V pátek 29.9.2023 a v pondělí 2.10.2023 je ŘEDITELSKÉ VOLNO.

Novinky 5.A

Distanční výuka 3

Novinky 5.A

Při hodinách matematiky pracujeme také s tangramem. Je to hlavolam založený na principu puzzle. Tangramy se vyrábí z různých materiálů, nám stačil zalaminovaný papír. Při skládání si užijeme spoustu legrace a někdy jsou skládačky opravdu záludné.

Distanční výuka 2

Novinky 5.A

V hodinách matematiky, kromě počítání a řešení záludných úloh, stavíme stavby z kostek. Občas to není vůbec jednoduché. Někdy se nedaří a kostky z rozpadlé stavby hledáme všude. 

Distanční výuka 1

Novinky 5.A

Distanční výuka trvá již nějaký ten měsíc a občas je potřeba si ji trochu zpestřit. My jsme se rozhodli kreslit do čtverečkovaných sešitů podle číselného návodu.

Novinky ze 4.A

Novinky 5.A

První měsíc školního roku se nám chýlí ke konci a my jsme ho zvládli se ctí. V hodinách pilně opakujeme, hrajeme hry a procvičujeme. Soutěžíme za tři kouzelnické školy a to Kruval, Krásnohůlky a Bradavice. V lednu se dozvíme, jak nám to šlo.

Se čtenářským klubem v knihovně

Novinky 5.A

Již od září navštěvuje několik dětí ze 3. A čtenářský klub. Tento klub je zaměřený na knihy a čtení. Proto jsme se vydali do místní knihovny, kde jsme si mohli knihy prohlédnout, přečíst ukázky a popovídat si o nich. Už teď se těšíme na březnovou návštěvu.

Třídíme odpad s Tondou Obalem

Novinky 5.A

V pátek před prázdninami jsme se zúčastnili besedy o třídění odpadu. Odpovídali jsme na záludné otázky, zahráli si hru a dostali malé odměny. Program se nám moc líbil.

Čarovná pastelka

Novinky 5.A

Ve čtvrtek 23. 1. jsme se vydali do divadla. Dostali jsme pozvání od "Čarovné pastelky". Pastelka nás veselými písničkami a vyprávěním provedla všemi světadíly. Koncert se nám líbil.

S osmáky za pohádkou

Novinky 5.A

V pátek k nám do třídy zavítali naši spoužáci z osmé třídy. Ve čtenářském klubu si pro nás připravili pokračování pohádky O Šípkové Růžence. Pokládali nám záludné otázky a nakonec jsme si zasoutěžili. Celá hodina velice rychle utekla a pohádka měla velký úspěch.

Konec plaveckého kurzu

Novinky 5.A

V úterý jsme se rozloučili s místní halou. Proběhla poslední hodina plavání, kterou jsme si moc užili. Pohráli jsme si, také jsme závodili a připomněli si zásady chování u vody a ve vodě. Jsou z nás již plavci. Mezi ty nejlepší doplavali Jakub Seifert a Lucka Slačíková.

QR kody ve 3. A

Novinky 5.A

Ve čtvrtek jsme měli za úkol přinést si do školy mobilní telefon. Všichni jsme napjatě očekávali, co se asi bude dít. Po příchodu do třídy nám začalo svítat. Na lavici visely zámky a klíče a po celé třídě barevné papíry s QR kody. Během následujících hodin jsme se zaujetím spočítali spoustu slovních úloh, procvičili vyjmenovaná slova a doplnili i/y. Ani nám nepřišlo, že se učíme. Spolupracovali js…

Přejít na stránku: 1248
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.