17.04.2019, Nikol Meyerová

Husité

Husité by se od nás mohli učit. V rámci dějepisu jsme si zinscenovali třetí křížovou výpravu, bitvu u Ústí, proti Husitům. Poté co jsme se rozdělili na dva tábory (Husity a Křižáky) jsme si všichni vyrobili zbraně, abychom mohli „bojovat“ a nejen na sebe koukat. Pro naše účely nejlépe posloužila louka pod Bořní, kde proti sobě stanula vojska Křižáků a Husitů. Po husitském vítězství jsme den zakončili příjemnou procházkou po Bořeňské naučné stezce.

Fotogalerie


Další články

Halový fotbal

Novinky 7.B

Tým naší školy (s největším zastoupením žáků z naší třídy) ve středu podstoupil kvalifikační turnaj v halové kopané. Sehráli jsme zápas se ZŠ Za Chlumem, nad kterými jsme vyhráli.  Další zápas jsme hráli proti týmu Gymnázia Bílina, nad kterými jsme rovněž vyhráli. Těmito vítězstvími jsme se kvalifikovali do okresního kola do Teplic. Uvidíme, jak se nám povede tam.

My fantasy world

Novinky 7.B

Během projektového dne My fantasy world byli žáci rozděleni do pěti skupin a každá z těchto skupin měla přidělený jeden smyšlený svět – Zaklínač, Harry Potter, Pán Prstenů, WOW a GOT. O tomto světě si vyhledávali informace které si pak podle své vlastní fantazie v anglickém jazyce upravovali. Takto poupravené světy prezentovali ostatním skupinám, samozřejmě v anglickém jazyce, aby si tak prohloubi…

Dračí doupě

Novinky 7.B

Referát o Dračím doupěti nebyl jen nudným vykládáním faktům, u kterého by se posluchači kousali nudou. Ba naopak. Aby mohli zdárně projít celou hrou, museli nejen přemýšlet, ale splnit i pár jednoduchých úkolů. I ti, kteří nejdříve neměli sebemenší ponětí, co to Dračí doupě je, byli touto aktivitou nadšeni, a to i přitom, že většina zadání byla v angličtině. Aby taky ne když chtěli vyhrát. Po tako…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.