Novinky 5.C

Dětský den

Novinky 5.C

Dne 2.června prožili žáci z prvního stupně na školním hřišti dětský den. Soutěžili jsme ve 24 disciplínách, například hádání zvířat, skákání v pytli, chůze s knihou na hlavě... Mezi mé oblíbené patří vzkaz v láhvi, odemykání zámků a hádání tajného slova. Šlo nám to dobře. Je to lepší než se učit, i když se učím ráda. Moc jsme si to užili. Více takových dnů!  Napsala Emma Šrámková z 5. C 

Voltík

Novinky 5.C

V přírodovědě si často ověřujeme prakticky to, o čem si přečteme v učebnici. Právě se učíme o elektrické energii a elektrických obvodech. Moc nás baví práce se stavebnicí Voltík. Podle jednoduchých návodů už dokážeme sestavit množství elektronických modelů s barevnými světélky nebo tónovým bzučákem. 

Škola v přírodě

Novinky 5.C

V neděli 22.května jsme přijeli do vikingské školy v přírodě ve Valdeku.  Přivítal nás náš vychovatel Dan. Všichni jsme se šli ubytovat a vybalit si kufry. K večeři byl dobrý těstovinový salát. V půl desáté byla večerka.  Každý den po snídani jsme se učili venku nebo jsme šli na procházku do lesa. Odpoledne jsme hráli míčové hry. Jeden den jsme malovali týmová trička a vlajku. My jsme se jmenovali…

Loučení

Novinky 5.C

Loučení se má vzít zkrátka. Ale nám se s Nikolkou a paní asistentkou moc loučit nechtělo, a tak jsme to vzali raději zvesela.  Připravili jsme si něco dobrého na zub, společně jsme ozdobili chlebíčky a uvařili paní asistence dobrou kávu. Nikolce přejeme, aby se jí v nové škole moc líbilo a paní asistentce Hance děkujeme za pomoc. Budeme ji rádi dál potkávat u nás ve škole.

Putování po Evropě

Novinky 5.C

Ve vlastivědě putujeme po Evropě. Učíme se o její poloze ve světě, o nížinách, pohořích i řekách. Ty nejdůležitější znalosti čerpáme z učebnice, ale zajímavosti hledáme také na internetu. Orientujeme se na glóbusu i na mapě. Už se těšíme, až se v létě vydáme do světa nejen prstem po mapě. Musíme cestovat, abychom zjistili, že všude dobře, ale doma nejlépe.  

Jarní výzdoba

Novinky 5.C

V hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy jsme vyráběli veselé broučky a berušky z vyřazených CD a ptáčky z barevných peříček.  Ostatní třídy se k nám připojily a vyrobily stejně hezké motýly a květiny. Nyní zdobí chodbu na našem patře pro jarní náladu.

Přednáška o 1.světové válce

Novinky 5.C

Ve středu 23. února jsme měli přednášku o 1. světové válce. I když dopady války jsou nám velmi dobře známé, čím dál více si je uvědomujeme i v souvislosti se současnými vyhrocenými vztahy ve světě. Dozvěděli jsme se mnoho podrobností o způsobu válčení, ale i o technických výrobcích vzniklých za války, které využíváme v dnešní době. Pan učitel Jakl vyprávěl tak poutavě, že nás vtáhl všechny do děje…

Tělocvik nás baví

Novinky 5.C

Po pololetních a jarních prázdninách jsme se opět těšili na společné hodiny tělocviku. Zdokonalili jsme se ve skoku přes kozu a své síly jsme poměřili v přehazované. Na obou stranách stál velmi silný team, a proto průběh utkání byl vyrovnaný. 

Adventní čas

Novinky 5.C

Končí rok 2021, který jsme přivítali i ukončili online výukou. Rok, kdy jsme se většinou viděli a slyšeli jen u svých monitorů. Přesto jsme se naučili i zažili mnoho nového a naplno využili každý den, kdy jsme se mohli společně potkávat ve třídě. Těšili jsme se na adventní období, vánočně jsme si vyzdobili třídu i školní chodbu. Ve třídě jsme přivítali Mikuláše s anděly a také jsme stihli slíbit č…

Měříme sílu

Novinky 5.C

V přírodovědě si prakticky ověřujeme vše, co se učíme o síle. Tentokrát jsme zjišťovali, jakou gravitační silou jsou přitahovány předměty v naší třídě. Většina z nás se se siloměrem setkala poprvé. Naše nadšení pro vědu by jistě ocenil i Isaac Newton.

Přejít na stránku: 13456
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.