Články z 1.A

Byl jsem pasován do řádu čtenářského

Články z 1.A Čtvrtek, 29.06.2017

Po roce učení a pilného snažení se naučit číst a dojít při své cestě na konec písmenkového království nás navštívil opět sám pan Král Ota První. Rozhodl se pasovat do řádu čtenářského každého šikovného čtenáře. Nakonec jsme museli složit slib, že knížky nám budou nejvzácnějším pokladem, o který budeme pečovat s láskou a úctou. Tak slibujeme.

V pohádkovém lese začíná Cesta kolem světa

Články z 1.A Čtvrtek, 29.06.2017

V úterý 27. června jsme se vydali na Cestu kolem světa do Pohádkového lesa. Čekala na nás plavba všemi kontinenty. Ověřili jsme si své znalosti o světě a doplnili o spoustu nových informací. Pokud jsme něco nevěděli, stačilo prokázat svou šikovnost v nošení těžkých břemen na hlavě, v přetahování dlouhé špagety nebo umět roztočit laso jako kovboj, to bylo něco. Náramně jsme si to užili. A co teprve…

První pomóóóc

Články z 1.A Pátek, 23.06.2017

Dnes jsme se s dětmi naučili, jak poskytnout první pomoc při různých zraněních. Pomáhali jsme při krvácení z nosu a z ucha, ošetřovali jsme zlomenou nohu a ruku, popáleninu prvního stupně, odřené koleno. Víme, jak zavolat pomoc. Jak vypadá stabilizovaná poloha a co znamená 5T. Vy to nevíte? Tak se svých dětí zeptejte nebo se k nám příště přidejte.

Návštěva městské knihovny

Články z 1.A Pátek, 16.06.2017

Knihovna je velmi zajímavé místo. Můžeme si tu knížky prohlížet, číst, ale také si je vypůjčit domů. Především ty knihy, které nás nejvíce zaujmou. Už umíme trochu číst, tak proč se nevydat na prohlídku knihovny. Poznáme, jak se do knihovny přihlásit, jak si knihu vypůjčit a hlavně kolik zajímavých knížek tam mají. První návštěva v knihovně se nám moc líbila a hlavně ty knížky. Už se nemůžeme dočk…

Pozdrav od prvňáčků

Články z 1.A Středa, 31.05.2017

Posíláme moc pozdravů všem rodičů. Dnešní celodenní výlet do zooparku a do muzea Čtyřlístku se nám moc líbil. 

Co víme o lidském těle?

Články z 1.A Pátek, 26.05.2017

Lidské tělo je ... Aby bylo stále zdravé měli bychom ... Pokud se zraním mám ... Děti se již naučily při práci vzájemné spolupráci. Vybarvovaly, vystřihovaly, skládaly a tvořily společně plakát lidského těla. Velmi zajímavé bylo shlédnout pořad "Byl jednou jeden život" o tom, jak to funguje v lidských ústech a proč je důležité si čistit zuby. Umíme již pojmenovat, základní části lidského těla a ví…

Strom splněných přání

Články z 1.A Středa, 19.04.2017

V hodině pracovních činností jsme modelovaly STROM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ. A co by se mělo splnit? Přál bych si být pořád šťastný. Přála bych si být pořád zdravá. Přeju si, mít velké svaly. Přeju si, abych byla nesmrtelná. Přeju si, mít kočku. PŘEJ A BUDE TI PŘÁNO:-)

Jak to vypadá na služebně MP?

Články z 1.A Středa, 19.04.2017

Za železnou bránou jsme se na služebně cítili opravdu v bezpečí. Viděli jsme, co se děje po celé Bílině. Kamerovým okem jsme dohlédli až k naší škole. Měli jsme možnost poznat s čím vším městský policista pracuje. Mnoho informací děti také znaly a znaly odpovědi i na záludné otázky pana policisty. A kdopak bude policistou?

Hody, hody, doprovody, ...

Články z 1.A Středa, 19.04.2017

Velikonoční den byl plný velikonočních úkolů. Četli jsme a vyprávěli jsme si o Velikonocích. Hledali jsme slova, která patří k Velikonocům. Učili jsme se společně velikonoční říkadla. Dvě slepičky snášely určitý počet vajíček. Zahráli jsme si na slepičky, které chránily své vajíčko před mlsnou lištičkou. Zajíček si schoval vajíčko v bludišti a kvočna čekala na krásné barvičky. Nakonec zajíček dět…

Recitace 2017 - RAK A ŽÁBA

Články z 1.A Pátek, 10.03.2017

Na soutěž v recitaci se pilně připravovala celá třída. K reprezentování kategorie skupina byli vybráni Tomášek Pulchart, Viktorka Jurcová a Daneček Řeřicha, kteří recitovali báseň RAK A ŽÁBA. Byli za svou recitaci náležitě oceněni, i když nepostupují. Budeme se těšit na další ročník.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.