Novinky 5.B

Evropská unie v číslech

Novinky 5.B

V pátek 15. března patřilo celé naše dopoledne Evropské unii. V rámci projektu Evropská unie v číslech jsme vyhledávali o EU různé informace, četli jsme si zajímavosti o jednotlivých zemích a řešili jsme slovní úlohy. Na závěr jsme si poslechli hymnu Evropské unie a nakreslili vlajku.

Počítače s 1. B

Novinky 5.B

Protože už jsme zkušení páťáci, chtěli jsme naše zkušenosti předat mladším spolužákům. Vzali jsme tedy „naše“ prvňáčky z 1. B do počítačové učebny. Po zapnutí počítačů a otevření výukových programů už pracovali samostatně. Plnili různé úkoly, hráli pexeso nebo si malovali. Hodina rychle utekla a příště už mohou jít prvňáčci klidně bez nás, protože to v pohodě zvládnou.

Vánoční dílny v DDM

Novinky 5.B

Posledních 14 dnů před Vánocemi se nám sešlo hned několik akcí. Jednou z nich byly Vánoční dílny v DDM. Protože se nám moc líbilo zdobení tašek, rozhodli jsme se, že si ozdobíme i trička. Někdo pro sebe, někdo jako dárek pro své blízké. Nemůžeme dělat všichni najednou totéž, proto se zdobení střídalo s oblíbenými trampolínkami a hraním her. Moc nás to bavilo a všichni si domů nesli úžasná trička.

Tanečky

Novinky 5.B

Naše třída se rozhodla, že zkusí naučit něco nového své mladší spolužáky. V rámci tělesné výchovy jsme sešli v tělocvičně s dětmi z 1. B a společně jsme trénovali taneček k písničce „Proč kopřiva pálí“. Nebylo to úplně jednoduché, ale prvňáčci byli šikovní a zvládli to. Páťáci zase zjistili, že někoho něco naučit, není zase taková legrace. Hodina tělocviku rychle utekla a my se těšíme na další spo…

Mikuláš

Novinky 5.B

Tak jako každoročně, i letos k nám do třídy zavítal Mikuláš s čerty a anděly. Po pravidelném chválení nejhodnějších a domlouvání zlobilům, došlo na nadílku. Pekelnou návštěvu jsme zakončili básničkou o Ježíškovi. I když u nás už byli popáté, stejně se někteří z nás ještě báli.

Pedagogické muzeum

Novinky 5.B

Na konci listopadu jsme byli na exkurzi „Malý písař“ v Pedagogickém muzeu v Praze. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, vyzkoušeli jsme si různé druhy písma a splnili zajímavé úkoly. Po exkurzi jsme si nakoupili i pár drobností, někteří z nás si přivezli dokonce rákosku…

Koncert ZUŠ

Novinky 5.B

Na konci září jsme navštívili koncert žáků bílinské ZUŠ. Poslechli jsme si různé skladby a známé melodie v podání žáků hudebního oboru a zatančily nám i dívky z tanečního oboru. Vystoupení nás nadchlo a všechny náborové letáky do ZUŠ byly okamžitě rozebrány…

Dílny DDM

Novinky 5.B

V úterý 16. 10. jsme opět vyrazili do DDM v Bílině. Tentokrát jsme si vybrali dekorování tašky. Museli jsme se rozdělit do skupin, takže než si všichni vyrobili tašku, ostatní skákali na trampolínách, hráli hry nebo navlékali korálky. Dopoledne rychle uteklo a tašky se nám povedly. Protože se nám akce v DDM líbí, chystáme se na další zase před Vánocemi.

Exkurze na letišti

Novinky 5.B

Ve středu 23. 5. se žáci ze 4. A a 4. B vypravili na exkurzi na Letiště Václava Havla v Praze. Nejdříve si poslechli program exkurze a prohlédli si v hale model letiště. Potom jsme všichni museli projít bezpečnostním rámem jako piloti a cestující a nastoupili jsme do autobusu, který nás vozil po letištní ploše. Viděli jsme stanoviště všech bezpečnostních složek, opravu letadel v hangárech a různou…

Velikonoce v DDM

Novinky 5.B

Před Velikonocemi jsme strávili celé dopoledne v DDM. Nejdříve jsme si vyrobili velikonoční věneček a potom jsme hráli různé deskové hry. Někoho bavilo více vyrábění dekorací, ostatní bavilo více hraní her, ale všichni byli spokojení.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.