Novinky 5.A

Pět školních let za námi

Novinky 5.A

Dnes jsme se ve škole sešli, abychom se rozloučili. Pět školních let je za námi a čekají nás vytoužené prázdniny. Bouchli jsme šampaňské, snědli úžasné dorty a rozloučili se s kamarády, kteří odcházejí na gymnázium. Oslava se povedla a teď už chybí jen popřát - "Hodně štěstí do dalších let".

Volby do žákovského parlamentu

Novinky 5.A

Jak jistě víte, vznikl na naší škole žákovský parlament. Z tohoto důvodu jsme uspořádali v naší třídě volby a vybrali jsme naše zástupce. Po sečtení hlasů vyhráli tito dva kandidáti - Aneta Šindelářová a Matěj Prosman. Moc gratulujeme.

Ohlédnutí za ŠvP

Novinky 5.A

Na konci května se naše třída společně s ostatními páťáky a také čtvrťáky vypravila do školy v přírodě. Byla naše poslední, tudíž rozlučková. Celý pobyt se nesl v duchu vikingských výprav. Vyrobili jsme si svou vlajku, trička a vymysleli pokřik. Každý den jsme plnili zapeklité úkoly, abychom na konci pobytu mohli oslavit výhru. Jak jsme si pobyt užili, se můžete podívat ve fotogalerii.

Den Země

Novinky 5.A

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. V dubnu jsme si povídali o ochraně životního prostředí a v květnu jsme malinko přispěli. V rámci pracovních činností jsme si uklidili atrium a ozdobili okna truhlíky s květinami a bylinkami. Uvidíme, jak se jim bude dařit.

Branný den se záchranáři

Novinky 5.A

Ve čtvrtek 5. května jsme se vypravili na Psiště. Pozvala nás Psí škola Bílina na akci "Branný den se záchranáři". Učili jsme se pomáhat zraněnému, orientovat se v mapách, přeručkovat propast, zachránit si život, když se ztratíme. Viděli jsme kynologické záchranáře, profesionální psovody i výcvikáře vodících psů. Skvělé byly také ukázky zadržení pachatele, hledání ztracené osoby a práce vodícího p…

Pernštejni - Leonardo da Vinci

Novinky 5.A

Leonardo da Vinci patří k nejvýznamnějším umělcům a vědcům všech dob. Umělecká agentura Pernštejni nám tohoto předního představitele renesančního období představila v úterý 26. dubna. V první části nám Pernštejni zahráli scénku o Leonardově životě a díle. Druhá část byla věnována interaktivní výstavě, během níž měli žáci možnost zhlédnout a také si vyzkoušet některé reprodukce Leonardových vynález…

Hravá matematika

Novinky 5.A

V hodinách matematiky se počítá, rýsuje a přemýšlí. Některým to jde perfektně, někteří potřebují trošku popostrčit, ale všechny nás moc baví. V jedné z hodin matematiky jsme si ukázali, jak na násobilku hravě. Sestavili jsme si ciferník a dostali jsme klubíčko. Díky těmto pomůckám jsme společně sestrojili různé geometrické tvary, které jsme si poté i narýsovali do sešitu.

Aprílový den v 5.A

Novinky 5.A

Každý jistě ví, že 1. duben je dnem aprílovým. Snažíme se někoho napálit, udělat si z něj legraci. My jsme se rozhodli, že si k tomu ještě přidáme hodně veselé oblečení. Podařilo se nám napálit hned dvě paní učitelky a den jsme si moc užili.

Recyklace krabic od mléka

Novinky 5.A

V pracovních činnostech jsme vyráběli z krabic od mléka peněženky. Krabice jsme poskládali, polepili a ozdobili. Připevnili jsme suchý zip a peněženka byla hotová.

Tělesná výchova na zimním stadionu

Novinky 5.A

V pondělí 14. března jsme se místo do tělocvičny přesunuli na zimní stadion. Ti, kteří jsou již v bruslení dobří, hráli různé hry. Ostatní se učili základní techniku. Poslední půl hodinu jsme dostali prostor a vše jsme si vyzkoušeli.

Přejít na stránku: 13458
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.