23.12.2022, Veronika Zelenková

Vánoční čas

VÁNOČNÍ JARMARK
Dne 15.12. se na naší škole uskutečnil vánoční jarmark. Rozsvítili jsme náš vánoční strom a žáci z prvního i druhého stupně nám předvedli pěkná vystoupení. Každá třída měla přichystané ručně vyráběné výrobky pro rodiče. Návštěvníci se mohli občerstvit teplým čajem či jablečným moštem a ochutnat různé dobroty jako vaflové cukroví, vánočku, cukrovou vatu a nebo bramboráčky a klobásy. Celé odpoledne a podvečer se nesl ve vánoční atmosféře. Děkujeme všem rodičům, že jste se přišli na nás podívat.

DO NEBÍČKA, DO PEKLÍČKA
Dne 16.12. se nejen naše třída, ale celá škola proměnila v nebeská a pekelná stvoření. Paní učitelka jako vrchní čertice a paní asistentka jako andělice celý den usměrňovaly naše čertoviny a andělská létání. Akce se nám líbila, budeme se těšit na další.

VÁNOČNÍ TURNAJE
V pondělí 19.12. jsme se oblékli do třídních triček a vyrazili do tělocvičen. Neměli jsme klasický tělocvik, ale vánoční turnaj v přehazované proti ostatním sedmákům a také šesťákům. Do posledního zápasu oba naše týmy hrály na sto procent. A jak jsme se umístili? První tým třetí místo a druhý tým druhé místo. Poté na nás čekala sladká odměna.

VÁNOČNÍ DEN
V úterý dne 20.12. jsme si ve třídě uspořádali vánoční den. Sešli jsme se u nazdobeného vánočního stromečku. Uvařili jsme si čaj a ochutnávali navzájem vánoční cukroví a vánočku. Nechybělo ani rozbalování vánočních dárečků. Ale tomu předcházela zábavná hra „dárkohraní“, kterou vymyslela naše paní učitelka. Hra spočívala v přesouvání dárků a nebo samotných žáků. Takže jsme do poslední chvíle nevěděli, kdo si náš dárek rozbalí. Dobroty i dárky měly úspěch. Poslední den před vánočními prázdninami jsme si společně užili. Všem přejeme krásné Vánoce a v novém roce mnoho zdraví!

Fotogalerie


Další články

Kouzlíme ve fyzice

Novinky 7.B

V měsíci únoru jsme se ve fyzice věnovali tlaku, hydrostatickému tlaku, tlaku v kapalinách či atmosférickému. Mimo teoretických znalostí jsme si také některé informace ověřili prakticky. Stali se z nás kouzelníci. Naučili jsme se, jak ponořit papírový kapesník do vody, a přesto ho nenamočit. Otočit plnou sklenici vody dnem vzhůru, a přesto vodu nevylít nebo otočit plnou plastovou láhev hrdlem dolů…

Vzpoura úrazům

Novinky 7.B

Ve středu 8. 2. se naše třída zúčastnila velmi zajímavé besedy. Vedli ji totiž lidé na vozíčku, nebo o berlích, tedy lidé po těžkých úrazech, nebo nemocích, které jim způsobily ochrnutí. Dvě hodiny nám vyprávěli své příběhy, zkušenosti ze života takto postižených lidí a vysvětlovali nám důvody, proč k takovému postižení vůbec může dojít. Tyto besedy jsou organizované Všeobecnou zdravotní pojišťovn…

Jak nám to jde s atlasem?

Novinky 7.B

I to jsme mohli zjistit ve školním kole Zeměpisné olympiády. Zeměpis nás baví, tak proč to nezkusit? Za naší třídu se přihlásilo 7 zájemců - Natálka Stejskalová, Tomáš Pulchart, Klausik Pohl, Lucka Špadrnová, Péťa Mikulandová, Standa Birkner a Viktorka Jurcová. Svoje síly mohli poměřit nejen mezi sebou, ale i s ostatními sedmáky, kteří s nimi byli ve stejné kategorii. Dvě hodiny pracovali s atlase…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.