21.11.2021, Magdalena Nedbálková

Pečeme moučníky

Všichni už se těšíme na blížící se Vánoce. Brzy se v našich domovech rozvoní perníčky a jehličí. Někteří z nás budeme doma pomáhat maminkám s pečením vánočního cukroví. A tak jsme také začali trénovát v hodinách domácnosti. Minulý týden jsme si upekli perník - sice jen na plechu, ale pomazaný čokoládou nebo posypaný cukrem byl moc dobrý. Také třená bábovka se nám povedla. Pečení moučníků nás velmi bavilo. A opravdu jsme si na něm všichni pochutnali. Těšíme se na další vaření, popřípadě penčení vánočního cukroví v naší školní kuchyňce.

Fotogalerie


Další články

Strašidelné učení v 6. C

Novinky 6.C

V úterý 26. 10. jsme si ve škole připomínali původně irský svátek Halloween. Do školních lavic místo žáků usedla strašidla, bubáci a další nadpřirozené bytosti. K svačině jsme měli myši, pavouky a žížaly. Během dopoledne jsme se věnovali slovním úlohám v halloweenském duchu, dozvěděli jsme se, jak tento svátek vznikl a odkud pochází, zahráli jsme si hry a uskutečnili halloweenský průvod, při které…

Zahradničíme o pracovní činnosti

Novinky 6.C

Nastal podzim, listí se zbarvilo a začalo padat. Je potřeba zazimovat zahrádky. Při hezkém počasí chodíme během pracovních činností ven, kde se staráme o školní pozemek, který je také před zimou potřeba uklidit. Učíme se zacházet se zahradním nářadím, hrabeme listí a trávu, zametáme chodníky a vše odvážíme na kolečku na hromadu. Práce na čerstvém vzduchu nás baví, hezky si při ní protáhneme těla.

Poznáváme se

Novinky 6.C

Ve čtvrtek 16. 9. jsme ve škole prožili speciální dopoledne. Neusedli jsme nad učebnice do lavic, ale čekalo nás adaptačně sportovní dopoledne. Pod vedením pana učitele Švacha jsme hráli různé hry. Díky těmto hrám jsme se vzájemně lépe poznávali, učili se důvěřovat si, respektovat se, spolupracovat, naslouchat si a ctít pravidla fair-play. Počasí nám příliš nepřálo, takže jsme dopoledne strávili…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.