Přejít zpět

Novinky 5.B

Den dětí

Novinky 5.B

Ve čtvrtek 2. června proběhl na školním hřišti Den dětí. Děti plnily za pomoci deváťáků na stanovištích různé úkoly.  Nakonec bylo vyhodnocení ve třídách a všichni dostali sladkou odměnu.

Rodiče a předškoláci ve škole

Novinky 5.B

31. května proběhla informační schůzka pro rodiče a budoucí prvňáčky. Rodiče získali informace o příštím školním roce a pro děti připravili žáci současných pátých tříd stanoviště, kde si děti mohly vyzkoušet plnění různých úkolů.

Střípky z Valdeku

Novinky 5.B

Na konci května vyjela 5. B spolu s ostatními páťáky a čtvrťáky do školy v přírodě. Tentokrát byli tématem Vikingové. Zažili jsme mnoho zajímavého a přivezli si domů spoustu zážitků.

Branný den se záchranáři

Novinky 5.B

Ve čtvrtek 5. května se páťáci naší školy zúčastnili Branného dne se záchranáři. Na Psišti v Bílině jsme viděli ukázku vyhledávání ztracené osoby, naučili jsme se orientovat pomocí GPS na mapě, zkoušeli jsme si resuscitovat člověka při ztrátě vědomí a viděli jsme také výcvik policejních psů. Setkali jsme se s výcvikáři vodících psů a s kynologickými záchranáři. Získané znalosti jsme upotřebili při…

Leonardo da Vinci

Novinky 5.B

V úterý 26. 4. si pro nás agentura Pernštejn připravila vzdělávací pořad o Leonardu da Vinci.  Leonardo byl italský malíř, představitel renesanční malby, autor nejslavnějšího obrazu všech dob, portrétu zvaného Mona Lisa. Byl také sochař, přírodovědec, hudebník a vynálezce. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o jeho životě i díle. Mohli jsme si i vyzkoušet repliky jeho vynálezů. Představení se nám l…

Aprílový den

Novinky 5.B

V pátek 1. dubna jsme se zapojili do školní výzvy Aprílový den. Oblékli jsme se do vtipného a veselého oblečení a tento den jsme si užili.

Přírodovědná soutěž

Novinky 5.B

Zlatý list je přírodovědná soutěž, kterou pořádá Český svaz ochránců přírody. Cílem soutěže je umožnit setkání dětem s hlubším zájmem o přírodu a formou soutěže ověřit a porovnat své znalosti. Ve středu 23. 3. se u nás konalo školní kolo, kterého se zúčastnila i naše třída 5. B. Lenička Dragounová obsadila šesté místo a probojovala se do dalšího kola. Gratulujeme a budeme držet palce.

Projektové vyučování 2. světová válka

Novinky 5.B

Ve středu 16. 3. proběhl další projektový den s panem učitelem Jakubem Jaklem, tentokrát byl o 2. světové válce. Své vyprávění začal zářím 1938 konferencí v Mnichově, kde se rozhodlo o odtržení Sudet od Československa, pokračoval protektorátem Čechy a Morava. Dozvěděli jsme se o programu nacistů vyhubit Židy a o hrůzách války, která skončila na jaře 1945. Poutavé vyprávění s dobovými ukázkami všec…

Projektové vyučování - Evropská unie v číslech

Novinky 5.B

V pátek 4. března proběhlo v 5. třídách projektové vyučování Evropská unie v číslech. Konečně jsme se dozvěděli, co je Evropská unie, o které se v současné době často mluví v souvislosti s Ukrajinou. Vysvětlili jsme si základní principy a cíle EU. Žáci vyhledávali informace na internetu a zapisovali je do tabulek, zaokrouhlovali, řadili, řešili slovní úlohy. Každá skupina měla za úkol prezentovat …

Projektové vyučování 1. světová válka

Novinky 5.B

Ve středu 23. února proběhl projektový den 5. tříd o 1. světové válce. Pan učitel Jakub Jakl nám poutavě vyprávěl o strastech války, dozvěděli jsme se mnoho poznatků, které nenajdeme ani v učebnici vlastivědy. Už se těšíme na další spolupráci s panem učitelem.

Přejít na stránku: 13458
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.