26.03.2019, Nikol Šimůnek Meyerová

Lyžařský kurz

Lyžák je u nás na škole již dlouholetá tradice - a jako každý rok se mix deváťáků a osmáků vydal do hor. Ubytováni jsme byli v Krušných horách v chatě Šubišák. První den jsme se pouze rozkoukávali a ubytovali jsme se. Druhý den jsme šli na svah Loučná p. Klínovcem otestovat naše schopnosti a dovednosti. "Mrkve" a "Vokurky" měly volné jízdy a instruktoři se věnovali "Banánům". Těm to ze začátku moc nešlo a padali ... po chvíli se ale rozjezdili a šlo jim to bezvadně! Unavení a vyčerpaní jsme se vrátili na chatu a relaxovali. Třetí den tomu nebylo jinak a vyjeli jsme opět na svah. Tentokrát na Boží Dar, kde mají otevřenou novou sjezdovku. Pomalu jsme se rozjezdili a chvilku měli volné jízdy. Poté čekal opět návrat na chatu. Večerní program zněl jasně - unavit nás co nejvíce. A tak byla uspořádaná "předběžná diskotéka". Lehce po večerce jsme si zalezli na své pokoje a šli spát. Čtvrtý den jsme vyjeli na Plešivec - podle nás opravdu super areál! Zajezdili jsme si a jak už je zvykem, jeli relaxovat na chatu. Další den jsme měli celodenní lyžování na Klínovci. Bohužel jsme ale museli odjet o cca 2h dříve, protože nám nepřálo počasí a začalo pršet. Pátek byl vyhlášený den odpočinku a odevzdávání půjčené výbavy. V sobotu už jenom závěrečný úklid chaty a huráá domu. Jelikož to byl pro nás deváťáky poslední lyžák, byl odjezd emotivní. Okolo 11:30 jsme přijeli do Bíliny a hromadně se rozloučili. Děkujeme naší škole, panu učiteli Švachovi, celé PACce, a Yvet která nám nakrmila hladové krky. Děkujeme!

Fotogalerie


Další články

Beseda HIV

Novinky 9.B (2019/2020)

Ve čtvrtek 21.března jsme měli besedu na téma HIV a AIDS. Dozvěděli jsme se spoustu informací o samotném viru. Hlavní část přenášky byla zaměřena na ochranu před nákazou. Viděli jsme praktické úkázky, jak předcházet nákaze. Velký prostor byl věnovám otázkám a odpovědím.

Klára 3847

Novinky 9.B (2019/2020)

Klára 3847 je skutečný příběh dívky Kláry, která byla vězněná v koncentračním táboře v Osvětimi. Titulní roli Kláry Brodyové hraje její vnučka Lenka Lavičková, která zároveň celý příběh zpracovala. Tento silný příběh nás opravdu zaujal a sledovali jsme vše velmi zaníceně. Bylo zajímavé vidět takové téma v našem divadle a těšíme se da další představení.

Vánoční turnaj a besídka

Novinky 9.B (2019/2020)

Předvánoční čas jsme již tradičně trávili volejbalovým turnajem. Jelikož se naši nejtalentovanější spolužáci nemohli turnaje zúčastnit, museli jsme pro získání ocenění zvolit jinou taktiku. Vsadili jsme na vtip a smysl pro hru. Bohužel jsme po herní stránce skončili poslední. My ale nezoufáme. Naše taktika se opravdu vyplatila. Získali jsme všechny zbylé tři ocenění. Další den následovala třídní…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.