Provoz školy v současné době: Po, St, Pá   9:00 – 11:00

Novinky 5.A

Projektové vyučování - první pomoc

Novinky 5.A

V úterý si pro nás žáci druhého stupně připravili projekt, ve kterém jsme si zdokonalili své znalosti první pomoci. Vyzkoušeli jsme si postup při obvazování zranění, ošetřili otevřenou ránu, zlomenou nohu, popáleninu i těžký úraz. Při ošetřování si připomněli zásady první pomoci, telefonní čísla a i dopravní značky. 

Hod do dálky

Novinky 5.A

V hodinách tělesné výchovy se učíme správně házet do dálky. Během první hodiny nácviku nám házení moc nešlo, dělali jsme chyby a výsledky nebyly dobré. Nyní jsme již vylepšili techniku a tak házíme dál. 

Škola v přírodě

Novinky 5.A

Naše třída vyjela v sobotu 28. dubna do školy v přírodě do Jiřetína pod Jedlovou. Hned první den jsme vyrazili na pěší výlet. Cílem naší cesty byla Křížová hora a pak za odměnu zmrzlina. Po náročném výstupu přišlo občerstvení vhod. Odpolední a večerní aktivity byly sportovní a nám se líbily.Další den jsme se vypravili na nejvyšší místo v kraji, rozhlednu Jedlová. I když výšlap byl náročný, žáci je…

5. A posílá pozdrav

Novinky 5.A

Také my posíláme pozdrav z Jiřetína. Táborová hra nám dává zabrat, nemáme ani čas si stýskat. Už jsme zvládli vymyslet táborový pokřik a zahráli jsme si i nějaké hry. Výlety také stíháme. 

Jazykový kurz

Novinky 5.A

Od 3. dubna do 6. dubna se někteří žáci naší třídy zúčastnili jazykového kurzu. Intenzivně mluvili anglickým jazykem, psali, hráli hry a soutěžili. Žáci si za čtyři dny rozšířili své jazykové znalosti a získali množství nových informací do dalšího studia. Žáci byli pracovití a kurz se jim velmi líbil.

Velikonoce

Novinky 5.A

Velikonoce jsou významným křesťanským svátkem a také obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara. Žáci naší třídy se zapojili svým uměním nejen do velikonoční výzdoby třídy a nástěnky, ale i do pečení. Všechny žáky práce velmi bavila a šla jim od ruky.

2. světová válka

Novinky 5.A

Páté třídy byly na zajímavé přednášce o 2. světové válce, kterou vedl pan učitel Jakl. Žáci se dozvěděli o prvotních náznacích války, o vzájemných smlouvách, bojových liniích, ale i perličky z bojů a spojeneckých vojsk. Všechny informace žáci sepsali ve skupinách na velký arch a prezentovali je svým spolužákům. Ukázky vyznamenání, potravinových lístků, deníků atd. byly bonusem přednášky.

Evropská hra v číslech

Novinky 5.A

Páteční den se nesl v jiném duchu než běžné školní dny. Žáci pracovali ve skupinách na zajímavém projektu. Na začátku hodiny si vylosovali stát, v učebně výpočetní techniky  o něm vyhledávali informace. Např. památky, řeky, města, obyvatelstvo, ale i jídlo. Ve třídě jsme za pomoci atlasu informace zapisovali na velké plakáty. Dalším úkolem, který žáci museli zvládnout, byla hra, která prověřila je…

Čarodějnický učeň

Novinky 5.A

Včerejší divadelní představení se neslo v pohádkovém duchu. Krásné kulisy, dynamika děje a dialogy proložené zpěvem, žáky velmi upoutaly. Představení bylo krásné a my jsme z něj odcházeli spokojení. Už se těšíme na další.

Brusle

Novinky 5.A

V hodině výtvarné výchovy jsme zdobili brusle. Žáci brusli museli načrtnout, vystřihnout, vybarvit a bělobou vyzdobit. Práce nám šla pěkně od ruky a ozdobené brusle byly velmi zajímavé. 

Přejít na stránku: 13
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.