Novinky 5.B

Marťanská konference ve 4. B

Novinky 5.B

Využili jsme toho, že jsme se po dlouhé době dostali do školy na prezenční výuku a ve čtvrtek 6. května jsme si udělali projektové vyučování Marťanská konference. Pomocí slovních úloh jsme se snažili dorozumět s civilizacemi z ostatních planet. Vytvářeli jsme vizitky, plakáty, řešili slovní úlohy. Vymýšleli jsme nové a ty jsme zanechali ve škole pro 4. C, která by je měla vyřešit. Držíme palce.

Domácí zvířata na online výuce

Novinky 5.B

Již na podzim jsme na online výuce měli domácí mazlíčky, probírali jsme rozdělování živočichů. Nyní probíráme živočichy v okolí lidských sídel, kam patří hospodářská zvířata, zvířata chovaná pro radost a živočichové volně žijící v okolí lidských sídel. Podívali jsme se, jak naši mazlíčci za půl roku vyrostli a někdo nám představil i nové přírůstky.

Jarní kouzlení

Novinky 5.B

Po návratu do školy jsme se snažili ponurou zimní výzdobu přeměnit na jarní. Ve výtvarné výchově jsme malovali jarní kouzlení. Doufáme, že se nám podaří pomocí obrázků přilákat opravdové jaro.

Konečně jsme se dočkali

Novinky 5.B

19. dubna jsme po čtvrt roce opět usedli do školních lavic. Všichni jsme se na to těšili. O známkách na pololetním vysvědčení jsme se již dozvěděli na online výuce. Ale co je psáno, to je dáno.

Sportujeme i bez tělocviku

Novinky 5.B

Protože jsme si v letošním školním roce tělocvik moc neužili, snažíme se hýbat, kde to jde. Sportujeme, chodíme na procházky, venčíme své mazlíčky.

Malujeme a vyrábíme

Novinky 5.B

Na distanční výuce bohužel nezbývá moc času na výchovy. Přesto nezahálíme, malujeme a vyrábíme.

Zimní tvoření

Novinky 5.B

Stále čekáme na tu správnou zimu se sněhem, kde bychom se mohli řádně vyřádit. Ještě nepřišla, ale určitě se dočkáme. Zatím malujeme zimní obrázky, přáníčka a zdobíme perníčky.

Když nepřišel Mikuláš

Novinky 5.B

Každoročně k nám chodí Mikuláš s čerty a anděly z devátých tříd. V letošním školním roce to bohužel není možné. Proto nám nadílku rozdělili v pátek 4. prosince čertovští netopýři s čertíkem z naší třídy. Potom jsme pokračovali ve výrobě vánočních přání.

Přírodověda s domácími mazlíčky

Novinky 5.B

Online výuka byla dlouhá a my jsme se snažili si zpestřit poslední hodinu PŘ z domova. K počítači jsme si vzali své oblíbené domácí mazlíčky. Probíráme rozdělování živočichů, tak nám majitelé zařadili svá zvířátka a vyprávěli o nich. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého. Na hodině s námi byli pejskové, kočičky, králíčci, morčata… Někteří žáci naší třídy mají doma i jiná zvířátka, děkujeme rodičům za…

Opět ve škole

Novinky 5.B

Je po prázdninách a my si pomalu začínáme zvykat opět na školu.Jsme rádi, že je tak krásné babí léto a na tělesnou výchovu můžeme chodit ještě ven na školní hřiště. Můžeme si odpočinout od roušek. V pátek 11. září jsme hráli různé pohybové hry a užívali si pobytu na sluníčku. Doufáme, že nám takové počasí vydrží dlouho.

Přejít na stránku: 1358
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.