JARNÍ PRÁZDNINY:  2. 3. - 6. 3. 2020
08.10.2019, Ervín Rosenkranz

Škola v přírodě Valdek

Týdenní škola v přírodě ve Valdeku nedaleko města Rumburk začala 16. září. Počasí nám v týdnu příliš nepřálo, často drobně pršelo a k tomu se už ke slovu přihlásily i chladnější dny a zejména noci, takže některé činnosti nebyly pro děti úplně snadné - včetně noční hlídky. Naplánované akce jsme ale zvládli dobře. Díky počasí jsme v lese nacházeli houby, které děti odevzdávaly v kuchyni a při posledním obědě je objevily na talíři. Výlet do nedalekého Rumburku byl pak pro některé děti z naší třídy na hranici extrémního sportu a po návratu na základnu hlásily naprosté vyčerpání organismu a všelijaké fyzické poškození. Na tělesné kondici budeme muset ještě zapracovat. Připravené denní programy děti zaujaly, šlo o hry na témata "závislost a sociální sítě", "návykové látky", "gamblerství" a "alkohol", ve kterých se mohly pobavit i poučit. Stalo se. Hlavní ovšem je, že (téměř) celá třídní parta mohla být pohromadě.

Fotogalerie


Další články

Koncert Orbis pictus

Novinky 7.A

Čtvrtek 21. ledna byl ve znamení koncertu, na který jsme se se třídou vydali do bílinského divadla. Projekt Orbis pictus, jinak koncert poprockové kapely, měl dětem představit propojení světa hudby a vizuálního umění. A sám jsem doufal, že jim hudbu představí z hlediska stylů, žánrů, použitých nástrojů a technologií, nic takového se ovšem nestalo. Projekce obrázků a videí, provázející jednotlivé p…

Mikuláš v 7.A

Novinky 7.A

Podle liturgické tradice i k nám do 7.A zavítal v prvním prosincovém týdnu svatý Mikuláš. Rozdělení třídy na hříšné duše a na ty čisté nebylo potřeba, protože v 7.A hříšníci z podstaty nejsou. Snad jen prostí smrtelníci s drobnými typicky lidskými vadami, ale nikdo, koho by se měl dostat do spárů pekelníků. Proto andělé rozdělovali sladké drobnosti. A přesto... nespokojení rohatci žáky ze 7.A, sna…

Vzpomínka na Vánoce

Novinky 7.A

V předvánočním týdnu jsme si s dětmi udělali čas na výrobu vánočních ozdob a výzdobu třídy. Každý něčím přispěl, někteří kreslili tématické obrázky, které jsme si dali na nástěnku, ostatní vyráběli někdy až velmi složité a krásné ozdoby. Krásný věnec jsme pověsili nad dveře, ostatní ozdoby jsme rozmístili po třídě a na katedru. Panovala pohoda a pocit přátelství, jak to v tomto čase má být.

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.