Novinky 5.B

Den dětí

Novinky 5.B

V pátek 1. června se i 1. B zúčastnila kazdoročního soutěžení k MDD. Disciplíny probíhaly na školním hřišti. Za pomoci devátých tříd se nám podařilo vše úspěšně zdolat. Tentokrát nám počasí přálo a dopoledne se vydařilo.

Školní výlet 1. B

Novinky 5.B

Ve středu 30. května vyjela 1. B na školní výlet do Zooparku Chomutov. Počasí nám moc nepřálo, přesto se nám u zvířátek moc líbilo.

Veselé Velikonoce

Novinky 5.B

Blíží se svátky jara. Ve středu 21. března jsme v 1. B vyráběli velikonoční zajíčky. Už se těšíme na Velikonoce.

Projektový den Lidské tělo

Novinky 5.B

V úterý 13. 3. proběhl v 1. B další projektový den, tentokrát na téma "Lidské tělo".  Podívali jsme se na naučný pořad pro děti, povídali si o správné výživě, o nemocech a o úrazech. V tělocvičně jsme si protáhli těla, obkreslili na plakát kamarády a popisovali na něm části lidského těla. Projektový den se vydařil.                                                                                    

Skupinová práce v 1. B

Novinky 5.B

Už půl roku chodíme do školy. Naučili jsme se sčítat a odčítat do 10, umíme už spoustu písmenek, čteme a píšeme. Pracujeme samostatně, ale učíme se i spolupracovat ve skupinách a vzájemně si pomáhat.

Vánoce v 1. B

Novinky 5.B

V pátek 22. prosince jsme naposledy v tomto kalendářním roce usedli do lavic. Byl to hezký den, jedli jsme cukroví, vyráběli stromeček, vyprávěli jsme si o Vánocích a pracovali  s interaktivní tabulí. Nakonec jsme se šli podívat pod stromeček. Našli jsme tam dárky, pastelky, gumy a hlavně pero, s kterým po vánočních prázdninách budeme psát. Moc se těšíme na Vánoce a hlavně na Ježíška.

Mikuláš

Novinky 5.B

V úterý 5. prosince chodil naší školou Mikuláš a se svými pomocníky anděly a čerty. Zavítal i do 1. B. Děti recitovaly připravené básničky a zpívaly písničky. Zlobivější přísahaly na berlu, že se polepší. Za odměnu dostaly sladkost a pergamen, na kterém je napsáno, že v 1. B jsou jenom hodné děti. Budou se prý snažit, aby jim to vydrželo.

Projektové vyučování 1. B - Rodina

Novinky 5.B

Ve čtvrtek 30. 11. proběhl v našich prvních třídách další projektový den, tentokrát na téma "Rodina". Ve třídě nám vyrostla veliká řepa a několik rodin s pomocí zvířátek se ji pokoušelo vytáhnout. Při rodinné oslavě jsme snědli obložené chleby s máslem, které namazaly dívky (maminky) klukům (tatínkům). Všem moc chutnalo. Děti byly nadšené a už se těší na další projekt.

Městská policie v 1. B

Novinky 5.B

Ve čtvrtek 16. listopadu 2017 nás přišel navštívit preventista  MP pan Ferenc. Besedoval s námi o BESIPU. Beseda byla poučná, osvěžili jsme si poznatky z prvouky a dozvěděli jsme se i něco nového, Na závěr si děti mohly vybrat reflexní přívěšek.  Budeme se těšit na další návštěvu. 

1. B na hudebním pořadu

Novinky 5.B

V úterý 14. listopadu se 1. B zúčastnila představení o hudebních nástrojích. Na představení jsme se naučili netradiční verzi písně Skákal pes a někteří prvňáčci si zkusili zahrát na hudební nástroje. Byla to legrace a moc se nám to líbílo.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.