře je vidíme a jak se pohybují. Dokonce jsme viděli u paní učitelky i jednotlivé organely buněk. Naučili jsme se správný biologický nákres buněk a jejich popis. Budeme se těšit na další laborky.

Fotogalerie


Další články

Preventivní přednáška

Novinky 6.B

V pondělí 10. 1.  a v úterý 11. 1. se na naší škole konaly preventivní přednášky na různá témata. Šesté třídy nastoupily v pondělí na přednášku jako první. Rozdělily se na děvčata a chlapce a na hodinu se přesunuly do jedné třídy. Všichni byly trošku nervózní, protože je takové povídání čekalo poprvé. Tématem bylo totiž dospívání. Nakonec snad ze všech stud opadl a s paní lektorkou diskutovali o v…

Máme novou učebnu

Novinky 6.B

Tak jsme se konečně dočkali. Po dlouhém čekání jsem se mohli nastěhovat do nové učebny. Jde sice o odbornou učebnu zeměpisu, ale je to naše kmenová třída, tak jsme se těšili, až se v ní zabydlíme. Radost nám jen trochu kazí fakt, že se zde musíme střídat i s ostatními třídami. Ale to nevadí, užít si ji musí všichni. Krátké povídání nám k tomu napsal opět náš splužák, Klaus Pohl.... Dne 10. 1. se …

Povánoční besídka

Novinky 6.B

Každý rok je u nás ve škole tradicí, že si s dětmi děláme takové malé společné Vánoce. Bohužel se nám letos nepoštěstilo a posledních 14 dní před prázdninami jsme museli strávit doma v karanténě a scházet se pouze online. Sice jsme si poslední společnou online hodinu udělali trošku vánoční... pustili jsme si kameru a oblékli si na sebe něco vánočního, povídali si a hráli hry, ale stromeček, dárečk…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.