Provoz školy v současné době: Po, St, Pá   9:00 – 11:00
02.12.2019, Nikol Meyerová

Charakteristika? Není problém!

V pátek jsme si užili nevšední hodinu českého jazyka. Rozdělili jsme se do skupin po třech a pokusili jsme se ztvárnit dramatickou scénou nějakou postavu z pohádky, seriálu nebo knihy. Scénka neměla být delší než dvě minuty, takže nám její příprava netrvala dlouho. Při samotné dramatizaci jsme se smáli všichni. Z pojetí Homera Simpsona, Shreka nebo Grinche nás břicho smíchy bolelo. Vlk z Červené karkulky byl taktéž velmi přesvědčivý. Protagonistka ze seriálu Ďábelské cikánky nás trochu zmátla, protože pro některé z nás není seriál natolik známý, abychom ho poznali. Povahy hlavních postav byly zřejmé. Zábavná hodina nám ukázala, jak je možné pracovat s nepřímou charakteristikou. Těšíme se na další skvělý sloh a literaturu.

Fotogalerie


Další články

Orbis Pictus

Novinky 7.B

Čtvrteční dopoledne jsme se vydali do divadla v Bílině na výchovně-vzdělávací koncert Orbis Pictus. Jednalo se o česko-slovenské koncertní turné, které nás příliš neoslovilo. Přestože se učinkující zřejmě snažili odvést co nejlepší výkon, byli jsme rádi, když koncert skončil. Nejlepším okamžikem bylo pro naši třídu chytání barevných světýlek. Hudba nebyla naším stylem a vlastně jsme nepochopili, v…

Škola základ života

Novinky 7.B

V úterý 14. ledna 2020 jsme navštívili Městské divadlo v Mostě. Cesta utekla rychle a než jsme se nadáli, už jsme sledovali hudební komedii ze školního prostředí Škola základ života. Septima, která nenechala některé z učitelů v klidu, byla skvělou partou a hýřila vtipem. Při představení jsme se skvěle bavili a určitě bychom toto divadlo rádi znovu navštívili.

Je to dobré, v pekle jsme neskončili!

Novinky 7.B

V pátek 6. prosince jsme otevřeli na adventním kalendáři číslo šest, což nám připomnělo, že si dnešní den užijeme, ozdobíme stromeček, budeme vyrábět dárky a nebudeme se učit! Během našeho vánočního tvoření jsme byli navštíveni skupinou čertů doprovázenou několika anděli a také Mikulášem. Někteří z nás se opravdu báli, že skončí v pekle. Zřejmě jsme neměli čisté svědomí. Čerti byli opravdu děsiví …

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.